Troels Nielsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 gold medals
gold

2004: Lang i Rønhøj Oudrup
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

2007: Ultralang i Husby Klitplantage
2005: Ultralang i Jægerspris Nordskov
2004: Mellem i Svinkløv
2001: Mellem i Hjortsballe
Efter år
2008
14
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2007
silver
: Ultralang i Husby Klitplantage
9
: Lang i Klinteskoven
8
: Mellem i Hørbylunde Syd
5
: Sprint i Kolding Motorsportscenter
11
: Nat i Holstenshuus

2006
10
: Lang i Borupskovene
10
: Mellem i Langesø Syd
11
: Sprint i Frederiksværk

2005
silver
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
8
: Lang i Brahetrolleborg
bronze
: Mellem i Gribskov Esrum
12
: Sprint i Skåde Bakker

2004
12
: Nat i Ål Plantage
gold
: Lang i Rønhøj Oudrup
silver
: Mellem i Svinkløv

2003
20
: Sprint i Hillerød
15
: Nat i Folehaven
7
: Lang i Frijsenborg
5
: Mellem i Rømø
5
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
16
: Lang i Stenderupskovene

2001
11
: Nat i Als Nørreskov
11
: Lang i Paradisbakkerne
silver
: Mellem i Hjortsballe

1999
4
: Mellem i Frerslev Hegn
6
: Ultralang i Jægerspris

1998
11
: Nat i Blåbjerg
15
: Mellem i Rye Sønderskov
6
: Ultralang i Hørbylunde

1997
8
: Lang i Velling Snabegård
15
: Mellem i Holstenshuus
27
: Ultralang i Vrøgum

1996
11
: Nat i Hytterkobbel
9
: Lang i Klinteskoven
5
: Mellem i Brøde Skov
Bedste for distance
Lang

gold
: 2004 i Rønhøj Oudrup

7
: 2003 i Frijsenborg

8
: 2005 i Brahetrolleborg

8
: 1997 i Velling Snabegård

9
: 2007 i Klinteskoven

9
: 1996 i Klinteskoven

10
: 2006 i Borupskovene

11
: 2001 i Paradisbakkerne

16
: 2002 i Stenderupskovene

Mellem

silver
: 2004 i Svinkløv

silver
: 2001 i Hjortsballe

bronze
: 2005 i Gribskov Esrum

4
: 1999 i Frerslev Hegn

5
: 2003 i Rømø

5
: 1996 i Brøde Skov

8
: 2007 i Hørbylunde Syd

10
: 2006 i Langesø Syd

15
: 1998 i Rye Sønderskov

15
: 1997 i Holstenshuus

Sprint

5
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

11
: 2006 i Frederiksværk

12
: 2005 i Skåde Bakker

14
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

20
: 2003 i Hillerød

Ultralang

silver
: 2007 i Husby Klitplantage

silver
: 2005 i Jægerspris Nordskov

5
: 2003 i Fanø Midt Syd

6
: 1999 i Jægerspris

6
: 1998 i Hørbylunde

27
: 1997 i Vrøgum

Nat

11
: 2007 i Holstenshuus

11
: 2001 i Als Nørreskov

11
: 1998 i Blåbjerg

11
: 1996 i Hytterkobbel

12
: 2004 i Ål Plantage

15
: 2003 i Folehaven

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1975
Alder i år
49

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Claus Hallingdal Bloch 22 1
Nicolai Zaar Nielsen 22 1
Michael Sørensen 29 1
Fleste dueller
Thomas Jensen 30 1
Michael Sørensen 29 1
Rene Rokkjær 29 2
Flest delte podier
Carsten Jørgensen 17 2
Rene Rokkjær 29 2
Michael Sørensen 29 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2007
silver
Husby Klitplantage
2006
2005
silver
Jægerspris Nordskov
bronze
Gribskov Esrum
2004
gold
Rønhøj Oudrup
silver
Svinkløv
2003
2002
2001
silver
Hjortsballe