Christian Nielsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 gold medals
gold
gold
gold
gold

2008: Lang i Rømø Sønderland
2006: Lang i Borupskovene
2004: Mellem i Svinkløv
2000: Mellem i Blåbjerg Øst
3 silver medals
silver
silver
silver

2006: Sprint i Frederiksværk
2005: Nat i Vestre Plantage
2003: Sprint i Hillerød
5 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2011: Mellem i Grønholt Hegn
2010: Mellem i Sukkertoppen
2005: Sprint i Skåde Bakker
2003: Nat i Folehaven
2000: Nat i Gurresøskovene
Efter år
2012
7
: Lang i Husby Klitplantage

2011
5
: Lang i Gyttegård
bronze
: Mellem i Grønholt Hegn

2010
bronze
: Mellem i Sukkertoppen

2009
4
: Mellem i Gødding Mølle

2008
gold
: Lang i Rømø Sønderland

2007
10
: Mellem i Hørbylunde Syd

2006
gold
: Lang i Borupskovene
8
: Mellem i Langesø Syd
silver
: Sprint i Frederiksværk

2005
9
: Lang i Brahetrolleborg
4
: Mellem i Gribskov Esrum
bronze
: Sprint i Skåde Bakker
silver
: Nat i Vestre Plantage

2004
8
: Lang i Rønhøj Oudrup
gold
: Mellem i Svinkløv

2003
bronze
: Nat i Folehaven
silver
: Sprint i Hillerød
4
: Mellem i Rømø

2002
18
: Lang i Stenderupskovene

2000
bronze
: Nat i Gurresøskovene
16
: Lang i Ulfborg Plantage
B1
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
20
: Mellem i Frerslev Hegn
Bedste for distance
Lang

gold
: 2008 i Rømø Sønderland

gold
: 2006 i Borupskovene

5
: 2011 i Gyttegård

7
: 2012 i Husby Klitplantage

8
: 2004 i Rønhøj Oudrup

9
: 2005 i Brahetrolleborg

16
: 2000 i Ulfborg Plantage

18
: 2002 i Stenderupskovene

Mellem

gold
: 2004 i Svinkløv

B1
: 2000 i Blåbjerg Øst

B3
: 2011 i Grønholt Hegn

B3
: 2010 i Sukkertoppen

B4
: 2009 i Gødding Mølle

B4
: 2005 i Gribskov Esrum

B4
: 2003 i Rømø

B8
: 2006 i Langesø Syd

B10
: 2007 i Hørbylunde Syd

B20
: 1999 i Frerslev Hegn

Sprint

silver
: 2006 i Frederiksværk

silver
: 2003 i Hillerød

bronze
: 2005 i Skåde Bakker

Nat

silver
: 2005 i Vestre Plantage

bronze
: 2003 i Folehaven

bronze
: 2000 i Gurresøskovene

Stafet

gold
: 2009 i Velling Snabegård

gold
: 2008 i Rømø Nørreland

gold
: 2004 i Haunstrup Plantage

silver
: 2013 i Klinteskoven

silver
: 2011 i Vrøgum Øst

silver
: 2005 i Holstenshuus

silver
: 2003 i Frijsenborg

bronze
: 2012 i Linå Vesterskov

bronze
: 2010 i Ganløse Ore

bronze
: 2006 i Skjoldenæsholm

bronze
: 2002 i Gyttegård

5
: 2014 i Fovslet

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1978
Alder i år
46

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Morten Fenger Grøn 15 5
Tue Lassen 17 8
Mikkel Lund 26 11
Fleste dueller
Claus Hallingdal Bloch 34 13
Michael Sørensen 30 2
Thomas Jensen 27 6
Flest delte podier
Claus Hallingdal Bloch 34 13
Rene Rokkjær 26 12
Mikkel Lund 26 11

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2013
silver
Klinteskoven
2012
bronze
Linå Vesterskov
2011
silver
Vrøgum Øst
bronze
Grønholt Hegn
2010
bronze
Ganløse Ore
bronze
Sukkertoppen
2009
gold
Velling Snabegård
2008
gold
Rømø Sønderland
gold
Rømø Nørreland
2007
2006
gold
Borupskovene
bronze
Skjoldenæsholm
silver
Frederiksværk
2005
silver
Holstenshuus
bronze
Skåde Bakker
silver
Vestre Plantage
2004
gold
Haunstrup Plantage
gold
Svinkløv
2003
silver
Hillerød
bronze
Folehaven
silver
Frijsenborg
2002
bronze
Gyttegård
2001
2000
bronze
Gurresøskovene