DM mellem 2008
Popularitet
trend_up
18
small_arrow_up
84
Placering Navn Alder Klub Nationalitet Tid Diff Km tid
gold
Jamie Stevenson 33 Tisvilde Hegn OK
34:11 5:06 min/km
silver
Rasmus Djurhuus 22 FIF Hillerød
34:18 + 0'07'' 5:07 min/km
bronze
Allan Mogensen 41 Farum OK
34:26 + 0'15'' 5:08 min/km
4 Rene Rokkjær 34 OK Pan Aarhus
34:49 + 0'38'' 5:12 min/km
5 Rasmus Søes 25 Farum OK
35:06 + 0'55'' 5:14 min/km
6 Rune Olsen 30 Tisvilde Hegn OK
35:15 + 1'04'' 5:16 min/km
7 Thomas Jensen 37 Tisvilde Hegn OK
36:17 + 2'06'' 5:25 min/km
8 Claus Hallingdal Bloch 31 OK Pan Aarhus
36:33 + 2'22'' 5:27 min/km
9 Peter Horstmann 28 Søllerød OK
36:34 + 2'23'' 5:27 min/km
10 Casper Wraa 21 FIF Hillerød
36:55 + 2'44'' 5:31 min/km
11 Mads Ingvardsen 32 Farum OK
36:56 + 2'45'' 5:31 min/km
12 Sigge Lundedal 22 FIF Hillerød
36:57 + 2'46'' 5:31 min/km
13 Christian Christensen 24 OK Pan Aarhus
37:00 + 2'49'' 5:31 min/km
14 Flemming Jørgensen 41 OK Snab
37:11 + 3'00'' 5:33 min/km
15 Michael Sørensen 31 Tisvilde Hegn OK
37:12 + 3'01'' 5:33 min/km
16 Ross Morrison 23 Odense OK
37:19 + 3'08'' 5:34 min/km
17 Rasmus Nielsen Tisvilde Hegn OK
37:47 + 3'36'' 5:38 min/km
18 Emil Folino 22 FIF Hillerød
37:56 + 3'45'' 5:40 min/km
19 Rasmus Oscar 27 Faaborg OK
37:58 + 3'47'' 5:40 min/km
20 Lars Lindstrøm 30 FIF Hillerød
38:16 + 4'05'' 5:43 min/km
21 Rico Hejlskov Mogensen 21 St. Binderup OK
38:33 + 4'22'' 5:45 min/km
22 Emil Bovièn Thorsen 25 OK Esbjerg
38:42 + 4'31'' 5:47 min/km
23 Henrik Leth Jørgernsen 29 OK Pan Aarhus
38:51 + 4'40'' 5:48 min/km
24 Jens Knud Mårup 41 Farum OK
39:48 + 5'37'' 5:56 min/km
25 Troels Christiansen 28 Søllerød OK
39:51 + 5'40'' 5:57 min/km
25 Sune Jørgensen 27 Farum OK
39:51 + 5'40'' 5:57 min/km
27 Simon Stoumann Kildeholm OK
41:18 + 7'07'' 6:10 min/km
28 Ulrik Nielsen 24 Søllerød OK
41:47 + 7'36'' 6:14 min/km
29 Ulrik Staugaard 38 FIF Hillerød
44:30 + 10'19'' 6:39 min/km
30 Jesper Grooss 34 OK ØST Birkerød
44:31 + 10'20'' 6:39 min/km
31 Thomas Jørgensen FIF Hillerød
44:40 + 10'29'' 6:40 min/km
32 Finn Skouenborg 33 OK ØST Birkerød
46:44 + 12'33'' 6:59 min/km
33 Christian Holm Hansen St. Binderup OK
46:54 + 12'43'' 7:00 min/km
34 Søren Skaarup Larsen 24 OK ØST Birkerød
48:04 + 13'53'' 7:10 min/km
35 Christian Bobach 21 Silkeborg OK
49:35 + 15'24'' 7:24 min/km
36 Mads K. Larsen 32 FIF Hillerød
51:35 + 17'24'' 7:42 min/km
37 Henrik Plenge Jensen Søllerød OK
52:10 + 17'59'' 7:47 min/km
38 Jakob David Jensen Tisvilde Hegn OK
52:28 + 18'17'' 7:50 min/km
39 Claus Bobach 31 Aalborg OK
52:53 + 18'42'' 7:54 min/km
40 Anders Bachhausen 23 FIF Hillerød
53:17 + 19'06'' 7:57 min/km
41 Thomas Lange PI København
53:18 + 19'07'' 7:57 min/km
42 Kristian Juda Husgard 21 Køge OK
54:00 + 19'49'' 8:04 min/km
43 Allan Reiche 33 OK Vendelboerne
58:01 + 23'50'' 8:40 min/km
44 Jesper Kristiansen OK Melfar
58:06 + 23'55'' 8:40 min/km
45 Rasmus Ejlersen OK Syd
1:00:23 + 26'12'' 9:01 min/km
46 Peter Thorsøe Slagelse
1:07:16 + 33'05'' 10:02 min/km
47 Carsten Mærsk Søllerød OK
1:10:16 + 36'05'' 10:29 min/km
48 Lasse Nilsson HSOK
1:19:47 + 45'36'' 11:54 min/km
49 Brian Blaabjerg Rasmussen Allerød OK
1:42:12 + 68'01'' 15:15 min/km
MP Jesper David Jensen 36 Tisvilde Hegn OK
MP Anders Konring Olesen 21 FIF Hillerød
MP Anders Christensen O-63
MP Christian Nielsen 30 Faaborg OK

0 kommentarer

6.7 km
18 Poster


Klik for at hele kortet
Kort fra Rune Olsen's hjemmeside del 1
Klik for at hele kortet
Kort fra Rune Olsen's hjemmeside del 2