Bjarne Skovgaard Knudsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2017
19
: Lang i Krengerup

2016
17
: Lang i Gribskov Nord og Harager Hegn
30
: Mellem i Mols Bjerge

2015
19
: Lang i Ålum

2014
14
: Lang i Munkebjerg
15
: Mellem i Nørreskoven

2013
14
: Lang i Klinteskoven
13
: Nat i Guldborgland

2012
8
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
28
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
11
: Lang i Gyttegård
18
: Mellem i Grønholt Hegn
12
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn
10
: Ultralang i Bidstrup Gods
22
: Sprint i Silkeborg By

2010
16
: Lang i Søskoven
22
: Mellem i Sukkertoppen
9
: Ultralang i Krengerup
15
: Sprint i Nyborg Vold
8
: Nat i Grenå Plantage

2009
17
: Lang i Linå Vesterskov
17
: Mellem i Gødding Mølle
10
: Nat i Søgård

2008
23
: Lang i Rømø Sønderland
23
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
14
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
6
: Ultralang i Husby Klitplantage
14
: Lang i Klinteskoven
24
: Mellem i Hørbylunde Syd
13
: Sprint i Kolding Motorsportscenter
12
: Nat i Holstenshuus

2006
18
: Lang i Borupskovene
31
: Mellem i Langesø Syd

2005
26
: Lang i Brahetrolleborg
25
: Mellem i Gribskov Esrum
19
: Nat i Vestre Plantage
30
: Sprint i Skåde Bakker
Bedste for distance
Lang

11
: 2011 i Gyttegård

14
: 2014 i Munkebjerg

14
: 2013 i Klinteskoven

14
: 2007 i Klinteskoven

16
: 2010 i Søskoven

17
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

17
: 2009 i Linå Vesterskov

18
: 2006 i Borupskovene

19
: 2017 i Krengerup

19
: 2015 i Ålum

23
: 2008 i Rømø Sønderland

26
: 2005 i Brahetrolleborg

Mellem

15
: 2014 i Nørreskoven

17
: 2009 i Gødding Mølle

18
: 2011 i Grønholt Hegn

22
: 2010 i Sukkertoppen

24
: 2007 i Hørbylunde Syd

25
: 2005 i Gribskov Esrum

30
: 2016 i Mols Bjerge

31
: 2006 i Langesø Syd

Sprint

13
: 2007 i Kolding Motorsportscenter

15
: 2010 i Nyborg Vold

22
: 2011 i Silkeborg By

23
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

28
: 2012 i Helsingør Idrætspark

30
: 2005 i Skåde Bakker

Ultralang

6
: 2007 i Husby Klitplantage

8
: 2012 i Jægerspris Nordskov

9
: 2010 i Krengerup

10
: 2011 i Bidstrup Gods

Nat

8
: 2010 i Grenå Plantage

10
: 2009 i Søgård

12
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

12
: 2007 i Holstenshuus

13
: 2013 i Guldborgland

14
: 2008 i Stendal Ulvedal

19
: 2005 i Vestre Plantage

Stafet

silver
: 2011 i Vrøgum Øst

silver
: 2007 i Klinteskoven

5
: 2014 i Fovslet

7
: 2017 i Langesø

8
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

10
: 2013 i Klinteskoven

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1984
Alder i år
40

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Oscar 16 0
Emil Bovièn Thorsen 21 0
Tore Linde 20 0
Fleste dueller
Tue Lassen 31 1
Michael Sørensen 30 1
Rasmus Djurhuus 29 0
Flest delte podier
Mikkel Lund 22 2
Troels Christiansen 27 2
Henrik Leth Jørgernsen 12 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2011
silver
Vrøgum Øst
2010
2009
2008
2007
silver
Klinteskoven