Jakob Edsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
6 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2022: Sprint i Odense C
2021: Nat i Hvalsøskovene
2020: Lang i Aabenraa Syd
2020: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
2020: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn
2019: Lang i Søskoven
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

2023: Sprint i Ebeltoft
2021: Ultralang i Sorø Sønderskov
2019: Sprint i Grindsted By
2018: Sprint i Hillerød Centrum
2 bronze medals
bronze
bronze

2018: Lang i Ulbjerg
2017: Sprint i Støvring By
Efter år
2023
silver
: Sprint i Ebeltoft

2022
6
: Mellem i Thorsø Bakker
gold
: Sprint i Odense C

2021
gold
: Nat i Hvalsøskovene
silver
: Ultralang i Sorø Sønderskov

2020
gold
: Lang i Aabenraa Syd
gold
: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
gold
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
gold
: Lang i Søskoven
6
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
silver
: Sprint i Grindsted By

2018
bronze
: Lang i Ulbjerg
4
: Mellem i Højgaard Skov
silver
: Sprint i Hillerød Centrum

2017
bronze
: Sprint i Støvring By

2016
8
: Mellem i Mols Bjerge
7
: Sprint i Haderslev By

2015
5
: Mellem i Munkebjerg Øst
5
: Sprint i Roskilde By

2014
5
: Sprint i Lemvig
Bedste for distance
Lang

gold
: 2020 i Aabenraa Syd

gold
: 2019 i Søskoven

bronze
: 2018 i Ulbjerg

Mellem

gold
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

4
: 2018 i Højgaard Skov

5
: 2015 i Munkebjerg Øst

6
: 2022 i Thorsø Bakker

6
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

8
: 2016 i Mols Bjerge

Sprint

gold
: 2022 i Odense C

gold
: 2020 i Hillerød Øst Grønnevang

silver
: 2023 i Ebeltoft

silver
: 2019 i Grindsted By

silver
: 2018 i Hillerød Centrum

bronze
: 2017 i Støvring By

5
: 2015 i Roskilde By

5
: 2014 i Lemvig

7
: 2016 i Haderslev By

Ultralang

silver
: 2021 i Sorø Sønderskov

Nat

gold
: 2021 i Hvalsøskovene

Stafet

14
: 2013 i Klinteskoven

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1993
Alder i år
31

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Tue Lassen 15 2
Emil Øbro 14 6
Rasmus Djurhuus 17 2
Fleste dueller
Rasmus Djurhuus 17 2
Tue Lassen 15 2
Emil Øbro 14 6
Flest delte podier
Emil Øbro 14 6
Magnus Dewett 11 2
Andreas Hougaard Boesen 6 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
silver
Ebeltoft
2022
gold
Odense C
2021
gold
Hvalsøskovene
silver
Sorø Sønderskov
2020
gold
Aabenraa Syd
gold
Hillerød Øst Grønnevang
gold
Aggebo-Græsted Hegn
2019
gold
Søskoven
silver
Grindsted By
2018
bronze
Ulbjerg
silver
Hillerød Centrum
2017
bronze
Støvring By