Chris Terkelsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 gold medals
gold
gold
gold
gold

1998: Mellem i Rye Sønderskov
1997: Lang i Velling Snabegård
1994: Mellem kvalifikation i Trelde
1993: Nat i Valborup
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

2005: Lang i Aichi
2001: Lang i Paradisbakkerne
1998: Ultralang i Hørbylunde
1993: Lang i Fanø Midt
6 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2006: Sprint i Frederiksværk
2003: Mellem i Rømø
1998: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
1997: Mellem i Holstenshuus
1995: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede
1994: Lang i Ravnsø
Efter år
2023
46
: Knock Out i Hillerød Sydvest

2008
10
: Lang i Rømø Sønderland

2006
bronze
: Sprint i Frederiksværk

2005
5
: Sprint i Skåde Bakker

2003
5
: Lang i Frijsenborg
bronze
: Mellem i Rømø

2002
10
: Lang i Stenderupskovene

2001
silver
: Lang i Paradisbakkerne

1998
bronze
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
gold
: Mellem i Rye Sønderskov
silver
: Ultralang i Hørbylunde

1997
gold
: Lang i Velling Snabegård
bronze
: Mellem i Holstenshuus

1995
bronze
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
13
: Nat i Frederikshåb Plantage
bronze
: Lang i Ravnsø
4
: Mellem i Trelde

1993
gold
: Nat i Valborup
silver
: Lang i Fanø Midt
Bedste for distance
Lang

gold
: 1997 i Velling Snabegård

silver
: 2001 i Paradisbakkerne

silver
: 1993 i Fanø Midt

bronze
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

bronze
: 1994 i Ravnsø

5
: 2003 i Frijsenborg

10
: 2008 i Rømø Sønderland

10
: 2002 i Stenderupskovene

Mellem

gold
: 1998 i Rye Sønderskov

bronze
: 2003 i Rømø

bronze
: 1997 i Holstenshuus

4
: 1994 i Trelde

Sprint

bronze
: 2006 i Frederiksværk

5
: 2005 i Skåde Bakker

Ultralang

silver
: 1998 i Hørbylunde

bronze
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

Nat

gold
: 1993 i Valborup

13
: 1994 i Frederikshåb Plantage

Stafet

gold
: 1994 i Yding Skovhøj

gold
: 1993 i Blåbjerg Øst

silver
: 1995 i Langesø

silver
: 1992 i Grønholt Hegn

bronze
: 1991 i Vrads

Knock Out

46
: 2023 i Hillerød Sydvest

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1972
Alder i år
52

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Carsten Jørgensen 18 7
Rene Rokkjær 12 2
Flemming Jørgensen 22 6
Fleste dueller
Thomas Jensen 22 3
Flemming Jørgensen 22 6
Jens Knud Mårup 20 3
Flest delte podier
Thomas Hjerrild 14 8
Carsten Jørgensen 18 7
Flemming Jørgensen 22 6

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2006
bronze
Frederiksværk
2005
silver
VM mellem
JP, Aichi
2004
2003
bronze
Rømø
2002
2001
silver
Paradisbakkerne
2000
1999
1998
bronze
Lorup Valbygård og Valdemarskilde
gold
Rye Sønderskov
silver
Hørbylunde
1997
gold
Velling Snabegård
bronze
Holstenshuus
1996
1995
silver
Langesø
bronze
Rønhøj-Oudrup Lundby Hede
1994
gold
Yding Skovhøj
bronze
Ravnsø
1993
gold
Valborup
gold
Blåbjerg Øst
silver
Fanø Midt
1992
silver
Grønholt Hegn
1991
bronze
Vrads