Henrik Leth Jørgernsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2014
8
: Lang i Munkebjerg

2013
10
: Ultralang i Fanø

2012
11
: Lang i Husby Klitplantage

2011
9
: Lang i Gyttegård
7
: Ultralang i Bidstrup Gods

2010
6
: Mellem i Sukkertoppen

2009
16
: Mellem i Gødding Mølle

2008
14
: Lang i Rømø Sønderland
23
: Mellem i Borupskovene Vest

2007
15
: Mellem i Hørbylunde Syd

2006
15
: Sprint i Frederiksværk
11
: Nat i Valby Hegn

2005
gold
: Lang i Brahetrolleborg
silver
: Mellem i Gribskov Esrum

2004
16
: Lang i Rønhøj Oudrup
18
: Mellem i Svinkløv
6
: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage

2003
14
: Lang i Frijsenborg
18
: Mellem i Rømø
4
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
6
: Lang i Stenderupskovene
4
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
14
: Nat i Als Nørreskov
23
: Lang i Paradisbakkerne
19
: Mellem i Hjortsballe

2000
silver
: Ultralang i Trelde
Bedste for distance
Lang

gold
: 2005 i Brahetrolleborg

6
: 2002 i Stenderupskovene

8
: 2014 i Munkebjerg

9
: 2011 i Gyttegård

11
: 2012 i Husby Klitplantage

14
: 2008 i Rømø Sønderland

14
: 2003 i Frijsenborg

16
: 2004 i Rønhøj Oudrup

23
: 2001 i Paradisbakkerne

Mellem

silver
: 2005 i Gribskov Esrum

6
: 2010 i Sukkertoppen

15
: 2007 i Hørbylunde Syd

16
: 2009 i Gødding Mølle

18
: 2004 i Svinkløv

18
: 2003 i Rømø

19
: 2001 i Hjortsballe

23
: 2008 i Borupskovene Vest

Sprint

15
: 2006 i Frederiksværk

Ultralang

silver
: 2000 i Trelde

4
: 2003 i Fanø Midt Syd

4
: 2002 i Valdemarskilde

6
: 2004 i Stråsø Ulfborg Plantage

7
: 2011 i Bidstrup Gods

10
: 2013 i Fanø

Nat

11
: 2006 i Valby Hegn

14
: 2001 i Als Nørreskov

Stafet

gold
: 2011 i Vrøgum Øst

gold
: 2004 i Haunstrup Plantage

silver
: 2005 i Holstenshuus

silver
: 2003 i Frijsenborg

bronze
: 2002 i Gyttegård

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1979
Alder i år
45

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Claus Hallingdal Bloch 21 4
Jacob Grønnegaard 13 1
Rune Olsen 17 1
Fleste dueller
Michael Sørensen 24 1
Mikkel Lund 23 7
Claus Hallingdal Bloch 21 4
Flest delte podier
Mikkel Lund 23 7
Christian Nielsen 19 5
Claus Hallingdal Bloch 21 4

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2011
gold
Vrøgum Øst
2010
2009
2008
2007
2006
2005
gold
Brahetrolleborg
silver
Holstenshuus
silver
Gribskov Esrum
2004
gold
Haunstrup Plantage
2003
silver
Frijsenborg
2002
bronze
Gyttegård
2001
2000
silver
Trelde