Sigge Lundedal

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 silver medals
silver

2011: Lang i Gyttegård
1 bronze medals
bronze

2009: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
Efter år
2015
10
: Lang i Ålum

2013
5
: Lang i Klinteskoven
12
: Ultralang i Fanø
12
: Sprint i Fanø Nordby

2012
9
: Lang i Husby Klitplantage
4
: Ultralang i Jægerspris Nordskov
8
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
silver
: Lang i Gyttegård
9
: Mellem i Grønholt Hegn

2010
7
: Lang i Søskoven

2009
9
: Lang i Linå Vesterskov
10
: Mellem i Gødding Mølle
bronze
: Ultralang i Harager Hegn Gribskov Nord
7
: Sprint i Vordingborg

2008
12
: Mellem i Borupskovene Vest
11
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov
13
: Nat i Stendal Ulvedal

2007
17
: Lang i Klinteskoven
14
: Mellem i Hørbylunde Syd
Bedste for distance
Lang

silver
: 2011 i Gyttegård

5
: 2013 i Klinteskoven

7
: 2010 i Søskoven

9
: 2012 i Husby Klitplantage

9
: 2009 i Linå Vesterskov

10
: 2015 i Ålum

17
: 2007 i Klinteskoven

Mellem

9
: 2011 i Grønholt Hegn

10
: 2009 i Gødding Mølle

12
: 2008 i Borupskovene Vest

14
: 2007 i Hørbylunde Syd

Sprint

7
: 2009 i Vordingborg

8
: 2012 i Helsingør Idrætspark

11
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

12
: 2013 i Fanø Nordby

Ultralang

bronze
: 2009 i Harager Hegn Gribskov Nord

4
: 2012 i Jægerspris Nordskov

12
: 2013 i Fanø

Nat

13
: 2008 i Stendal Ulvedal

Stafet

silver
: 2012 i Linå Vesterskov

bronze
: 2015 i St. Hjøllund Nord

6
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1986
Alder i år
38

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Jonas Munthe 11 1
Mikkel Lund 11 0
Christian Bobach 15 0
Fleste dueller
Christian Christensen 22 2
Rasmus Djurhuus 21 3
Rune Olsen 21 1
Flest delte podier
Rasmus Djurhuus 21 3
Christian Christensen 22 2
Claus Hallingdal Bloch 15 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2015
bronze
St. Hjøllund Nord
2014
2013
2012
silver
Linå Vesterskov
2011
silver
Gyttegård
2010
2009
bronze
Harager Hegn Gribskov Nord