Thomas Jensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 silver medals
silver

1993: Nat i Valborup
5 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2011: Ultralang i Bidstrup Gods
2005: Ultralang i Jægerspris Nordskov
2000: Mellem i Blåbjerg Øst
1997: Nat i Grønholt Hegn
1995: Mellem kvalifikation i Bulbjerg og Lild Klit
Efter år
2023
38
: Knock Out i Hillerød Sydvest

2017
10
: Nat i Jægersborg Hegn

2016
9
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
15
: Mellem i Mols Bjerge
6
: Sprint i Haderslev By

2015
11
: Lang i Ålum
7
: Sprint i Roskilde By

2014
9
: Nat i Jægerspris Nordskov

2013
9
: Mellem i Thorsø Bakker
8
: Ultralang i Fanø
9
: Sprint i Fanø Nordby
7
: Nat i Guldborgland

2012
8
: Lang i Husby Klitplantage
7
: Mellem i Brahetrolleborg
5
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
16
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
4
: Lang i Gyttegård
11
: Mellem i Grønholt Hegn
4
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
bronze
: Ultralang i Bidstrup Gods
7
: Sprint i Silkeborg By

2010
10
: Ultralang i Krengerup
6
: Sprint i Nyborg Vold

2009
25
: Sprint i Vordingborg

2008
8
: Lang i Rømø Sønderland
7
: Mellem i Borupskovene Vest
8
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2007
4
: Lang i Klinteskoven
gold
: Sprint i Kolding Motorsportscenter

2006
8
: Lang i Borupskovene
5
: Mellem i Langesø Syd
20
: Sprint i Frederiksværk
5
: Nat i Valby Hegn

2005
bronze
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
6
: Lang i Brahetrolleborg
7
: Sprint i Skåde Bakker
9
: Nat i Vestre Plantage

2004
8
: Nat i Ål Plantage
11
: Lang i Rønhøj Oudrup
11
: Mellem i Svinkløv

2003
4
: Sprint i Hillerød
gold
: Nat i Folehaven
8
: Lang i Frijsenborg
6
: Mellem i Rømø

2002
9
: Lang i Stenderupskovene
8
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
8
: Ultralang i Mattrup Skov
10
: Lang i Paradisbakkerne
8
: Mellem i Hjortsballe

2000
12
: Lang i Ulfborg Plantage
bronze
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
gold
: Nat i Hjermind Kællingehøl
9
: Mellem i Frerslev Hegn
5
: Ultralang i Jægerspris

1998
9
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
13
: Mellem i Rye Sønderskov

1997
bronze
: Nat i Grønholt Hegn
4
: Lang i Velling Snabegård
5
: Mellem i Holstenshuus

1996
5
: Nat i Hytterkobbel
4
: Lang i Klinteskoven
5
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
gold
: Nat i Nørlund Syd
4
: Lang i Munkebjerg
10
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
5
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
5
: Nat i Frederikshåb Plantage
7
: Lang i Ravnsø
gold
: Mellem i Trelde
7
: Ultralang i Østersøskovene

1993
silver
: Nat i Valborup
10
: Lang i Fanø Midt
4
: Mellem i Jægersborg Hegn
9
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1992
16
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord
12
: Ultralang i Brahetrolleborg
Bedste for distance
Lang

4
: 2011 i Gyttegård

4
: 2007 i Klinteskoven

4
: 1997 i Velling Snabegård

4
: 1996 i Klinteskoven

4
: 1995 i Munkebjerg

6
: 2005 i Brahetrolleborg

7
: 1994 i Ravnsø

8
: 2012 i Husby Klitplantage

8
: 2008 i Rømø Sønderland

8
: 2006 i Borupskovene

8
: 2003 i Frijsenborg

9
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

9
: 2002 i Stenderupskovene

9
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

10
: 2001 i Paradisbakkerne

10
: 1993 i Fanø Midt

11
: 2015 i Ålum

11
: 2004 i Rønhøj Oudrup

12
: 2000 i Ulfborg Plantage

16
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

Mellem

gold
: 1994 i Trelde

bronze
: 2000 i Blåbjerg Øst

4
: 1993 i Jægersborg Hegn

5
: 2006 i Langesø Syd

5
: 1997 i Holstenshuus

6
: 2003 i Rømø

7
: 2012 i Brahetrolleborg

7
: 2008 i Borupskovene Vest

8
: 2001 i Hjortsballe

9
: 2013 i Thorsø Bakker

9
: 1999 i Frerslev Hegn

10
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

11
: 2011 i Grønholt Hegn

11
: 2004 i Svinkløv

13
: 1998 i Rye Sønderskov

15
: 2016 i Mols Bjerge

Sprint

gold
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

4
: 2003 i Hillerød

6
: 2016 i Haderslev By

6
: 2010 i Nyborg Vold

7
: 2015 i Roskilde By

7
: 2011 i Silkeborg By

7
: 2005 i Skåde Bakker

8
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

9
: 2013 i Fanø Nordby

16
: 2012 i Helsingør Idrætspark

20
: 2006 i Frederiksværk

25
: 2009 i Vordingborg

Ultralang

bronze
: 2011 i Bidstrup Gods

bronze
: 2005 i Jægerspris Nordskov

5
: 2012 i Jægerspris Nordskov

5
: 1999 i Jægerspris

5
: 1996 i Stenderup Skovene

5
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

7
: 1994 i Østersøskovene

8
: 2013 i Fanø

8
: 2002 i Valdemarskilde

8
: 2001 i Mattrup Skov

9
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

10
: 2010 i Krengerup

12
: 1992 i Brahetrolleborg

Nat

gold
: 2003 i Folehaven

gold
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

gold
: 1995 i Nørlund Syd

silver
: 1993 i Valborup

bronze
: 1997 i Grønholt Hegn

4
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

5
: 2006 i Valby Hegn

5
: 1996 i Hytterkobbel

5
: 1994 i Frederikshåb Plantage

7
: 2013 i Guldborgland

8
: 2004 i Ål Plantage

9
: 2014 i Jægerspris Nordskov

9
: 2005 i Vestre Plantage

10
: 2017 i Jægersborg Hegn

Stafet

gold
: 2006 i Skjoldenæsholm

gold
: 2002 i Gyttegård

gold
: 1997 i Palsgård

gold
: 1996 i Klinteskoven

gold
: 1995 i Langesø

silver
: 2001 i Jomfrubjerget

silver
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 2013 i Klinteskoven

bronze
: 2009 i Velling Snabegård

bronze
: 2008 i Rømø Nørreland

bronze
: 1994 i Yding Skovhøj

4
: 2015 i St. Hjøllund Nord

4
: 1993 i Blåbjerg Øst

9
: 2021 i Blåbjerg

10
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

Knock Out

38
: 2023 i Hillerød Sydvest

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1971
Alder i år
53

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Mikkel Lund 30 5
Morten Fenger Grøn 37 7
Troels Nielsen 30 1
Fleste dueller
Michael Sørensen 53 0
Flemming Jørgensen 46 4
Jens Knud Mårup 45 7
Flest delte podier
Carsten Jørgensen 42 9
Thomas Hjerrild 25 8
Rene Rokkjær 45 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2013
bronze
Klinteskoven
2012
2011
bronze
Bidstrup Gods
2010
2009
bronze
Velling Snabegård
2008
bronze
Rømø Nørreland
2007
gold
Kolding Motorsportscenter
2006
gold
Skjoldenæsholm
2005
bronze
Jægerspris Nordskov
2004
2003
gold
Folehaven
2002
gold
Gyttegård
2001
silver
Jomfrubjerget
2000
bronze
Blåbjerg Øst
1999
gold
Hjermind Kællingehøl
1998
silver
Gribskov Esrum
1997
bronze
Grønholt Hegn
gold
Palsgård
1996
gold
Klinteskoven
1995
gold
Nørlund Syd
gold
Langesø
1994
bronze
Yding Skovhøj
gold
Trelde
1993
silver
Valborup