Mads Ingvardsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

2004: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage
2002: Lang i Stenderupskovene
2000: Ultralang i Trelde
Efter år
2009
13
: Lang i Linå Vesterskov
12
: Mellem i Gødding Mølle

2008
11
: Mellem i Borupskovene Vest

2007
5
: Lang i Klinteskoven
9
: Mellem i Hørbylunde Syd

2006
13
: Sprint i Frederiksværk

2005
16
: Lang i Brahetrolleborg

2004
7
: Lang i Rønhøj Oudrup
bronze
: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage

2003
7
: Sprint i Hillerød
13
: Lang i Frijsenborg

2002
bronze
: Lang i Stenderupskovene

2001
gold
: Ultralang i Mattrup Skov
5
: Lang i Paradisbakkerne
14
: Mellem i Hjortsballe

2000
8
: Lang i Ulfborg Plantage
4
: Mellem i Blåbjerg Øst
bronze
: Ultralang i Trelde

1999
6
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
14
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

1997
12
: Mellem i Holstenshuus
Bedste for distance
Lang

bronze
: 2002 i Stenderupskovene

5
: 2007 i Klinteskoven

5
: 2001 i Paradisbakkerne

7
: 2004 i Rønhøj Oudrup

8
: 2000 i Ulfborg Plantage

13
: 2009 i Linå Vesterskov

13
: 2003 i Frijsenborg

14
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

16
: 2005 i Brahetrolleborg

Mellem

4
: 2000 i Blåbjerg Øst

6
: 1999 i Frerslev Hegn

9
: 2007 i Hørbylunde Syd

11
: 2008 i Borupskovene Vest

12
: 2009 i Gødding Mølle

12
: 1997 i Holstenshuus

14
: 2001 i Hjortsballe

Sprint

7
: 2003 i Hillerød

13
: 2006 i Frederiksværk

Ultralang

gold
: 2001 i Mattrup Skov

bronze
: 2004 i Stråsø Ulfborg Plantage

bronze
: 2000 i Trelde

Stafet

gold
: 1999 i Svanninge

silver
: 2004 i Haunstrup Plantage

silver
: 2000 i Stråsø Øst

bronze
: 2017 i Langesø

bronze
: 2001 i Jomfrubjerget

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1976
Alder i år
48

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Thomas Jensen 21 1
Claus Hallingdal Bloch 18 2
Troels Nielsen 13 0
Fleste dueller
Michael Sørensen 24 4
Rene Rokkjær 21 5
Thomas Jensen 21 1
Flest delte podier
Rene Rokkjær 21 5
Jens Knud Mårup 18 5
Allan Mogensen 13 4

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2017
bronze
Langesø
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
silver
Haunstrup Plantage
bronze
Stråsø Ulfborg Plantage
2003
2002
bronze
Stenderupskovene
2001
gold
Mattrup Skov
bronze
Jomfrubjerget
2000
silver
Stråsø Øst
bronze
Trelde
1999
gold
Svanninge