Henrik Rindom Knudsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 silver medals
silver

2018: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage
2 bronze medals
bronze
bronze

2023: Ultralang i Hoverdal Plantage
2021: Ultralang i Sorø Sønderskov
Efter år
2023
7
: Lang i Rosenvold
20
: Mellem i Gribskov Nord
17
: Sprint i Ebeltoft
bronze
: Ultralang i Hoverdal Plantage
7
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
7
: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
13
: Lang i Paradisbakkerne
16
: Nat i Lindet Skov

2021
5
: Nat i Hvalsøskovene
11
: Mellem i Grejsdalen
bronze
: Ultralang i Sorø Sønderskov

2020
6
: Lang i Aabenraa Syd
13
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
15
: Lang i Søskoven
14
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
5
: Ultralang i Frederikshåb Plantage
4
: Nat i Holstenshuus

2018
silver
: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage
10
: Lang i Ulbjerg
11
: Mellem i Højgaard Skov

2017
6
: Lang i Krengerup
13
: Mellem i Nykobbel
6
: Nat i Jægersborg Hegn

2016
13
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
18
: Mellem i Mols Bjerge
9
: Ultralang i Rømø Sønderland
10
: Nat i Hou Skov

2015
8
: Ultralang i Gribskov Mårum
13
: Lang i Ålum
13
: Mellem i Munkebjerg Øst
13
: Sprint i Roskilde By
7
: Nat i Marbæk Plantage

2014
11
: Lang i Munkebjerg
10
: Mellem i Nørreskoven
8
: Ultralang i Nørlund Plantage Harrild Hede
10
: Nat i Jægerspris Nordskov
Bedste for distance
Lang

6
: 2020 i Aabenraa Syd

6
: 2017 i Krengerup

7
: 2023 i Rosenvold

10
: 2018 i Ulbjerg

11
: 2014 i Munkebjerg

13
: 2022 i Paradisbakkerne

13
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

13
: 2015 i Ålum

15
: 2019 i Søskoven

Mellem

10
: 2014 i Nørreskoven

11
: 2021 i Grejsdalen

11
: 2018 i Højgaard Skov

13
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

13
: 2017 i Nykobbel

13
: 2015 i Munkebjerg Øst

14
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

18
: 2016 i Mols Bjerge

20
: 2023 i Gribskov Nord

Sprint

13
: 2015 i Roskilde By

17
: 2023 i Ebeltoft

Ultralang

bronze
: 2023 i Hoverdal Plantage

bronze
: 2021 i Sorø Sønderskov

5
: 2019 i Frederikshåb Plantage

7
: 2022 i Tranedal/Kærgaard

8
: 2015 i Gribskov Mårum

8
: 2014 i Nørlund Plantage Harrild Hede

9
: 2016 i Rømø Sønderland

Nat

silver
: 2018 i Rørvig Sandflugtsplantage

4
: 2019 i Holstenshuus

5
: 2021 i Hvalsøskovene

6
: 2017 i Jægersborg Hegn

7
: 2023 i Buchwaldt plantage

7
: 2015 i Marbæk Plantage

10
: 2016 i Hou Skov

10
: 2014 i Jægerspris Nordskov

16
: 2022 i Lindet Skov

Stafet

4
: 2014 i Fovslet

6
: 2022 i Slotslyngen

7
: 2019 i Gribskov Mårum

7
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

9
: 2023 i Brahetrolleborg

10
: 2021 i Blåbjerg

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1993
Alder i år
31

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Thrane Hansen 14 0
Jonas Falck Weber 24 1
Tobias Karlsmose Svarer 22 0
Fleste dueller
Eskil Schøning 33 0
Rasmus Djurhuus 33 1
Niklas Ingwersen 32 0
Flest delte podier
Rico Hejlskov Mogensen 16 2
Mátyás Péntek 27 1
Rasmus Djurhuus 33 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
bronze
Hoverdal Plantage
2022
2021
bronze
Sorø Sønderskov
2020
2019
2018
silver
Rørvig Sandflugtsplantage