Emil Øbro

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

2021: Nat i Hvalsøskovene
2020: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
2020: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn
2019: Lang i Søskoven
4 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze

2022: Lang i Paradisbakkerne
2022: Sprint i Odense C
2021: Mellem i Grejsdalen
2019: Sprint i Grindsted By
Efter år
2023
9
: Lang i Rosenvold
8
: Knock Out i Hillerød Sydvest
10
: Mellem i Gribskov Nord
4
: Sprint i Ebeltoft

2022
10
: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
bronze
: Lang i Paradisbakkerne
5
: Mellem i Thorsø Bakker
bronze
: Sprint i Odense C
9
: Nat i Lindet Skov

2021
silver
: Nat i Hvalsøskovene
4
: Lang i Stråsø
bronze
: Mellem i Grejsdalen

2020
silver
: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
silver
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
silver
: Lang i Søskoven
8
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
bronze
: Sprint i Grindsted By

2018
5
: Lang i Ulbjerg
10
: Mellem i Højgaard Skov
5
: Sprint i Hillerød Centrum

2017
5
: Lang i Krengerup
8
: Mellem i Nykobbel
5
: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker
6
: Sprint i Støvring By
Bedste for distance
Lang

silver
: 2019 i Søskoven

bronze
: 2022 i Paradisbakkerne

4
: 2021 i Stråsø

5
: 2018 i Ulbjerg

5
: 2017 i Krengerup

9
: 2023 i Rosenvold

Mellem

silver
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

bronze
: 2021 i Grejsdalen

5
: 2022 i Thorsø Bakker

8
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

8
: 2017 i Nykobbel

10
: 2023 i Gribskov Nord

10
: 2018 i Højgaard Skov

Sprint

silver
: 2020 i Hillerød Øst Grønnevang

bronze
: 2022 i Odense C

bronze
: 2019 i Grindsted By

4
: 2023 i Ebeltoft

5
: 2018 i Hillerød Centrum

6
: 2017 i Støvring By

Ultralang

5
: 2017 i Rold Vælderskov og Rebild Bakker

10
: 2022 i Tranedal/Kærgaard

Nat

silver
: 2021 i Hvalsøskovene

9
: 2022 i Lindet Skov

Stafet

gold
: 2019 i Gribskov Mårum

silver
: 2018 i Harrild Hede

silver
: 2017 i Langesø

bronze
: 2023 i Brahetrolleborg

6
: 2021 i Blåbjerg

Sprint stafet

gold
: 2018 i Hillerød

silver
: 2019 i Grindsted By

bronze
: 2023 i Rønde

Knock Out

8
: 2023 i Hillerød Sydvest

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1996
Alder i år
28

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Møller Jess 16 1
Bjørn Cederberg 14 5
Rasmus Djurhuus 21 2
Fleste dueller
Henrik Rindom Knudsen 23 0
Eskil Schøning 23 2
Rasmus Djurhuus 21 2
Flest delte podier
Jakob Edsen 14 6
Bjørn Cederberg 14 5
Andreas Bock Bjørnsen 11 4

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
bronze
Brahetrolleborg
2022
bronze
Paradisbakkerne
bronze
Odense C
2021
silver
Hvalsøskovene
bronze
Grejsdalen
2020
silver
Hillerød Øst Grønnevang
silver
Aggebo-Græsted Hegn
2019
silver
Søskoven
gold
Gribskov Mårum
silver
Grindsted By
bronze
Grindsted By
2018
silver
Harrild Hede
gold
Hillerød
2017
silver
Langesø