Christian Christensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
2 gold medals
gold
gold

2011: Lang i Gyttegård
2009: Mellem i Gødding Mølle
1 silver medals
silver

2008: Lang i Rømø Sønderland
4 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze

2012: Ultralang i Jægerspris Nordskov
2012: Sprint i Helsingør Idrætspark
2011: Mellem i Grønholt Hegn
2008: Nat i Stendal Ulvedal
Efter år
2016
6
: Nat i Hou Skov

2013
9
: Lang i Klinteskoven
10
: Mellem i Thorsø Bakker
6
: Ultralang i Fanø
16
: Sprint i Fanø Nordby

2012
10
: Lang i Husby Klitplantage
11
: Mellem i Brahetrolleborg
bronze
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
bronze
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
gold
: Lang i Gyttegård
bronze
: Mellem i Grønholt Hegn
5
: Sprint i Silkeborg By

2010
6
: Lang i Søskoven

2009
6
: Lang i Linå Vesterskov
gold
: Mellem i Gødding Mølle
6
: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord

2008
silver
: Lang i Rømø Sønderland
13
: Mellem i Borupskovene Vest
6
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
bronze
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
8
: Sprint i Kolding Motorsportscenter
7
: Nat i Holstenshuus

2006
4
: Lang i Borupskovene
4
: Mellem i Langesø Syd
9
: Sprint i Frederiksværk
13
: Nat i Valby Hegn

2005
15
: Lang i Brahetrolleborg
12
: Mellem i Gribskov Esrum
15
: Nat i Vestre Plantage
21
: Sprint i Skåde Bakker
Bedste for distance
Lang

gold
: 2011 i Gyttegård

silver
: 2008 i Rømø Sønderland

4
: 2006 i Borupskovene

6
: 2010 i Søskoven

6
: 2009 i Linå Vesterskov

9
: 2013 i Klinteskoven

10
: 2012 i Husby Klitplantage

15
: 2005 i Brahetrolleborg

Mellem

gold
: 2009 i Gødding Mølle

bronze
: 2011 i Grønholt Hegn

4
: 2006 i Langesø Syd

10
: 2013 i Thorsø Bakker

11
: 2012 i Brahetrolleborg

12
: 2005 i Gribskov Esrum

13
: 2008 i Borupskovene Vest

Sprint

bronze
: 2012 i Helsingør Idrætspark

5
: 2011 i Silkeborg By

6
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

8
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

9
: 2006 i Frederiksværk

16
: 2013 i Fanø Nordby

21
: 2005 i Skåde Bakker

Ultralang

bronze
: 2012 i Jægerspris Nordskov

6
: 2013 i Fanø

6
: 2009 i Harager Hegn Gribskov Nord

Nat

bronze
: 2008 i Stendal Ulvedal

6
: 2016 i Hou Skov

7
: 2007 i Holstenshuus

13
: 2006 i Valby Hegn

15
: 2005 i Vestre Plantage

Stafet

gold
: 2012 i Linå Vesterskov

gold
: 2011 i Vrøgum Øst

silver
: 2009 i Velling Snabegård

silver
: 2008 i Rømø Nørreland

silver
: 2006 i Skjoldenæsholm

bronze
: 2005 i Holstenshuus

bronze
: 2003 i Frijsenborg

4
: 2013 i Klinteskoven

6
: 2015 i St. Hjøllund Nord

12
: 2014 i Fovslet

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1984
Alder i år
40

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Mikkel Lund 23 7
Rasmus Søes 20 0
Sigge Lundedal 22 2
Fleste dueller
Claus Hallingdal Bloch 31 8
Michael Sørensen 28 1
Thomas Jensen 28 3
Flest delte podier
Christian Nielsen 24 9
Claus Hallingdal Bloch 31 8
Tue Lassen 28 7

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2012
gold
Linå Vesterskov
bronze
Jægerspris Nordskov
bronze
Helsingør Idrætspark
2011
gold
Gyttegård
gold
Vrøgum Øst
bronze
Grønholt Hegn
2010
2009
silver
Velling Snabegård
gold
Gødding Mølle
2008
silver
Rømø Sønderland
silver
Rømø Nørreland
bronze
Stendal Ulvedal
2007
2006
silver
Skjoldenæsholm
2005
bronze
Holstenshuus
2004
2003
bronze
Frijsenborg