Jeppe Ruud

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2023
25
: Knock Out i Hillerød Sydvest
19
: Mellem i Gribskov Nord

2018
7
: Mellem i Højgaard Skov

2017
10
: Mellem i Nykobbel
9
: Sprint i Støvring By

2016
12
: Mellem i Mols Bjerge
8
: Sprint i Haderslev By

2015
6
: Ultralang i Gribskov Mårum
8
: Lang i Ålum
7
: Mellem i Munkebjerg Øst
12
: Sprint i Roskilde By

2014
12
: Mellem i Nørreskoven
4
: Ultralang i Nørlund Plantage Harrild Hede
6
: Sprint i Lemvig

2013
22
: Mellem i Thorsø Bakker
11
: Ultralang i Fanø
6
: Sprint i Fanø Nordby

2012
13
: Mellem i Brahetrolleborg
11
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
12
: Mellem i Grønholt Hegn

2010
14
: Lang i Søskoven

2009
19
: Mellem i Gødding Mølle
8
: Sprint i Vordingborg

2008
10
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup

2006
28
: Sprint i Frederiksværk
Bedste for distance
Lang

8
: 2015 i Ålum

14
: 2010 i Søskoven

Mellem

7
: 2018 i Højgaard Skov

7
: 2015 i Munkebjerg Øst

10
: 2017 i Nykobbel

12
: 2016 i Mols Bjerge

12
: 2014 i Nørreskoven

12
: 2011 i Grønholt Hegn

13
: 2012 i Brahetrolleborg

19
: 2023 i Gribskov Nord

19
: 2009 i Gødding Mølle

22
: 2013 i Thorsø Bakker

Sprint

6
: 2014 i Lemvig

6
: 2013 i Fanø Nordby

8
: 2016 i Haderslev By

8
: 2009 i Vordingborg

9
: 2017 i Støvring By

11
: 2012 i Helsingør Idrætspark

12
: 2015 i Roskilde By

28
: 2006 i Frederiksværk

Ultralang

4
: 2014 i Nørlund Plantage Harrild Hede

6
: 2015 i Gribskov Mårum

10
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

11
: 2013 i Fanø

Stafet

gold
: 2014 i Fovslet

silver
: 2012 i Linå Vesterskov

bronze
: 2018 i Harrild Hede

bronze
: 2015 i St. Hjøllund Nord

4
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

5
: 2023 i Brahetrolleborg

5
: 2019 i Gribskov Mårum

10
: 2022 i Slotslyngen

Sprint stafet

silver
: 2018 i Hillerød

Knock Out

25
: 2023 i Hillerød Sydvest

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1985
Alder i år
39

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Ulrik Nielsen 17 0
Henrik Rindom Knudsen 21 0
Stefan Frands Petersen 16 0
Fleste dueller
Rasmus Djurhuus 36 4
Tue Lassen 31 2
Niklas Ingwersen 24 0
Flest delte podier
Rasmus Djurhuus 36 4
Rune Olsen 20 2
Emil Øbro 11 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2018
bronze
Harrild Hede
silver
Hillerød
2017
2016
2015
bronze
St. Hjøllund Nord
2014
gold
Fovslet
2013
2012
silver
Linå Vesterskov