Giacomo Frattari

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2023
20
: Lang i Rosenvold
16
: Sprint i Ebeltoft
9
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
12
: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
19
: Lang i Paradisbakkerne
21
: Mellem i Thorsø Bakker
19
: Sprint i Odense C
14
: Nat i Lindet Skov

2019
14
: Lang i Søskoven
29
: Mellem i Rold Skov Hesselholt

2018
6
: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage
8
: Lang i Ulbjerg
9
: Mellem i Højgaard Skov

2017
12
: Lang i Krengerup
12
: Mellem i Nykobbel
7
: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker
13
: Sprint i Støvring By

2016
11
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
16
: Mellem i Mols Bjerge
7
: Ultralang i Rømø Sønderland

2015
20
: Lang i Ålum
16
: Mellem i Munkebjerg Øst
12
: Nat i Marbæk Plantage

2014
16
: Lang i Munkebjerg
25
: Mellem i Nørreskoven
9
: Ultralang i Nørlund Plantage Harrild Hede
12
: Sprint i Lemvig

2013
29
: Mellem i Thorsø Bakker
Bedste for distance
Lang

8
: 2018 i Ulbjerg

11
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

12
: 2017 i Krengerup

14
: 2019 i Søskoven

16
: 2014 i Munkebjerg

19
: 2022 i Paradisbakkerne

20
: 2023 i Rosenvold

20
: 2015 i Ålum

Mellem

9
: 2018 i Højgaard Skov

12
: 2017 i Nykobbel

16
: 2016 i Mols Bjerge

16
: 2015 i Munkebjerg Øst

21
: 2022 i Thorsø Bakker

25
: 2014 i Nørreskoven

29
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

29
: 2013 i Thorsø Bakker

Sprint

12
: 2014 i Lemvig

13
: 2017 i Støvring By

16
: 2023 i Ebeltoft

19
: 2022 i Odense C

Ultralang

7
: 2017 i Rold Vælderskov og Rebild Bakker

7
: 2016 i Rømø Sønderland

9
: 2014 i Nørlund Plantage Harrild Hede

12
: 2022 i Tranedal/Kærgaard

Nat

6
: 2018 i Rørvig Sandflugtsplantage

9
: 2023 i Buchwaldt plantage

12
: 2015 i Marbæk Plantage

14
: 2022 i Lindet Skov

Stafet

gold
: 2018 i Harrild Hede

gold
: 2017 i Langesø

silver
: 2019 i Gribskov Mårum

silver
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

6
: 2023 i Brahetrolleborg

6
: 2015 i St. Hjøllund Nord

8
: 2022 i Slotslyngen

9
: 2014 i Fovslet

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1992
Alder i år
32

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Andreas Mikkelsen 19 0
Niklas Ingwersen 35 0
Stefan Frands Petersen 31 0
Fleste dueller
Rasmus Djurhuus 40 4
Niklas Ingwersen 35 0
Henrik Rindom Knudsen 34 0
Flest delte podier
Bjørn Cederberg 14 3
Emil Øbro 23 3
Rasmus Djurhuus 40 4

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
2022
2021
2020
2019
silver
Gribskov Mårum
2018
gold
Harrild Hede
2017
gold
Langesø
2016
silver
Gribskov Nord og Harager Hegn