Morten Fenger Grøn

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
5 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold

2003: Mellem i Rømø
2002: Mellem i Annebjerg
2002: Sprint i Kjellerup
2000: Nat i Gurresøskovene
1998: Nat i Blåbjerg
3 silver medals
silver
silver
silver

2003: Lang i Frijsenborg
1997: Ultralang i Vrøgum
1995: Mellem kvalifikation i Bulbjerg og Lild Klit
7 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2003: Sprint i Hillerød
2000: Lang i Ulfborg Plantage
1999: Mellem i Frerslev Hegn
1998: Mellem i Rye Sønderskov
1996: Ultralang i Stenderup Skovene
1995: Nat i Nørlund Syd
1995: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
Efter år
2008
13
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2007
20
: Mellem i Hørbylunde Syd

2006
11
: Sprint i Frederiksværk

2005
4
: Nat i Vestre Plantage

2004
8
: Mellem i Svinkløv

2003
bronze
: Sprint i Hillerød
7
: Nat i Folehaven
silver
: Lang i Frijsenborg
gold
: Mellem i Rømø

2002
11
: Lang i Stenderupskovene
gold
: Mellem i Annebjerg
gold
: Sprint i Kjellerup

2000
gold
: Nat i Gurresøskovene
bronze
: Lang i Ulfborg Plantage
14
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
bronze
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
gold
: Nat i Blåbjerg
5
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
bronze
: Mellem i Rye Sønderskov

1997
4
: Mellem i Holstenshuus
silver
: Ultralang i Vrøgum

1996
5
: Lang i Klinteskoven
9
: Mellem i Brøde Skov
bronze
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
bronze
: Nat i Nørlund Syd
5
: Lang i Munkebjerg
bronze
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
8
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
19
: Lang i Ravnsø
22
: Mellem i Trelde
Bedste for distance
Lang

silver
: 2003 i Frijsenborg

bronze
: 2000 i Ulfborg Plantage

5
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

5
: 1996 i Klinteskoven

5
: 1995 i Munkebjerg

11
: 2002 i Stenderupskovene

19
: 1994 i Ravnsø

Mellem

gold
: 2003 i Rømø

gold
: 2002 i Annebjerg

bronze
: 1999 i Frerslev Hegn

bronze
: 1998 i Rye Sønderskov

bronze
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

4
: 1997 i Holstenshuus

8
: 2004 i Svinkløv

9
: 1996 i Brøde Skov

14
: 2000 i Blåbjerg Øst

20
: 2007 i Hørbylunde Syd

22
: 1994 i Trelde

Sprint

gold
: 2002 i Kjellerup

bronze
: 2003 i Hillerød

11
: 2006 i Frederiksværk

13
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

Ultralang

silver
: 1997 i Vrøgum

bronze
: 1996 i Stenderup Skovene

8
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

Nat

gold
: 2000 i Gurresøskovene

gold
: 1998 i Blåbjerg

bronze
: 1995 i Nørlund Syd

4
: 2005 i Vestre Plantage

7
: 2003 i Folehaven

Stafet

gold
: 2003 i Frijsenborg

gold
: 2001 i Jomfrubjerget

gold
: 2000 i Stråsø Øst

silver
: 2002 i Gyttegård

silver
: 1999 i Svanninge

bronze
: 2005 i Holstenshuus

bronze
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 1997 i Palsgård

bronze
: 1995 i Langesø

9
: 1994 i Yding Skovhøj

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1973
Alder i år
51

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Flemming Jørgensen 32 4
Thomas Jensen 37 7
Mikkel Lund 17 4
Fleste dueller
Thomas Jensen 37 7
Jens Knud Mårup 37 11
Rene Rokkjær 32 11
Flest delte podier
Jens Knud Mårup 37 11
Rene Rokkjær 32 11
Allan Mogensen 19 9

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2005
bronze
Holstenshuus
2004
2003
bronze
Hillerød
silver
Frijsenborg
gold
Frijsenborg
gold
Rømø
2002
silver
Gyttegård
gold
Annebjerg
2001
gold
Jomfrubjerget
2000
gold
Gurresøskovene
bronze
Ulfborg Plantage
gold
Stråsø Øst
1999
silver
Svanninge
bronze
Frerslev Hegn
1998
gold
Blåbjerg
bronze
Gribskov Esrum
bronze
Rye Sønderskov
1997
bronze
Palsgård
silver
Vrøgum
1996
bronze
Stenderup Skovene
1995
bronze
Nørlund Syd
bronze
Langesø
bronze
Bulbjerg og Lild Klit