Rasmus Djurhuus

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
11 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2021: Ultralang i Sorø Sønderskov
2018: Ultralang i Jægerspris Nordskov
2015: Ultralang i Gribskov Mårum
2014: Ultralang i Nørlund Plantage Harrild Hede
2011: Ultralang i Bidstrup Gods
2010: Lang i Søskoven
2010: Ultralang i Krengerup
2009: Lang i Linå Vesterskov
2009: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
2008: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
2008: Nat i Stendal Ulvedal
10 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2019: Ultralang i Frederikshåb Plantage
2017: Lang i Krengerup
2017: Mellem i Nykobbel
2017: Nat i Jægersborg Hegn
2016: Ultralang i Rømø Sønderland
2016: Nat i Hou Skov
2015: Mellem i Munkebjerg Øst
2013: Lang i Klinteskoven
2013: Mellem i Thorsø Bakker
2008: Mellem i Borupskovene Vest
11 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2021: Sprint i Danmarks Tekniske Universitet
2018: Sprint i Hillerød Centrum
2017: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker
2014: Mellem i Nørreskoven
2014: Nat i Jægerspris Nordskov
2013: Sprint i Fanø Nordby
2013: Nat i Guldborgland
2011: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
2009: Nat i Søgård
2007: Ultralang i Husby Klitplantage
2007: Mellem i Hørbylunde Syd
Efter år
2023
23
: Mellem i Gribskov Nord
4
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
12
: Sprint i Odense C
5
: Nat i Lindet Skov

2021
14
: Mellem i Grejsdalen
bronze
: Sprint i Danmarks Tekniske Universitet
gold
: Ultralang i Sorø Sønderskov

2020
5
: Lang i Aabenraa Syd
5
: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
4
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
5
: Sprint i Grindsted By
silver
: Ultralang i Frederikshåb Plantage

2018
4
: Lang i Ulbjerg
8
: Mellem i Højgaard Skov
bronze
: Sprint i Hillerød Centrum
gold
: Ultralang i Jægerspris Nordskov

2017
silver
: Lang i Krengerup
silver
: Mellem i Nykobbel
bronze
: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker
4
: Sprint i Støvring By
silver
: Nat i Jægersborg Hegn

2016
5
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
5
: Mellem i Mols Bjerge
silver
: Ultralang i Rømø Sønderland
5
: Sprint i Haderslev By
silver
: Nat i Hou Skov

2015
gold
: Ultralang i Gribskov Mårum
4
: Lang i Ålum
silver
: Mellem i Munkebjerg Øst
4
: Sprint i Roskilde By
4
: Nat i Marbæk Plantage

2014
4
: Lang i Munkebjerg
bronze
: Mellem i Nørreskoven
gold
: Ultralang i Nørlund Plantage Harrild Hede
8
: Sprint i Lemvig
bronze
: Nat i Jægerspris Nordskov

2013
silver
: Lang i Klinteskoven
silver
: Mellem i Thorsø Bakker
bronze
: Sprint i Fanø Nordby
bronze
: Nat i Guldborgland

2012
6
: Lang i Husby Klitplantage
7
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
bronze
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
gold
: Ultralang i Bidstrup Gods
8
: Sprint i Silkeborg By

2010
gold
: Lang i Søskoven
gold
: Ultralang i Krengerup
4
: Sprint i Nyborg Vold

2009
gold
: Lang i Linå Vesterskov
gold
: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
bronze
: Nat i Søgård

2008
gold
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
silver
: Mellem i Borupskovene Vest
10
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
gold
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
bronze
: Ultralang i Husby Klitplantage
bronze
: Mellem i Hørbylunde Syd
12
: Sprint i Kolding Motorsportscenter
Bedste for distance
Lang

gold
: 2010 i Søskoven

gold
: 2009 i Linå Vesterskov

silver
: 2017 i Krengerup

silver
: 2013 i Klinteskoven

4
: 2018 i Ulbjerg

4
: 2015 i Ålum

4
: 2014 i Munkebjerg

5
: 2020 i Aabenraa Syd

5
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

6
: 2012 i Husby Klitplantage

Mellem

silver
: 2017 i Nykobbel

silver
: 2015 i Munkebjerg Øst

silver
: 2013 i Thorsø Bakker

silver
: 2008 i Borupskovene Vest

bronze
: 2014 i Nørreskoven

bronze
: 2007 i Hørbylunde Syd

4
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

5
: 2016 i Mols Bjerge

8
: 2018 i Højgaard Skov

14
: 2021 i Grejsdalen

23
: 2023 i Gribskov Nord

Sprint

bronze
: 2021 i Danmarks Tekniske Universitet

bronze
: 2018 i Hillerød Centrum

bronze
: 2013 i Fanø Nordby

4
: 2017 i Støvring By

4
: 2015 i Roskilde By

4
: 2010 i Nyborg Vold

5
: 2020 i Hillerød Øst Grønnevang

5
: 2019 i Grindsted By

5
: 2016 i Haderslev By

7
: 2012 i Helsingør Idrætspark

8
: 2014 i Lemvig

8
: 2011 i Silkeborg By

10
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

12
: 2022 i Odense C

12
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

Ultralang

gold
: 2021 i Sorø Sønderskov

gold
: 2018 i Jægerspris Nordskov

gold
: 2015 i Gribskov Mårum

gold
: 2014 i Nørlund Plantage Harrild Hede

gold
: 2011 i Bidstrup Gods

gold
: 2010 i Krengerup

gold
: 2009 i Harager Hegn Gribskov Nord

gold
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

silver
: 2019 i Frederikshåb Plantage

silver
: 2016 i Rømø Sønderland

bronze
: 2017 i Rold Vælderskov og Rebild Bakker

bronze
: 2007 i Husby Klitplantage

Nat

gold
: 2008 i Stendal Ulvedal

silver
: 2017 i Jægersborg Hegn

silver
: 2016 i Hou Skov

bronze
: 2014 i Jægerspris Nordskov

bronze
: 2013 i Guldborgland

bronze
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

bronze
: 2009 i Søgård

4
: 2023 i Buchwaldt plantage

4
: 2015 i Marbæk Plantage

5
: 2022 i Lindet Skov

Stafet

gold
: 2018 i Harrild Hede

gold
: 2017 i Langesø

gold
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

gold
: 2015 i St. Hjøllund Nord

gold
: 2013 i Klinteskoven

gold
: 2012 i Linå Vesterskov

silver
: 2022 i Slotslyngen

silver
: 2014 i Fovslet

silver
: 2010 i Ganløse Ore

4
: 2023 i Brahetrolleborg

Sprint stafet

silver
: 2021 i Danmarks Tekniske Universitet

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1986
Alder i år
38

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Emil Øbro 21 2
Rune Olsen 34 10
Søren Schwartz Sørensen 22 5
Fleste dueller
Tue Lassen 50 17
Rune Olsen 34 10
Niklas Ingwersen 34 0
Flest delte podier
Tue Lassen 50 17
Rune Olsen 34 10
Søren Bobach 24 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2022
silver
Slotslyngen
2021
silver
Danmarks Tekniske Universitet
bronze
Danmarks Tekniske Universitet
gold
Sorø Sønderskov
2020
2019
silver
Frederikshåb Plantage
2018
gold
Harrild Hede
bronze
Hillerød Centrum
gold
Jægerspris Nordskov
2017
silver
Krengerup
gold
Langesø
silver
Nykobbel
bronze
Rold Vælderskov og Rebild Bakker
silver
Jægersborg Hegn
2016
gold
Gribskov Nord og Harager Hegn
silver
Rømø Sønderland
silver
Hou Skov
2015
gold
Gribskov Mårum
gold
St. Hjøllund Nord
silver
Munkebjerg Øst
2014
silver
Fovslet
bronze
Nørreskoven
gold
Nørlund Plantage Harrild Hede
bronze
Jægerspris Nordskov
2013
silver
Klinteskoven
gold
Klinteskoven
silver
Thorsø Bakker
bronze
Fanø Nordby
bronze
Guldborgland
2012
gold
Linå Vesterskov
2011
bronze
Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
gold
Bidstrup Gods
2010
gold
Søskoven
silver
Ganløse Ore
gold
Krengerup
2009
gold
Linå Vesterskov
gold
Harager Hegn Gribskov Nord
bronze
Søgård
2008
gold
Skjoldenæsholm Bistrup
silver
Borupskovene Vest
gold
Stendal Ulvedal
2007
bronze
Husby Klitplantage
bronze
Hørbylunde Syd