Rune Olsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
11 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2013: Sprint i Fanø Nordby
2012: Nat i Stenderup Nørreskov
2012: Ultralang i Jægerspris Nordskov
2012: Sprint i Helsingør Idrætspark
2010: Ultralang i Krengerup
2010: Nat i Grenå Plantage
2009: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
2009: Nat i Søgård
2008: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
2008: Nat i Stendal Ulvedal
2007: Mellem i Hørbylunde Syd
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

2013: Lang i Klinteskoven
2012: Mellem i Brahetrolleborg
2009: Sprint i Vordingborg
Efter år
2020
4
: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
12
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
6
: Lang i Søskoven

2018
6
: Sprint i Hillerød Centrum

2015
8
: Mellem i Munkebjerg Øst

2014
4
: Sprint i Lemvig

2013
bronze
: Lang i Klinteskoven
4
: Mellem i Thorsø Bakker
9
: Ultralang i Fanø
silver
: Sprint i Fanø Nordby

2012
5
: Lang i Husby Klitplantage
bronze
: Mellem i Brahetrolleborg
silver
: Nat i Stenderup Nørreskov
silver
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
silver
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
7
: Mellem i Grønholt Hegn
gold
: Sprint i Silkeborg By

2010
4
: Lang i Søskoven
5
: Mellem i Sukkertoppen
silver
: Ultralang i Krengerup
5
: Sprint i Nyborg Vold
silver
: Nat i Grenå Plantage

2009
5
: Lang i Linå Vesterskov
6
: Mellem i Gødding Mølle
silver
: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
bronze
: Sprint i Vordingborg
silver
: Nat i Søgård

2008
4
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
6
: Mellem i Borupskovene Vest
silver
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
silver
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
6
: Lang i Klinteskoven
silver
: Mellem i Hørbylunde Syd
9
: Sprint i Kolding Motorsportscenter
4
: Nat i Holstenshuus

2006
11
: Lang i Borupskovene
9
: Mellem i Langesø Syd

2004
14
: Mellem i Svinkløv

2003
11
: Nat i Folehaven
24
: Mellem i Rømø

2002
5
: Lang i Stenderupskovene

2001
5
: Nat i Als Nørreskov
36
: Lang i Paradisbakkerne
24
: Mellem i Hjortsballe

1999
17
: Nat i Hjermind Kællingehøl
28
: Mellem i Frerslev Hegn
Bedste for distance
Lang

bronze
: 2013 i Klinteskoven

4
: 2010 i Søskoven

5
: 2012 i Husby Klitplantage

5
: 2009 i Linå Vesterskov

5
: 2002 i Stenderupskovene

6
: 2019 i Søskoven

6
: 2007 i Klinteskoven

11
: 2006 i Borupskovene

36
: 2001 i Paradisbakkerne

Mellem

silver
: 2007 i Hørbylunde Syd

bronze
: 2012 i Brahetrolleborg

4
: 2013 i Thorsø Bakker

5
: 2010 i Sukkertoppen

6
: 2009 i Gødding Mølle

6
: 2008 i Borupskovene Vest

7
: 2011 i Grønholt Hegn

8
: 2015 i Munkebjerg Øst

9
: 2006 i Langesø Syd

12
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

14
: 2004 i Svinkløv

24
: 2003 i Rømø

24
: 2001 i Hjortsballe

28
: 1999 i Frerslev Hegn

Sprint

gold
: 2011 i Silkeborg By

silver
: 2013 i Fanø Nordby

silver
: 2012 i Helsingør Idrætspark

silver
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

bronze
: 2009 i Vordingborg

4
: 2020 i Hillerød Øst Grønnevang

4
: 2014 i Lemvig

5
: 2010 i Nyborg Vold

6
: 2018 i Hillerød Centrum

9
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

Ultralang

silver
: 2012 i Jægerspris Nordskov

silver
: 2010 i Krengerup

silver
: 2009 i Harager Hegn Gribskov Nord

4
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

9
: 2013 i Fanø

Nat

silver
: 2012 i Stenderup Nørreskov

silver
: 2010 i Grenå Plantage

silver
: 2009 i Søgård

silver
: 2008 i Stendal Ulvedal

4
: 2007 i Holstenshuus

5
: 2001 i Als Nørreskov

11
: 2003 i Folehaven

17
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

Stafet

gold
: 2019 i Gribskov Mårum

gold
: 2010 i Ganløse Ore

gold
: 2007 i Klinteskoven

gold
: 2006 i Skjoldenæsholm

gold
: 2002 i Gyttegård

silver
: 2018 i Harrild Hede

silver
: 2001 i Jomfrubjerget

bronze
: 2013 i Klinteskoven

bronze
: 2009 i Velling Snabegård

bronze
: 2008 i Rømø Nørreland

Sprint stafet

gold
: 2018 i Hillerød

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1978
Alder i år
46

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Christian Nielsen 22 6
Mikkel Lund 31 8
Christian Christensen 27 6
Fleste dueller
Michael Sørensen 41 2
Thomas Jensen 38 6
Claus Hallingdal Bloch 37 11
Flest delte podier
Tue Lassen 35 11
Claus Hallingdal Bloch 37 11
Rasmus Djurhuus 34 10

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2019
gold
Gribskov Mårum
2018
silver
Harrild Hede
gold
Hillerød
2017
2016
2015
2014
2013
bronze
Klinteskoven
bronze
Klinteskoven
silver
Fanø Nordby
2012
bronze
Brahetrolleborg
silver
Stenderup Nørreskov
silver
Jægerspris Nordskov
silver
Helsingør Idrætspark
2011
gold
Silkeborg By
2010
gold
Ganløse Ore
silver
Krengerup
silver
Grenå Plantage
2009
bronze
Velling Snabegård
silver
Harager Hegn Gribskov Nord
bronze
Vordingborg
silver
Søgård
2008
bronze
Rømø Nørreland
silver
Århus Universitetshospital Risskov
silver
Stendal Ulvedal
2007
gold
Klinteskoven
silver
Hørbylunde Syd
2006
gold
Skjoldenæsholm
2005
2004
2003
2002
gold
Gyttegård
2001
silver
Jomfrubjerget