Flemming Jørgensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
7 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2000: Ultralang i Trelde
1999: Ultralang i Jægerspris
1998: Ultralang i Hørbylunde
1995: Mellem kvalifikation i Bulbjerg og Lild Klit
1995: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede
1994: Lang i Ravnsø
1992: Ultralang i Brahetrolleborg
13 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2002: Nat i Rold Vælderskov
2000: Nat i Gurresøskovene
1998: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
1997: Nat i Grønholt Hegn
1996: Nat i Hytterkobbel
1996: Lang i Klinteskoven
1995: Nat i Nørlund Syd
1995: Lang i Munkebjerg
1994: Mellem kvalifikation i Trelde
1991: Nat i Jægerspris Nordskov
1991: Ultralang i Kongskildeskovene
1990: Lang i Hørbylunde
1989: Ultralang i Hellum Siem
2 bronze medals
bronze
bronze

1993: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord
1991: Lang i Tinnet Syd
Efter år
2009
11
: Lang i Linå Vesterskov

2008
5
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
12
: Lang i Rømø Sønderland
14
: Mellem i Borupskovene Vest
10
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
4
: Ultralang i Husby Klitplantage
8
: Lang i Klinteskoven
18
: Mellem i Hørbylunde Syd

2006
15
: Lang i Borupskovene
14
: Mellem i Langesø Syd

2005
14
: Nat i Vestre Plantage

2004
9
: Nat i Ål Plantage
9
: Lang i Rønhøj Oudrup
16
: Mellem i Svinkløv
9
: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage

2003
5
: Nat i Folehaven
15
: Lang i Frijsenborg
26
: Mellem i Rømø

2002
silver
: Nat i Rold Vælderskov
13
: Lang i Stenderupskovene
5
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
5
: Ultralang i Mattrup Skov
5
: Mellem i Hjortsballe

2000
silver
: Nat i Gurresøskovene
4
: Lang i Ulfborg Plantage
30
: Mellem i Blåbjerg Øst
gold
: Ultralang i Trelde

1999
gold
: Ultralang i Jægerspris

1998
silver
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
4
: Mellem i Rye Sønderskov
gold
: Ultralang i Hørbylunde

1997
silver
: Nat i Grønholt Hegn
5
: Lang i Velling Snabegård
7
: Mellem i Holstenshuus

1996
silver
: Nat i Hytterkobbel
silver
: Lang i Klinteskoven
23
: Mellem i Brøde Skov
4
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
silver
: Nat i Nørlund Syd
silver
: Lang i Munkebjerg
7
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
gold
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
12
: Nat i Frederikshåb Plantage
gold
: Lang i Ravnsø
6
: Mellem i Trelde

1993
5
: Nat i Valborup
6
: Lang i Fanø Midt
bronze
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1992
8
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord
gold
: Ultralang i Brahetrolleborg

1991
silver
: Nat i Jægerspris Nordskov
bronze
: Lang i Tinnet Syd
silver
: Ultralang i Kongskildeskovene

1990
6
: Nat i Kelstrup
silver
: Lang i Hørbylunde

1989
silver
: Ultralang i Hellum Siem

1988
5
: Nat i Gribskov Esrum
9
: Lang i Blaabjerg
Bedste for distance
Lang

gold
: 1994 i Ravnsø

silver
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

silver
: 1996 i Klinteskoven

silver
: 1995 i Munkebjerg

silver
: 1990 i Hørbylunde

bronze
: 1991 i Tinnet Syd

4
: 2000 i Ulfborg Plantage

5
: 1997 i Velling Snabegård

6
: 1993 i Fanø Midt

8
: 2007 i Klinteskoven

8
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

9
: 2004 i Rønhøj Oudrup

9
: 1988 i Blaabjerg

11
: 2009 i Linå Vesterskov

12
: 2008 i Rømø Sønderland

13
: 2002 i Stenderupskovene

15
: 2006 i Borupskovene

15
: 2003 i Frijsenborg

Mellem

4
: 1998 i Rye Sønderskov

5
: 2001 i Hjortsballe

6
: 1994 i Trelde

7
: 1997 i Holstenshuus

7
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

14
: 2008 i Borupskovene Vest

14
: 2006 i Langesø Syd

16
: 2004 i Svinkløv

18
: 2007 i Hørbylunde Syd

23
: 1996 i Brøde Skov

26
: 2003 i Rømø

30
: 2000 i Blåbjerg Øst

Ultralang

gold
: 2000 i Trelde

gold
: 1999 i Jægerspris

gold
: 1998 i Hørbylunde

gold
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

gold
: 1992 i Brahetrolleborg

silver
: 1991 i Kongskildeskovene

silver
: 1989 i Hellum Siem

bronze
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

4
: 2007 i Husby Klitplantage

4
: 1996 i Stenderup Skovene

5
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

5
: 2002 i Valdemarskilde

5
: 2001 i Mattrup Skov

9
: 2004 i Stråsø Ulfborg Plantage

Nat

silver
: 2002 i Rold Vælderskov

silver
: 2000 i Gurresøskovene

silver
: 1997 i Grønholt Hegn

silver
: 1996 i Hytterkobbel

silver
: 1995 i Nørlund Syd

silver
: 1991 i Jægerspris Nordskov

5
: 2003 i Folehaven

5
: 1993 i Valborup

5
: 1988 i Gribskov Esrum

6
: 1990 i Kelstrup

9
: 2004 i Ål Plantage

10
: 2008 i Stendal Ulvedal

12
: 1994 i Frederikshåb Plantage

14
: 2005 i Vestre Plantage

Stafet

gold
: 1998 i Gribskov Esrum

gold
: 1990 i Gauerslund og Gårslev

gold
: 1989 i Poulsker Bodilsker

silver
: 1997 i Palsgård

bronze
: 1992 i Grønholt Hegn

6
: 1994 i Yding Skovhøj

7
: 1985 i Søstrup Skov

11
: 1993 i Blåbjerg Øst

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1967
Alder i år
57

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Ødum 22 2
Thomas Jensen 46 4
Morten Fenger Grøn 32 4
Fleste dueller
Thomas Jensen 46 4
Jens Knud Mårup 40 5
Carsten Jørgensen 38 10
Flest delte podier
Carsten Jørgensen 38 10
Thomas Hjerrild 32 7
Allan Mogensen 31 7

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2002
silver
Rold Vælderskov
2001
2000
silver
Gurresøskovene
gold
Trelde
1999
gold
Jægerspris
1998
silver
Lorup Valbygård og Valdemarskilde
gold
Gribskov Esrum
gold
Hørbylunde
1997
silver
Grønholt Hegn
silver
Palsgård
1996
silver
Hytterkobbel
silver
Klinteskoven
1995
silver
Nørlund Syd
silver
Munkebjerg
gold
Rønhøj-Oudrup Lundby Hede
1994
gold
Ravnsø
1993
bronze
Linå Vesterskov Silkeborg Nord
1992
bronze
Grønholt Hegn
gold
Brahetrolleborg
1991
silver
Jægerspris Nordskov
bronze
Tinnet Syd
silver
Kongskildeskovene
1990
silver
Hørbylunde
gold
Gauerslund og Gårslev
1989
gold
Poulsker Bodilsker
silver
Hellum Siem