Nicolai Zaar Nielsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 gold medals
gold
gold
gold

2005: Ultralang i Jægerspris Nordskov
2005: Nat i Vestre Plantage
2004: Nat i Ål Plantage
2 bronze medals
bronze
bronze

2006: Nat i Valby Hegn
2004: Sprint i Esbjerg Universitetspark
Efter år
2013
9
: Nat i Guldborgland

2012
13
: Lang i Husby Klitplantage
9
: Nat i Stenderup Nørreskov

2011
6
: Lang i Gyttegård

2009
12
: Lang i Linå Vesterskov

2008
8
: Nat i Stendal Ulvedal

2006
4
: Ultralang i Als Nørreskov
9
: Lang i Borupskovene
6
: Mellem i Langesø Syd
7
: Sprint i Frederiksværk
bronze
: Nat i Valby Hegn

2005
gold
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
12
: Lang i Brahetrolleborg
11
: Mellem i Gribskov Esrum
10
: Sprint i Skåde Bakker
gold
: Nat i Vestre Plantage

2004
bronze
: Sprint i Esbjerg Universitetspark
gold
: Nat i Ål Plantage
4
: Lang i Rønhøj Oudrup
4
: Mellem i Svinkløv

2003
8
: Sprint i Hillerød
10
: Nat i Folehaven
17
: Lang i Frijsenborg
16
: Mellem i Rømø
12
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
22
: Lang i Stenderupskovene
7
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
11
: Ultralang i Mattrup Skov
13
: Lang i Paradisbakkerne
7
: Mellem i Hjortsballe

2000
29
: Lang i Ulfborg Plantage
B9
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
36
: Nat i Hjermind Kællingehøl
26
: Lang i Brahetrolleborg Øst
Bedste for distance
Lang

4
: 2004 i Rønhøj Oudrup

6
: 2011 i Gyttegård

9
: 2006 i Borupskovene

12
: 2009 i Linå Vesterskov

12
: 2005 i Brahetrolleborg

13
: 2012 i Husby Klitplantage

13
: 2001 i Paradisbakkerne

17
: 2003 i Frijsenborg

22
: 2002 i Stenderupskovene

26
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

29
: 2000 i Ulfborg Plantage

Mellem

4
: 2004 i Svinkløv

6
: 2006 i Langesø Syd

7
: 2001 i Hjortsballe

B9
: 2000 i Blåbjerg Øst

B11
: 2005 i Gribskov Esrum

B16
: 2003 i Rømø

Sprint

bronze
: 2004 i Esbjerg Universitetspark

7
: 2006 i Frederiksværk

8
: 2003 i Hillerød

10
: 2005 i Skåde Bakker

Ultralang

gold
: 2005 i Jægerspris Nordskov

4
: 2006 i Als Nørreskov

7
: 2002 i Valdemarskilde

11
: 2001 i Mattrup Skov

12
: 2003 i Fanø Midt Syd

Nat

gold
: 2005 i Vestre Plantage

gold
: 2004 i Ål Plantage

bronze
: 2006 i Valby Hegn

8
: 2008 i Stendal Ulvedal

9
: 2013 i Guldborgland

9
: 2012 i Stenderup Nørreskov

10
: 2003 i Folehaven

36
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1975
Alder i år
49

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Claus Hallingdal Bloch 23 1
Henrik Leth Jørgernsen 15 0
Michael Sørensen 28 0
Fleste dueller
Michael Sørensen 28 0
Thomas Jensen 28 1
Claus Hallingdal Bloch 23 1
Flest delte podier
Carsten Jørgensen 15 1
Mikkel Lund 18 1
Troels Nielsen 22 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2006
bronze
Valby Hegn
2005
gold
Jægerspris Nordskov
gold
Vestre Plantage
2004
bronze
Esbjerg Universitetspark
gold
Ål Plantage