Ulrik Nielsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2014
6
: Lang i Munkebjerg
7
: Mellem i Nørreskoven
bronze
: Ultralang i Nørlund Plantage Harrild Hede
5
: Nat i Jægerspris Nordskov

2013
10
: Lang i Klinteskoven
15
: Mellem i Thorsø Bakker

2012
16
: Lang i Husby Klitplantage
8
: Mellem i Brahetrolleborg
6
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
10
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
31
: Lang i Gyttegård
6
: Mellem i Grønholt Hegn
7
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
6
: Ultralang i Bidstrup Gods
13
: Sprint i Silkeborg By

2010
9
: Lang i Søskoven
13
: Mellem i Sukkertoppen
5
: Ultralang i Krengerup
16
: Sprint i Nyborg Vold
7
: Nat i Grenå Plantage

2009
14
: Lang i Linå Vesterskov
10
: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
11
: Sprint i Vordingborg
4
: Nat i Søgård

2008
8
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
21
: Lang i Rømø Sønderland
28
: Mellem i Borupskovene Vest
24
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
16
: Nat i Stendal Ulvedal

2006
27
: Lang i Borupskovene
23
: Mellem i Langesø Syd
36
: Sprint i Frederiksværk
18
: Nat i Valby Hegn

2005
14
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
35
: Lang i Brahetrolleborg
49
: Mellem i Gribskov Esrum
Bedste for distance
Lang

6
: 2014 i Munkebjerg

9
: 2010 i Søskoven

10
: 2013 i Klinteskoven

14
: 2009 i Linå Vesterskov

16
: 2012 i Husby Klitplantage

21
: 2008 i Rømø Sønderland

27
: 2006 i Borupskovene

31
: 2011 i Gyttegård

35
: 2005 i Brahetrolleborg

Mellem

6
: 2011 i Grønholt Hegn

7
: 2014 i Nørreskoven

8
: 2012 i Brahetrolleborg

13
: 2010 i Sukkertoppen

15
: 2013 i Thorsø Bakker

23
: 2006 i Langesø Syd

28
: 2008 i Borupskovene Vest

49
: 2005 i Gribskov Esrum

Sprint

10
: 2012 i Helsingør Idrætspark

11
: 2009 i Vordingborg

13
: 2011 i Silkeborg By

16
: 2010 i Nyborg Vold

24
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

36
: 2006 i Frederiksværk

Ultralang

bronze
: 2014 i Nørlund Plantage Harrild Hede

5
: 2010 i Krengerup

6
: 2012 i Jægerspris Nordskov

6
: 2011 i Bidstrup Gods

8
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

10
: 2009 i Harager Hegn Gribskov Nord

14
: 2005 i Jægerspris Nordskov

Nat

4
: 2009 i Søgård

5
: 2014 i Jægerspris Nordskov

7
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

7
: 2010 i Grenå Plantage

16
: 2008 i Stendal Ulvedal

18
: 2006 i Valby Hegn

Stafet

bronze
: 2011 i Vrøgum Øst

5
: 2013 i Klinteskoven

6
: 2014 i Fovslet

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1984
Alder i år
40

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Jeppe Ruud 16 0
Rasmus Oscar 17 0
Troels Christiansen 26 1
Fleste dueller
Michael Sørensen 29 0
Rune Olsen 29 0
Bjarne Skovgaard Knudsen 28 1
Flest delte podier
Rasmus Djurhuus 27 1
Andreas Hougaard Boesen 10 1
Henrik Leth Jørgernsen 13 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2014
bronze
Nørlund Plantage Harrild Hede
2013
2012
2011
bronze
Vrøgum Øst