Thomas Hjerrild

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 gold medals
gold
gold
gold
gold

2000: Mellem i Blåbjerg Øst
1997: Ultralang i Vrøgum
1991: Nat i Jægerspris Nordskov
1989: Lang i Almindingen
5 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver

2000: Lang i Ulfborg Plantage
1997: Lang i Velling Snabegård
1997: Mellem i Holstenshuus
1994: Nat i Frederikshåb Plantage
1994: Lang i Ravnsø
7 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

1999: Nat i Hjermind Kællingehøl
1999: Lang i Brahetrolleborg Øst
1995: Lang i Munkebjerg
1994: Mellem i Trelde
1994: Ultralang i Østersøskovene
1992: Nat i Klosterheden Plantage
1988: Lang i Blaabjerg
Efter år
2000
silver
: Lang i Ulfborg Plantage
gold
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
bronze
: Nat i Hjermind Kællingehøl
bronze
: Lang i Brahetrolleborg Øst

1998
7
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
17
: Mellem i Rye Sønderskov

1997
silver
: Lang i Velling Snabegård
silver
: Mellem i Holstenshuus
gold
: Ultralang i Vrøgum

1996
8
: Nat i Hytterkobbel

1995
bronze
: Lang i Munkebjerg

1994
silver
: Nat i Frederikshåb Plantage
silver
: Lang i Ravnsø
bronze
: Mellem i Trelde
bronze
: Ultralang i Østersøskovene

1993
7
: Mellem i Jægersborg Hegn
4
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1992
bronze
: Nat i Klosterheden Plantage
13
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord

1991
gold
: Nat i Jægerspris Nordskov
10
: Lang i Tinnet Syd
8
: Ultralang i Kongskildeskovene

1990
9
: Nat i Kelstrup
7
: Lang i Hørbylunde

1989
gold
: Lang i Almindingen
4
: Ultralang i Hellum Siem

1988
bronze
: Lang i Blaabjerg
Bedste for distance
Lang

gold
: 1989 i Almindingen

silver
: 2000 i Ulfborg Plantage

silver
: 1997 i Velling Snabegård

silver
: 1994 i Ravnsø

bronze
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

bronze
: 1995 i Munkebjerg

bronze
: 1988 i Blaabjerg

7
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

7
: 1990 i Hørbylunde

10
: 1991 i Tinnet Syd

13
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

Mellem

gold
: 2000 i Blåbjerg Øst

silver
: 1997 i Holstenshuus

bronze
: 1994 i Trelde

7
: 1993 i Jægersborg Hegn

17
: 1998 i Rye Sønderskov

Ultralang

gold
: 1997 i Vrøgum

bronze
: 1994 i Østersøskovene

4
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

4
: 1989 i Hellum Siem

8
: 1991 i Kongskildeskovene

Nat

gold
: 1991 i Jægerspris Nordskov

silver
: 1994 i Frederikshåb Plantage

bronze
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

bronze
: 1992 i Klosterheden Plantage

8
: 1996 i Hytterkobbel

9
: 1990 i Kelstrup

Stafet

gold
: 2000 i Stråsø Øst

gold
: 1994 i Yding Skovhøj

gold
: 1993 i Blåbjerg Øst

gold
: 1989 i Poulsker Bodilsker

silver
: 1999 i Svanninge

silver
: 1995 i Langesø

silver
: 1992 i Grønholt Hegn

bronze
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 1997 i Palsgård

bronze
: 1996 i Klinteskoven

bronze
: 1991 i Vrads

bronze
: 1987 i Brorfelde

5
: 1985 i Søstrup Skov

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1967
Alder i år
57

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Flemming Jørgensen 32 7
Thomas Nielsen 26 9
Carsten Jørgensen 25 9
Fleste dueller
Jens Knud Mårup 33 8
Flemming Jørgensen 32 7
Allan Mogensen 29 14
Flest delte podier
Allan Mogensen 29 14
Carsten Jørgensen 25 9
Thomas Nielsen 26 9

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2000
silver
Ulfborg Plantage
gold
Stråsø Øst
gold
Blåbjerg Øst
1999
bronze
Hjermind Kællingehøl
bronze
Brahetrolleborg Øst
silver
Svanninge
1998
bronze
Gribskov Esrum
1997
bronze
Palsgård
silver
Velling Snabegård
silver
Holstenshuus
gold
Vrøgum
1996
bronze
Klinteskoven
1995
bronze
Munkebjerg
silver
Langesø
1994
silver
Frederikshåb Plantage
gold
Yding Skovhøj
silver
Ravnsø
bronze
Trelde
bronze
Østersøskovene
1993
gold
Blåbjerg Øst
1992
bronze
Klosterheden Plantage
silver
Grønholt Hegn
1991
gold
Jægerspris Nordskov
bronze
Vrads
1990
1989
gold
Poulsker Bodilsker
gold
Almindingen
1988
bronze
Blaabjerg
1987
bronze
Brorfelde