Tue Lassen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
13 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2019: Mellem i Rold Skov Hesselholt
2018: Mellem i Højgaard Skov
2018: Sprint i Hillerød Centrum
2017: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker
2017: Nat i Jægersborg Hegn
2016: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
2013: Lang i Klinteskoven
2013: Mellem i Thorsø Bakker
2013: Sprint i Fanø Nordby
2012: Lang i Husby Klitplantage
2012: Sprint i Helsingør Idrætspark
2011: Mellem i Grønholt Hegn
2010: Mellem i Sukkertoppen
11 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2018: Lang i Ulbjerg
2016: Mellem i Mols Bjerge
2014: Lang i Munkebjerg
2014: Nat i Jægerspris Nordskov
2013: Ultralang i Fanø
2013: Nat i Guldborgland
2011: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
2011: Ultralang i Bidstrup Gods
2011: Sprint i Silkeborg By
2010: Sprint i Nyborg Vold
2006: Mellem i Langesø Syd
8 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2017: Lang i Krengerup
2016: Sprint i Haderslev By
2016: Nat i Hou Skov
2015: Sprint i Roskilde By
2014: Sprint i Venezia
2014: Sprint i Lemvig
2009: Lang i Linå Vesterskov
2009: Mellem i Gødding Mølle
Efter år
2023
16
: Mellem i Gribskov Nord
8
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
13
: Mellem i Thorsø Bakker
10
: Nat i Lindet Skov

2019
gold
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
4
: Sprint i Grindsted By

2018
silver
: Lang i Ulbjerg
gold
: Mellem i Højgaard Skov
gold
: Sprint i Hillerød Centrum

2017
bronze
: Lang i Krengerup
gold
: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker
gold
: Nat i Jægersborg Hegn

2016
gold
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
silver
: Mellem i Mols Bjerge
bronze
: Sprint i Haderslev By
bronze
: Nat i Hou Skov

2015
4
: Mellem i Munkebjerg Øst
bronze
: Sprint i Roskilde By
5
: Nat i Marbæk Plantage

2014
silver
: Lang i Munkebjerg
bronze
: Sprint i Lemvig
silver
: Nat i Jægerspris Nordskov

2013
gold
: Lang i Klinteskoven
gold
: Mellem i Thorsø Bakker
silver
: Ultralang i Fanø
gold
: Sprint i Fanø Nordby
silver
: Nat i Guldborgland

2012
gold
: Lang i Husby Klitplantage
4
: Mellem i Brahetrolleborg
gold
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
gold
: Mellem i Grønholt Hegn
silver
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
silver
: Ultralang i Bidstrup Gods
silver
: Sprint i Silkeborg By

2010
gold
: Mellem i Sukkertoppen
silver
: Sprint i Nyborg Vold

2009
bronze
: Lang i Linå Vesterskov
bronze
: Mellem i Gødding Mølle

2008
9
: Lang i Rømø Sønderland
7
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
7
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
7
: Mellem i Hørbylunde Syd

2006
5
: Lang i Borupskovene
silver
: Mellem i Langesø Syd
10
: Sprint i Frederiksværk
7
: Nat i Valby Hegn
Bedste for distance
Lang

gold
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

gold
: 2013 i Klinteskoven

gold
: 2012 i Husby Klitplantage

silver
: 2018 i Ulbjerg

silver
: 2014 i Munkebjerg

bronze
: 2017 i Krengerup

bronze
: 2009 i Linå Vesterskov

5
: 2006 i Borupskovene

9
: 2008 i Rømø Sønderland

Mellem

gold
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

gold
: 2018 i Højgaard Skov

gold
: 2013 i Thorsø Bakker

gold
: 2011 i Grønholt Hegn

gold
: 2010 i Sukkertoppen

silver
: 2016 i Mols Bjerge

silver
: 2006 i Langesø Syd

bronze
: 2009 i Gødding Mølle

4
: 2015 i Munkebjerg Øst

4
: 2012 i Brahetrolleborg

7
: 2007 i Hørbylunde Syd

13
: 2022 i Thorsø Bakker

16
: 2023 i Gribskov Nord

Sprint

gold
: 2018 i Hillerød Centrum

gold
: 2013 i Fanø Nordby

gold
: 2012 i Helsingør Idrætspark

silver
: 2011 i Silkeborg By

silver
: 2010 i Nyborg Vold

bronze
: 2016 i Haderslev By

bronze
: 2015 i Roskilde By

bronze
: 2014 i Lemvig

4
: 2019 i Grindsted By

7
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

10
: 2006 i Frederiksværk

Ultralang

gold
: 2017 i Rold Vælderskov og Rebild Bakker

silver
: 2013 i Fanø

silver
: 2011 i Bidstrup Gods

Nat

gold
: 2017 i Jægersborg Hegn

silver
: 2014 i Jægerspris Nordskov

silver
: 2013 i Guldborgland

silver
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

bronze
: 2016 i Hou Skov

5
: 2015 i Marbæk Plantage

7
: 2008 i Stendal Ulvedal

7
: 2006 i Valby Hegn

8
: 2023 i Buchwaldt plantage

10
: 2022 i Lindet Skov

Stafet

gold
: 2022 i Slotslyngen

gold
: 2009 i Velling Snabegård

gold
: 2008 i Rømø Nørreland

silver
: 2021 i Blåbjerg

silver
: 2013 i Klinteskoven

silver
: 2007 i Klinteskoven

bronze
: 2012 i Linå Vesterskov

bronze
: 2010 i Ganløse Ore

bronze
: 2006 i Skjoldenæsholm

5
: 2014 i Fovslet

7
: 2017 i Langesø

8
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

Sprint stafet

bronze
: 2018 i Hillerød

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1985
Alder i år
39

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Djurhuus 50 17
Søren Schwartz Sørensen 23 7
Søren Bobach 28 10
Fleste dueller
Rasmus Djurhuus 50 17
Rune Olsen 35 11
Thomas Jensen 34 5
Flest delte podier
Rasmus Djurhuus 50 17
Rune Olsen 35 11
Søren Bobach 28 10

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2022
gold
Slotslyngen
2021
silver
Blåbjerg
2020
2019
gold
Rold Skov Hesselholt
2018
silver
Ulbjerg
gold
Højgaard Skov
bronze
Hillerød
gold
Hillerød Centrum
2017
bronze
Krengerup
gold
Rold Vælderskov og Rebild Bakker
gold
Jægersborg Hegn
2016
gold
Gribskov Nord og Harager Hegn
silver
Mols Bjerge
bronze
Haderslev By
bronze
Hou Skov
2015
bronze
Roskilde By
2014
silver
Munkebjerg
bronze
VM sprint
IT, Venezia
bronze
Lemvig
silver
Jægerspris Nordskov
2013
gold
Klinteskoven
silver
Klinteskoven
gold
Thorsø Bakker
gold
Fanø Nordby
silver
Guldborgland
2012
gold
Husby Klitplantage
bronze
Linå Vesterskov
gold
Helsingør Idrætspark
2011
gold
Grønholt Hegn
silver
Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
silver
Bidstrup Gods
silver
Silkeborg By
2010
bronze
Ganløse Ore
gold
Sukkertoppen
silver
Nyborg Vold
2009
bronze
Linå Vesterskov
gold
Velling Snabegård
bronze
Gødding Mølle
2008
gold
Rømø Nørreland
2007
silver
Klinteskoven
2006
bronze
Skjoldenæsholm
silver
Langesø Syd