Søren Schwartz Sørensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 gold medals
gold
gold
gold

2015: Mellem i Munkebjerg Øst
2014: Nat i Jægerspris Nordskov
2013: Nat i Guldborgland
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

2016: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
2015: Sprint i Roskilde By
2015: Nat i Marbæk Plantage
2012: Lang i Husby Klitplantage
1 bronze medals
bronze

2013: Ultralang i Fanø
Efter år
2023
5
: Lang i Rosenvold
8
: Mellem i Gribskov Nord

2022
10
: Lang i Paradisbakkerne

2019
10
: Lang i Søskoven
6
: Sprint i Grindsted By

2016
silver
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
4
: Mellem i Mols Bjerge

2015
gold
: Mellem i Munkebjerg Øst
silver
: Sprint i Roskilde By
silver
: Nat i Marbæk Plantage

2014
gold
: Nat i Jægerspris Nordskov

2013
bronze
: Ultralang i Fanø
4
: Sprint i Fanø Nordby
gold
: Nat i Guldborgland

2012
silver
: Lang i Husby Klitplantage
4
: Nat i Stenderup Nørreskov
6
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
8
: Mellem i Grønholt Hegn
5
: Ultralang i Bidstrup Gods
4
: Sprint i Silkeborg By

2001
B30
: Mellem i Hjortsballe
Bedste for distance
Lang

silver
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

silver
: 2012 i Husby Klitplantage

5
: 2023 i Rosenvold

10
: 2022 i Paradisbakkerne

10
: 2019 i Søskoven

Mellem

gold
: 2015 i Munkebjerg Øst

4
: 2016 i Mols Bjerge

8
: 2023 i Gribskov Nord

8
: 2011 i Grønholt Hegn

B30
: 2001 i Hjortsballe

Sprint

silver
: 2015 i Roskilde By

4
: 2013 i Fanø Nordby

4
: 2011 i Silkeborg By

6
: 2019 i Grindsted By

6
: 2012 i Helsingør Idrætspark

Ultralang

bronze
: 2013 i Fanø

5
: 2011 i Bidstrup Gods

Nat

gold
: 2014 i Jægerspris Nordskov

gold
: 2013 i Guldborgland

silver
: 2015 i Marbæk Plantage

4
: 2012 i Stenderup Nørreskov

Stafet

gold
: 2014 i Fovslet

silver
: 2023 i Brahetrolleborg

silver
: 2012 i Linå Vesterskov

4
: 2022 i Slotslyngen

4
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

5
: 2021 i Blåbjerg

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1990
Alder i år
34

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Thrane Hansen 10 0
Andreas Hougaard Boesen 11 1
Rasmus Djurhuus 22 5
Fleste dueller
Tue Lassen 23 7
Rasmus Djurhuus 22 5
Niklas Ingwersen 17 0
Flest delte podier
Tue Lassen 23 7
Rasmus Djurhuus 22 5
Søren Bobach 10 3

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
silver
Brahetrolleborg
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
silver
Gribskov Nord og Harager Hegn
2015
gold
Munkebjerg Øst
silver
Roskilde By
silver
Marbæk Plantage
2014
gold
Fovslet
gold
Jægerspris Nordskov
2013
gold
Guldborgland
2012
silver
Husby Klitplantage
silver
Linå Vesterskov