Claus Hallingdal Bloch

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
5 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold

2012: Nat i Stenderup Nørreskov
2009: Nat i Søgård
2008: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
2006: Sprint i Frederiksværk
2003: Sprint i Hillerød
8 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2011: Lang i Gyttegård
2011: Sprint i Silkeborg By
2010: Nat i Grenå Plantage
2007: Sprint i Kolding Motorsportscenter
2006: Lang i Borupskovene
2006: Mellem i Langesø Syd
2004: Nat i Ål Plantage
2001: Mellem i Hjortsballe
Efter år
2016
10
: Mellem i Mols Bjerge
7
: Nat i Hou Skov

2014
5
: Lang i Munkebjerg
7
: Sprint i Lemvig

2013
5
: Nat i Guldborgland

2012
6
: Mellem i Brahetrolleborg
gold
: Nat i Stenderup Nørreskov
9
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
bronze
: Lang i Gyttegård
10
: Mellem i Grønholt Hegn
bronze
: Sprint i Silkeborg By

2010
5
: Lang i Søskoven
7
: Mellem i Sukkertoppen
bronze
: Nat i Grenå Plantage

2009
8
: Lang i Linå Vesterskov
11
: Mellem i Gødding Mølle
4
: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
silver
: Sprint i Vordingborg
gold
: Nat i Søgård

2008
4
: Lang i Rømø Sønderland
8
: Mellem i Borupskovene Vest
gold
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2007
6
: Mellem i Hørbylunde Syd
bronze
: Sprint i Kolding Motorsportscenter

2006
bronze
: Lang i Borupskovene
bronze
: Mellem i Langesø Syd
gold
: Sprint i Frederiksværk

2005
7
: Lang i Brahetrolleborg
5
: Mellem i Gribskov Esrum
5
: Nat i Vestre Plantage
silver
: Sprint i Skåde Bakker

2004
bronze
: Nat i Ål Plantage
4
: Lang i Rønhøj Oudrup
27
: Mellem i Svinkløv

2003
8
: Nat i Folehaven
gold
: Sprint i Hillerød
10
: Lang i Frijsenborg
50
: Mellem i Rømø

2002
23
: Lang i Stenderupskovene

2001
12
: Lang i Paradisbakkerne
bronze
: Mellem i Hjortsballe

2000
7
: Lang i Ulfborg Plantage
20
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
5
: Nat i Hjermind Kællingehøl
14
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
12
: Mellem i Rye Sønderskov
Bedste for distance
Lang

bronze
: 2011 i Gyttegård

bronze
: 2006 i Borupskovene

4
: 2008 i Rømø Sønderland

4
: 2004 i Rønhøj Oudrup

5
: 2014 i Munkebjerg

5
: 2010 i Søskoven

7
: 2005 i Brahetrolleborg

7
: 2000 i Ulfborg Plantage

8
: 2009 i Linå Vesterskov

10
: 2003 i Frijsenborg

12
: 2001 i Paradisbakkerne

23
: 2002 i Stenderupskovene

Mellem

bronze
: 2006 i Langesø Syd

bronze
: 2001 i Hjortsballe

5
: 2005 i Gribskov Esrum

6
: 2012 i Brahetrolleborg

6
: 2007 i Hørbylunde Syd

7
: 2010 i Sukkertoppen

8
: 2008 i Borupskovene Vest

10
: 2016 i Mols Bjerge

10
: 2011 i Grønholt Hegn

11
: 2009 i Gødding Mølle

12
: 1998 i Rye Sønderskov

14
: 1999 i Frerslev Hegn

20
: 2000 i Blåbjerg Øst

27
: 2004 i Svinkløv

50
: 2003 i Rømø

Sprint

gold
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

gold
: 2006 i Frederiksværk

gold
: 2003 i Hillerød

silver
: 2009 i Vordingborg

silver
: 2005 i Skåde Bakker

bronze
: 2011 i Silkeborg By

bronze
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

7
: 2014 i Lemvig

9
: 2012 i Helsingør Idrætspark

Ultralang

4
: 2009 i Harager Hegn Gribskov Nord

Nat

gold
: 2012 i Stenderup Nørreskov

gold
: 2009 i Søgård

bronze
: 2010 i Grenå Plantage

bronze
: 2004 i Ål Plantage

5
: 2013 i Guldborgland

5
: 2005 i Vestre Plantage

5
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

7
: 2016 i Hou Skov

8
: 2003 i Folehaven

Stafet

gold
: 2012 i Linå Vesterskov

gold
: 2011 i Vrøgum Øst

gold
: 2001 i Jomfrubjerget

silver
: 2014 i Fovslet

silver
: 2010 i Ganløse Ore

silver
: 2009 i Velling Snabegård

silver
: 2008 i Rømø Nørreland

silver
: 2006 i Skjoldenæsholm

bronze
: 2005 i Holstenshuus

bronze
: 2004 i Haunstrup Plantage

bronze
: 2003 i Frijsenborg

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1977
Alder i år
47

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Christian Christensen 31 8
Mikkel Lund 34 8
Thomas Jensen 40 5
Fleste dueller
Michael Sørensen 43 3
Thomas Jensen 40 5
Rune Olsen 37 11
Flest delte podier
Christian Nielsen 34 13
Rune Olsen 37 11
Rene Rokkjær 36 11

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2014
silver
Fovslet
2013
2012
gold
Linå Vesterskov
gold
Stenderup Nørreskov
2011
bronze
Gyttegård
gold
Vrøgum Øst
bronze
Silkeborg By
2010
silver
Ganløse Ore
bronze
Grenå Plantage
2009
silver
Velling Snabegård
silver
Vordingborg
gold
Søgård
2008
silver
Rømø Nørreland
gold
Århus Universitetshospital Risskov
2007
bronze
Kolding Motorsportscenter
2006
bronze
Borupskovene
silver
Skjoldenæsholm
bronze
Langesø Syd
gold
Frederiksværk
2005
bronze
Holstenshuus
silver
Skåde Bakker
2004
bronze
Ål Plantage
bronze
Haunstrup Plantage
2003
gold
Hillerød
bronze
Frijsenborg
2002
2001
gold
Jomfrubjerget
bronze
Hjortsballe