Rene Rokkjær

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
10 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2010: Nat i Grenå Plantage
2007: Ultralang i Husby Klitplantage
2006: Mellem i Langesø Syd
2006: Nat i Valby Hegn
2005: Sprint i Skåde Bakker
2003: Lang i Frijsenborg
2002: Nat i Rold Vælderskov
2001: Nat i Als Nørreskov
1999: Lang i Brahetrolleborg Øst
1999: Mellem i Frerslev Hegn
11 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2010: Lang i Søskoven
2010: Mellem i Sukkertoppen
2009: Lang i Linå Vesterskov
2008: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
2007: Nat i Holstenshuus
2006: Ultralang i Als Nørreskov
2006: Lang i Borupskovene
2003: Mellem i Rømø
2002: Lang i Stenderupskovene
2002: Mellem i Annebjerg
2001: Lang i Paradisbakkerne
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

2016: Ultralang i Rømø Sønderland
2004: Mellem i Svinkløv
1999: Ultralang i Jægerspris
Efter år
2017
4
: Ultralang i Rold Vælderskov og Rebild Bakker

2016
bronze
: Ultralang i Rømø Sønderland

2013
8
: Lang i Klinteskoven
6
: Mellem i Thorsø Bakker
7
: Ultralang i Fanø
11
: Sprint i Fanø Nordby

2012
5
: Nat i Stenderup Nørreskov

2011
6
: Nat i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

2010
silver
: Lang i Søskoven
silver
: Mellem i Sukkertoppen
4
: Ultralang i Krengerup
10
: Sprint i Nyborg Vold
gold
: Nat i Grenå Plantage

2009
silver
: Lang i Linå Vesterskov
7
: Mellem i Gødding Mølle
4
: Sprint i Vordingborg

2008
silver
: Ultralang i Skjoldenæsholm Bistrup
5
: Lang i Rømø Sønderland
4
: Mellem i Borupskovene Vest

2007
gold
: Ultralang i Husby Klitplantage
silver
: Nat i Holstenshuus

2006
silver
: Ultralang i Als Nørreskov
silver
: Lang i Borupskovene
gold
: Mellem i Langesø Syd
5
: Sprint i Frederiksværk
gold
: Nat i Valby Hegn

2005
gold
: Sprint i Skåde Bakker

2004
bronze
: Mellem i Svinkløv
5
: Ultralang i Stråsø Ulfborg Plantage

2003
5
: Sprint i Hillerød
gold
: Lang i Frijsenborg
silver
: Mellem i Rømø
6
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
gold
: Nat i Rold Vælderskov
silver
: Lang i Stenderupskovene
silver
: Mellem i Annebjerg

2001
gold
: Nat i Als Nørreskov
silver
: Lang i Paradisbakkerne
12
: Mellem i Hjortsballe

2000
11
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
gold
: Lang i Brahetrolleborg Øst
gold
: Mellem i Frerslev Hegn
bronze
: Ultralang i Jægerspris

1998
8
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
14
: Mellem i Rye Sønderskov
4
: Ultralang i Hørbylunde

1997
5
: Nat i Grønholt Hegn
9
: Lang i Velling Snabegård
8
: Ultralang i Vrøgum

1996
14
: Nat i Hytterkobbel
14
: Mellem i Brøde Skov
19
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
B14
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
Bedste for distance
Lang

gold
: 2003 i Frijsenborg

gold
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

silver
: 2010 i Søskoven

silver
: 2009 i Linå Vesterskov

silver
: 2006 i Borupskovene

silver
: 2002 i Stenderupskovene

silver
: 2001 i Paradisbakkerne

5
: 2008 i Rømø Sønderland

8
: 2013 i Klinteskoven

8
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

9
: 1997 i Velling Snabegård

Mellem

gold
: 2006 i Langesø Syd

gold
: 1999 i Frerslev Hegn

silver
: 2010 i Sukkertoppen

silver
: 2003 i Rømø

silver
: 2002 i Annebjerg

bronze
: 2004 i Svinkløv

4
: 2008 i Borupskovene Vest

6
: 2013 i Thorsø Bakker

7
: 2009 i Gødding Mølle

11
: 2000 i Blåbjerg Øst

12
: 2001 i Hjortsballe

14
: 1998 i Rye Sønderskov

14
: 1996 i Brøde Skov

B14
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

Sprint

gold
: 2005 i Skåde Bakker

4
: 2009 i Vordingborg

5
: 2006 i Frederiksværk

5
: 2003 i Hillerød

10
: 2010 i Nyborg Vold

11
: 2013 i Fanø Nordby

Ultralang

gold
: 2007 i Husby Klitplantage

silver
: 2008 i Skjoldenæsholm Bistrup

silver
: 2006 i Als Nørreskov

bronze
: 2016 i Rømø Sønderland

bronze
: 1999 i Jægerspris

4
: 2017 i Rold Vælderskov og Rebild Bakker

4
: 2010 i Krengerup

4
: 1998 i Hørbylunde

5
: 2004 i Stråsø Ulfborg Plantage

6
: 2003 i Fanø Midt Syd

7
: 2013 i Fanø

8
: 1997 i Vrøgum

19
: 1996 i Stenderup Skovene

Nat

gold
: 2010 i Grenå Plantage

gold
: 2006 i Valby Hegn

gold
: 2002 i Rold Vælderskov

gold
: 2001 i Als Nørreskov

silver
: 2007 i Holstenshuus

5
: 2012 i Stenderup Nørreskov

5
: 1997 i Grønholt Hegn

6
: 2011 i Gurre Vang Krogenbjerg Hegn

14
: 1996 i Hytterkobbel

Stafet

gold
: 2013 i Klinteskoven

gold
: 2003 i Frijsenborg

gold
: 2001 i Jomfrubjerget

gold
: 2000 i Stråsø Øst

silver
: 2010 i Ganløse Ore

silver
: 2009 i Velling Snabegård

silver
: 2008 i Rømø Nørreland

silver
: 2006 i Skjoldenæsholm

silver
: 2002 i Gyttegård

silver
: 1999 i Svanninge

bronze
: 2004 i Haunstrup Plantage

bronze
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 1997 i Palsgård

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1974
Alder i år
50

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Mikkel Lund 31 12
Carsten Jørgensen 23 6
Mads Ingvardsen 21 5
Fleste dueller
Thomas Jensen 45 8
Michael Sørensen 44 5
Rune Olsen 36 8
Flest delte podier
Christian Nielsen 26 12
Mikkel Lund 31 12
Claus Hallingdal Bloch 36 11

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2016
bronze
Rømø Sønderland
2015
2014
2013
gold
Klinteskoven
2012
2011
2010
silver
Søskoven
silver
Ganløse Ore
silver
Sukkertoppen
gold
Grenå Plantage
2009
silver
Linå Vesterskov
silver
Velling Snabegård
2008
silver
Skjoldenæsholm Bistrup
silver
Rømø Nørreland
2007
gold
Husby Klitplantage
silver
Holstenshuus
2006
silver
Als Nørreskov
silver
Borupskovene
silver
Skjoldenæsholm
gold
Langesø Syd
gold
Valby Hegn
2005
gold
Skåde Bakker
2004
bronze
Haunstrup Plantage
bronze
Svinkløv
2003
gold
Frijsenborg
gold
Frijsenborg
silver
Rømø
2002
gold
Rold Vælderskov
silver
Stenderupskovene
silver
Gyttegård
silver
Annebjerg
2001
gold
Als Nørreskov
silver
Paradisbakkerne
gold
Jomfrubjerget
2000
gold
Stråsø Øst
1999
gold
Brahetrolleborg Øst
silver
Svanninge
gold
Frerslev Hegn
bronze
Jægerspris
1998
bronze
Gribskov Esrum
1997
bronze
Palsgård