Magnus Dewett

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
2 gold medals
gold
gold

2023: Nat i Buchwaldt plantage
2018: Lang i Ulbjerg
5 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver

2023: Knock Out i Hillerød Sydvest
2022: Lang i Paradisbakkerne
2022: Mellem i Thorsø Bakker
2021: Mellem i Grejsdalen
2017: Sprint i Støvring By
2 bronze medals
bronze
bronze

2023: Lang i Rosenvold
2022: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
Efter år
2023
bronze
: Lang i Rosenvold
silver
: Knock Out i Hillerød Sydvest
gold
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
bronze
: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
silver
: Lang i Paradisbakkerne
silver
: Mellem i Thorsø Bakker
5
: Sprint i Odense C

2021
6
: Lang i Stråsø
silver
: Mellem i Grejsdalen

2019
9
: Mellem i Rold Skov Hesselholt

2018
gold
: Lang i Ulbjerg
6
: Mellem i Højgaard Skov
4
: Sprint i Hillerød Centrum

2017
silver
: Sprint i Støvring By

2016
8
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
9
: Mellem i Mols Bjerge
4
: Ultralang i Rømø Sønderland
4
: Sprint i Haderslev By

2015
7
: Lang i Ålum
Bedste for distance
Lang

gold
: 2018 i Ulbjerg

silver
: 2022 i Paradisbakkerne

bronze
: 2023 i Rosenvold

6
: 2021 i Stråsø

7
: 2015 i Ålum

8
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

Mellem

silver
: 2022 i Thorsø Bakker

silver
: 2021 i Grejsdalen

6
: 2018 i Højgaard Skov

9
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

9
: 2016 i Mols Bjerge

Sprint

silver
: 2017 i Støvring By

4
: 2018 i Hillerød Centrum

4
: 2016 i Haderslev By

5
: 2022 i Odense C

Ultralang

bronze
: 2022 i Tranedal/Kærgaard

4
: 2016 i Rømø Sønderland

Nat

gold
: 2023 i Buchwaldt plantage

Stafet

gold
: 2023 i Brahetrolleborg

Sprint stafet

silver
: 2022 i Vollsmose

Knock Out

silver
: 2023 i Hillerød Sydvest

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1995
Alder i år
29

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Jakob Edsen 11 2
Malte Kjaer Hemmingsen 10 2
Bjørn Cederberg 10 1
Fleste dueller
Eskil Schøning 19 1
Stefan Frands Petersen 17 0
Giacomo Frattari 17 0
Flest delte podier
Andreas Bock Bjørnsen 8 4
Søren Thrane Ødum 8 3
Emil Øbro 16 3

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
bronze
Rosenvold
gold
Brahetrolleborg
silver
Hillerød Sydvest
gold
Buchwaldt plantage
2022
bronze
Tranedal/Kærgaard
silver
Paradisbakkerne
silver
Thorsø Bakker
silver
Vollsmose
2021
silver
Grejsdalen
2020
2019
2018
gold
Ulbjerg
2017
silver
Støvring By