Eskil Schøning

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 gold medals
gold

2019: Nat i Holstenshuus
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

2022: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
2021: Lang i Stråsø
2020: Lang i Aabenraa Syd
2019: Mellem i Rold Skov Hesselholt
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

2020: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn
2018: Mellem i Højgaard Skov
2015: Ultralang i Gribskov Mårum
Efter år
2023
10
: Lang i Rosenvold
13
: Knock Out i Hillerød Sydvest
13
: Mellem i Gribskov Nord
10
: Sprint i Ebeltoft
13
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
silver
: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
8
: Mellem i Thorsø Bakker

2021
silver
: Lang i Stråsø
7
: Mellem i Grejsdalen

2020
silver
: Lang i Aabenraa Syd
bronze
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
4
: Lang i Søskoven
silver
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
gold
: Nat i Holstenshuus

2018
5
: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage
bronze
: Mellem i Højgaard Skov

2017
4
: Lang i Krengerup
11
: Mellem i Nykobbel
11
: Sprint i Støvring By

2016
14
: Mellem i Mols Bjerge

2015
bronze
: Ultralang i Gribskov Mårum
6
: Lang i Ålum

2014
14
: Mellem i Nørreskoven
11
: Sprint i Lemvig
Bedste for distance
Lang

silver
: 2021 i Stråsø

silver
: 2020 i Aabenraa Syd

4
: 2019 i Søskoven

4
: 2017 i Krengerup

6
: 2015 i Ålum

10
: 2023 i Rosenvold

Mellem

silver
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

bronze
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

bronze
: 2018 i Højgaard Skov

7
: 2021 i Grejsdalen

8
: 2022 i Thorsø Bakker

11
: 2017 i Nykobbel

13
: 2023 i Gribskov Nord

14
: 2016 i Mols Bjerge

14
: 2014 i Nørreskoven

Sprint

10
: 2023 i Ebeltoft

11
: 2017 i Støvring By

11
: 2014 i Lemvig

Ultralang

silver
: 2022 i Tranedal/Kærgaard

bronze
: 2015 i Gribskov Mårum

Nat

gold
: 2019 i Holstenshuus

5
: 2018 i Rørvig Sandflugtsplantage

13
: 2023 i Buchwaldt plantage

Stafet

silver
: 2019 i Gribskov Mårum

4
: 2023 i Brahetrolleborg

4
: 2022 i Slotslyngen

5
: 2021 i Blåbjerg

7
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

7
: 2013 i Klinteskoven

Knock Out

13
: 2023 i Hillerød Sydvest

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1993
Alder i år
31

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Emil Øbro 23 2
Rico Hejlskov Mogensen 15 3
Laurits Bidstrup Møller 17 2
Fleste dueller
Henrik Rindom Knudsen 33 0
Giacomo Frattari 28 1
Rasmus Djurhuus 27 1
Flest delte podier
Rico Hejlskov Mogensen 15 3
Jakob Edsen 12 2
Emil Øbro 23 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2022
silver
Tranedal/Kærgaard
2021
silver
Stråsø
2020
silver
Aabenraa Syd
bronze
Aggebo-Græsted Hegn
2019
silver
Gribskov Mårum
silver
Rold Skov Hesselholt
gold
Holstenshuus
2018
bronze
Højgaard Skov
2017
2016
2015
bronze
Gribskov Mårum