Troels Christiansen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2018
14
: Sprint i Hillerød Centrum

2016
22
: Mellem i Mols Bjerge

2015
14
: Sprint i Roskilde By

2013
17
: Mellem i Thorsø Bakker
18
: Ultralang i Fanø
13
: Sprint i Fanø Nordby

2012
12
: Mellem i Brahetrolleborg
21
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
12
: Lang i Gyttegård
15
: Mellem i Grønholt Hegn
9
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
10
: Sprint i Silkeborg By

2010
13
: Lang i Søskoven
17
: Mellem i Sukkertoppen
8
: Ultralang i Krengerup
8
: Sprint i Nyborg Vold
12
: Nat i Grenå Plantage

2009
16
: Lang i Linå Vesterskov
13
: Mellem i Gødding Mølle
9
: Nat i Søgård

2008
25
: Mellem i Borupskovene Vest
25
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2007
18
: Lang i Klinteskoven
26
: Mellem i Hørbylunde Syd
14
: Sprint i Kolding Motorsportscenter

2006
6
: Ultralang i Als Nørreskov
22
: Lang i Borupskovene
33
: Mellem i Langesø Syd
24
: Sprint i Frederiksværk

2005
19
: Lang i Brahetrolleborg
22
: Mellem i Gribskov Esrum

2004
46
: Mellem i Svinkløv

2003
15
: Sprint i Hillerød
31
: Mellem i Rømø
22
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2001
B13
: Mellem i Hjortsballe
Bedste for distance
Lang

12
: 2011 i Gyttegård

13
: 2010 i Søskoven

16
: 2009 i Linå Vesterskov

18
: 2007 i Klinteskoven

19
: 2005 i Brahetrolleborg

22
: 2006 i Borupskovene

Mellem

12
: 2012 i Brahetrolleborg

13
: 2009 i Gødding Mølle

B13
: 2001 i Hjortsballe

B15
: 2011 i Grønholt Hegn

B17
: 2013 i Thorsø Bakker

B17
: 2010 i Sukkertoppen

B22
: 2016 i Mols Bjerge

B22
: 2005 i Gribskov Esrum

B25
: 2008 i Borupskovene Vest

B26
: 2007 i Hørbylunde Syd

B31
: 2003 i Rømø

B33
: 2006 i Langesø Syd

B46
: 2004 i Svinkløv

Sprint

8
: 2010 i Nyborg Vold

10
: 2011 i Silkeborg By

13
: 2013 i Fanø Nordby

14
: 2018 i Hillerød Centrum

14
: 2015 i Roskilde By

14
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

15
: 2003 i Hillerød

21
: 2012 i Helsingør Idrætspark

24
: 2006 i Frederiksværk

25
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

Ultralang

6
: 2006 i Als Nørreskov

8
: 2010 i Krengerup

18
: 2013 i Fanø

22
: 2003 i Fanø Midt Syd

Nat

9
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

9
: 2009 i Søgård

12
: 2010 i Grenå Plantage

Stafet

bronze
: 2011 i Vrøgum Øst

bronze
: 2007 i Klinteskoven

6
: 2014 i Fovslet

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1980
Alder i år
44

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Ulrik Nielsen 28 1
Bjarne Skovgaard Knudsen 27 2
Rasmus Oscar 18 0
Fleste dueller
Michael Sørensen 37 1
Claus Hallingdal Bloch 33 1
Rune Olsen 32 1
Flest delte podier
Bjarne Skovgaard Knudsen 27 2
Mikkel Lund 25 2
Henrik Leth Jørgernsen 19 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2011
bronze
Vrøgum Øst
2010
2009
2008
2007
bronze
Klinteskoven