Mikkel Lund

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 gold medals
gold
gold
gold
gold

2010: Sprint i Nyborg Vold
2007: Mellem i Hørbylunde Syd
2005: Mellem i Gribskov Esrum
2004: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage
3 silver medals
silver
silver
silver

2007: Lang i Klinteskoven
2005: Lang i Brahetrolleborg
2004: Sprint i Esbjerg Universitetspark
6 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2010: Lang i Søskoven
2008: Lang i Rømø Sønderland
2007: Nat i Holstenshuus
2003: Ultralang i Fanø Midt Syd
2002: Mellem i Annebjerg
2001: Nat i Als Nørreskov
Efter år
2012
17
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
30
: Mellem i Grønholt Hegn
6
: Sprint i Silkeborg By

2010
bronze
: Lang i Søskoven
4
: Mellem i Sukkertoppen
gold
: Sprint i Nyborg Vold

2008
bronze
: Lang i Rømø Sønderland
9
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
6
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
silver
: Lang i Klinteskoven
gold
: Mellem i Hørbylunde Syd
bronze
: Nat i Holstenshuus

2006
7
: Lang i Borupskovene
7
: Mellem i Langesø Syd
4
: Sprint i Frederiksværk

2005
silver
: Lang i Brahetrolleborg
gold
: Mellem i Gribskov Esrum
6
: Sprint i Skåde Bakker

2004
silver
: Sprint i Esbjerg Universitetspark
10
: Lang i Rønhøj Oudrup
7
: Mellem i Svinkløv
gold
: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage

2003
11
: Lang i Frijsenborg
10
: Mellem i Rømø
bronze
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
15
: Lang i Stenderupskovene
bronze
: Mellem i Annebjerg
6
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
bronze
: Nat i Als Nørreskov
7
: Lang i Paradisbakkerne
10
: Mellem i Hjortsballe

2000
6
: Lang i Ulfborg Plantage
9
: Mellem i Blåbjerg Øst
Bedste for distance
Lang

silver
: 2007 i Klinteskoven

silver
: 2005 i Brahetrolleborg

bronze
: 2010 i Søskoven

bronze
: 2008 i Rømø Sønderland

6
: 2000 i Ulfborg Plantage

7
: 2006 i Borupskovene

7
: 2001 i Paradisbakkerne

10
: 2004 i Rønhøj Oudrup

11
: 2003 i Frijsenborg

15
: 2002 i Stenderupskovene

Mellem

gold
: 2007 i Hørbylunde Syd

gold
: 2005 i Gribskov Esrum

bronze
: 2002 i Annebjerg

4
: 2010 i Sukkertoppen

7
: 2006 i Langesø Syd

7
: 2004 i Svinkløv

9
: 2000 i Blåbjerg Øst

10
: 2003 i Rømø

10
: 2001 i Hjortsballe

30
: 2011 i Grønholt Hegn

Sprint

gold
: 2010 i Nyborg Vold

silver
: 2004 i Esbjerg Universitetspark

4
: 2006 i Frederiksværk

6
: 2011 i Silkeborg By

6
: 2005 i Skåde Bakker

9
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

17
: 2012 i Helsingør Idrætspark

Ultralang

gold
: 2004 i Stråsø Ulfborg Plantage

bronze
: 2003 i Fanø Midt Syd

6
: 2002 i Valdemarskilde

Nat

bronze
: 2007 i Holstenshuus

bronze
: 2001 i Als Nørreskov

6
: 2008 i Stendal Ulvedal

Stafet

gold
: 2009 i Velling Snabegård

gold
: 2008 i Rømø Nørreland

gold
: 2004 i Haunstrup Plantage

silver
: 2013 i Klinteskoven

silver
: 2011 i Vrøgum Øst

silver
: 2007 i Klinteskoven

silver
: 2005 i Holstenshuus

silver
: 2003 i Frijsenborg

bronze
: 2010 i Ganløse Ore

bronze
: 2006 i Skjoldenæsholm

bronze
: 2002 i Gyttegård

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1979
Alder i år
45

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Christian Nielsen 26 11
Christian Christensen 23 7
Troels Nielsen 22 1
Fleste dueller
Claus Hallingdal Bloch 34 8
Michael Sørensen 33 4
Rene Rokkjær 31 12
Flest delte podier
Rene Rokkjær 31 12
Christian Nielsen 26 11
Rune Olsen 31 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2013
silver
Klinteskoven
2012
2011
silver
Vrøgum Øst
2010
bronze
Søskoven
bronze
Ganløse Ore
gold
Nyborg Vold
2009
gold
Velling Snabegård
2008
bronze
Rømø Sønderland
gold
Rømø Nørreland
2007
silver
Klinteskoven
silver
Klinteskoven
gold
Hørbylunde Syd
bronze
Holstenshuus
2006
bronze
Skjoldenæsholm
2005
silver
Brahetrolleborg
silver
Holstenshuus
gold
Gribskov Esrum
2004
silver
Esbjerg Universitetspark
gold
Haunstrup Plantage
gold
Stråsø Ulfborg Plantage
2003
silver
Frijsenborg
bronze
Fanø Midt Syd
2002
bronze
Gyttegård
bronze
Annebjerg
2001
bronze
Als Nørreskov