Rico Hejlskov Mogensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 gold medals
gold
gold
gold

2023: Ultralang i Hoverdal Plantage
2022: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
2018: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage
4 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze

2021: Nat i Hvalsøskovene
2020: Lang i Aabenraa Syd
2019: Nat i Holstenshuus
2008: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
Efter år
2023
gold
: Ultralang i Hoverdal Plantage
5
: Nat i Buchwaldt plantage

2022
gold
: Ultralang i Tranedal/Kærgaard
5
: Lang i Paradisbakkerne
16
: Mellem i Thorsø Bakker
16
: Sprint i Odense C
7
: Nat i Lindet Skov

2021
bronze
: Nat i Hvalsøskovene
7
: Lang i Stråsø
17
: Mellem i Grejsdalen

2020
bronze
: Lang i Aabenraa Syd
8
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
13
: Mellem i Rold Skov Hesselholt
bronze
: Nat i Holstenshuus

2018
gold
: Nat i Rørvig Sandflugtsplantage

2017
12
: Sprint i Støvring By

2011
14
: Sprint i Silkeborg By

2010
8
: Mellem i Sukkertoppen
8
: Sprint i Nyborg Vold
6
: Nat i Grenå Plantage

2009
20
: Sprint i Vordingborg

2008
bronze
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
6
: Lang i Rømø Sønderland
21
: Mellem i Borupskovene Vest
Bedste for distance
Lang

bronze
: 2020 i Aabenraa Syd

5
: 2022 i Paradisbakkerne

6
: 2008 i Rømø Sønderland

7
: 2021 i Stråsø

Mellem

8
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

8
: 2010 i Sukkertoppen

13
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

16
: 2022 i Thorsø Bakker

17
: 2021 i Grejsdalen

21
: 2008 i Borupskovene Vest

Sprint

8
: 2010 i Nyborg Vold

12
: 2017 i Støvring By

14
: 2011 i Silkeborg By

16
: 2022 i Odense C

20
: 2009 i Vordingborg

Ultralang

gold
: 2023 i Hoverdal Plantage

gold
: 2022 i Tranedal/Kærgaard

bronze
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

Nat

gold
: 2018 i Rørvig Sandflugtsplantage

bronze
: 2021 i Hvalsøskovene

bronze
: 2019 i Holstenshuus

5
: 2023 i Buchwaldt plantage

6
: 2010 i Grenå Plantage

7
: 2022 i Lindet Skov

Stafet

gold
: 2022 i Slotslyngen

silver
: 2021 i Blåbjerg

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1987
Alder i år
37

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Henrik Rindom Knudsen 16 2
Mads Møller Skaug 11 1
Michael Sørensen 9 1
Fleste dueller
Rasmus Djurhuus 18 2
Thomas Emil Jensen 17 0
Tobias Karlsmose Svarer 16 1
Flest delte podier
Eskil Schøning 15 3
Laurits Bidstrup Møller 15 3
Jakob Edsen 7 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2023
gold
Hoverdal Plantage
2022
gold
Tranedal/Kærgaard
gold
Slotslyngen
2021
bronze
Hvalsøskovene
silver
Blåbjerg
2020
bronze
Aabenraa Syd
2019
bronze
Holstenshuus
2018
gold
Rørvig Sandflugtsplantage
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
bronze
Skjoldenæsholm Bistrup