Rasmus Thrane Hansen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 silver medals
silver
silver
silver

2021: Sprint i Danmarks Tekniske Universitet
2014: Mellem i Nørreskoven
2012: Mellem i Brahetrolleborg
2 bronze medals
bronze
bronze

2014: Lang i Munkebjerg
2012: Nat i Stenderup Nørreskov
Efter år
2023
7
: Sprint i Ebeltoft

2022
7
: Mellem i Thorsø Bakker

2021
14
: Mellem i Grejsdalen
silver
: Sprint i Danmarks Tekniske Universitet

2020
13
: Lang i Aabenraa Syd
6
: Sprint i Hillerød Øst Grønnevang
10
: Mellem i Aggebo-Græsted Hegn

2019
12
: Lang i Søskoven
12
: Mellem i Rold Skov Hesselholt

2017
5
: Mellem i Nykobbel
5
: Sprint i Støvring By

2014
bronze
: Lang i Munkebjerg
silver
: Mellem i Nørreskoven

2013
7
: Sprint i Fanø Nordby
4
: Nat i Guldborgland

2012
silver
: Mellem i Brahetrolleborg
bronze
: Nat i Stenderup Nørreskov
5
: Sprint i Helsingør Idrætspark

2011
5
: Mellem i Grønholt Hegn
Bedste for distance
Lang

bronze
: 2014 i Munkebjerg

12
: 2019 i Søskoven

13
: 2020 i Aabenraa Syd

Mellem

silver
: 2014 i Nørreskoven

silver
: 2012 i Brahetrolleborg

5
: 2017 i Nykobbel

5
: 2011 i Grønholt Hegn

7
: 2022 i Thorsø Bakker

10
: 2020 i Aggebo-Græsted Hegn

12
: 2019 i Rold Skov Hesselholt

14
: 2021 i Grejsdalen

Sprint

silver
: 2021 i Danmarks Tekniske Universitet

5
: 2017 i Støvring By

5
: 2012 i Helsingør Idrætspark

6
: 2020 i Hillerød Øst Grønnevang

7
: 2023 i Ebeltoft

7
: 2013 i Fanø Nordby

Nat

bronze
: 2012 i Stenderup Nørreskov

4
: 2013 i Guldborgland

Stafet

5
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

6
: 2019 i Gribskov Mårum

6
: 2014 i Fovslet

12
: 2022 i Slotslyngen

Sprint stafet

bronze
: 2021 i Danmarks Tekniske Universitet

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1990
Alder i år
34

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Laurits Bidstrup Møller 9 0
Rasmus Møller Jess 9 0
Eskil Schøning 14 0
Fleste dueller
Rasmus Djurhuus 19 3
Niklas Ingwersen 16 0
Tue Lassen 15 1
Flest delte podier
Rasmus Djurhuus 19 3
Søren Bobach 7 3
Rune Olsen 11 2

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2021
bronze
Danmarks Tekniske Universitet
silver
Danmarks Tekniske Universitet
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
bronze
Munkebjerg
silver
Nørreskoven
2013
2012
silver
Brahetrolleborg
bronze
Stenderup Nørreskov