Jonas Munthe

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 gold medals
gold

2016: Ultralang i Rømø Sønderland
1 bronze medals
bronze

2012: Lang i Husby Klitplantage
Efter år
2019
9
: Lang i Søskoven
24
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
6
: Nat i Holstenshuus

2018
4
: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage
6
: Lang i Ulbjerg
7
: Sprint i Hillerød Centrum

2017
6
: Mellem i Nykobbel
7
: Nat i Jægersborg Hegn

2016
6
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
13
: Mellem i Mols Bjerge
gold
: Ultralang i Rømø Sønderland
5
: Nat i Hou Skov

2015
5
: Lang i Ålum
6
: Mellem i Munkebjerg Øst

2014
6
: Mellem i Nørreskoven

2013
6
: Lang i Klinteskoven
7
: Mellem i Thorsø Bakker
5
: Ultralang i Fanø
13
: Sprint i Fanø Nordby
6
: Nat i Guldborgland

2012
bronze
: Lang i Husby Klitplantage
14
: Mellem i Brahetrolleborg
6
: Nat i Stenderup Nørreskov
7
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
18
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
13
: Lang i Gyttegård

2010
20
: Mellem i Sukkertoppen
Bedste for distance
Lang

bronze
: 2012 i Husby Klitplantage

5
: 2015 i Ålum

6
: 2018 i Ulbjerg

6
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

6
: 2013 i Klinteskoven

9
: 2019 i Søskoven

13
: 2011 i Gyttegård

Mellem

6
: 2017 i Nykobbel

6
: 2015 i Munkebjerg Øst

6
: 2014 i Nørreskoven

7
: 2013 i Thorsø Bakker

13
: 2016 i Mols Bjerge

14
: 2012 i Brahetrolleborg

20
: 2010 i Sukkertoppen

24
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

Sprint

7
: 2018 i Hillerød Centrum

13
: 2013 i Fanø Nordby

18
: 2012 i Helsingør Idrætspark

Ultralang

gold
: 2016 i Rømø Sønderland

5
: 2013 i Fanø

7
: 2012 i Jægerspris Nordskov

Nat

4
: 2018 i Rørvig Sandflugtsplantage

5
: 2016 i Hou Skov

6
: 2019 i Holstenshuus

6
: 2013 i Guldborgland

6
: 2012 i Stenderup Nørreskov

7
: 2017 i Jægersborg Hegn

Stafet

gold
: 2018 i Harrild Hede

gold
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

gold
: 2015 i St. Hjøllund Nord

11
: 2019 i Gribskov Mårum

Sprint stafet

silver
: 2017 i Horsens Midt

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1989
Alder i år
35

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Christian Bobach 10 0
Sigge Lundedal 11 1
Christian Christensen 11 0
Fleste dueller
Tue Lassen 23 1
Rasmus Djurhuus 23 4
Kristian Vad 20 0
Flest delte podier
Rasmus Djurhuus 23 4
Giacomo Frattari 18 2
Jeppe Ruud 15 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2018
gold
Harrild Hede
2017
silver
Horsens Midt
2016
gold
Gribskov Nord og Harager Hegn
gold
Rømø Sønderland
2015
gold
St. Hjøllund Nord
2014
2013
2012
bronze
Husby Klitplantage