Carsten Jørgensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
13 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2004: Sprint i Esbjerg Universitetspark
2002: Ultralang i Valdemarskilde
2001: Lang i Paradisbakkerne
2001: Mellem i Hjortsballe
1998: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
1997: Nat i Grønholt Hegn
1997: Mellem i Holstenshuus
1996: Nat i Hytterkobbel
1996: Ultralang i Stenderup Skovene
1995: Lang i Munkebjerg
1994: Nat i Frederikshåb Plantage
1993: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord
1991: Lang i Tinnet Syd
5 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2005: Lang i Brahetrolleborg
2004: Lang i Rønhøj Oudrup
1997: Lang i Velling Snabegård
1996: Mellem i Brøde Skov
1993: Mellem i Jægersborg Hegn
Efter år
2013
8
: Mellem i Thorsø Bakker

2006
6
: Sprint i Frederiksværk

2005
bronze
: Lang i Brahetrolleborg
6
: Mellem i Gribskov Esrum
8
: Sprint i Skåde Bakker
7
: Nat i Vestre Plantage

2004
gold
: Sprint i Esbjerg Universitetspark
14
: Nat i Ål Plantage
bronze
: Lang i Rønhøj Oudrup
13
: Mellem i Svinkløv

2002
8
: Lang i Stenderupskovene
gold
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
gold
: Lang i Paradisbakkerne
gold
: Mellem i Hjortsballe

2000
5
: Lang i Ulfborg Plantage
7
: Mellem i Blåbjerg Øst

1998
gold
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
5
: Mellem i Rye Sønderskov

1997
gold
: Nat i Grønholt Hegn
bronze
: Lang i Velling Snabegård
gold
: Mellem i Holstenshuus

1996
gold
: Nat i Hytterkobbel
6
: Lang i Klinteskoven
bronze
: Mellem i Brøde Skov
gold
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
gold
: Lang i Munkebjerg
silver
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
gold
: Nat i Frederikshåb Plantage
4
: Lang i Ravnsø
5
: Mellem i Trelde

1993
5
: Lang i Fanø Midt
bronze
: Mellem i Jægersborg Hegn
gold
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1992
4
: Nat i Klosterheden Plantage
5
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord
silver
: Ultralang i Brahetrolleborg

1991
8
: Nat i Jægerspris Nordskov
gold
: Lang i Tinnet Syd
6
: Ultralang i Kongskildeskovene
Bedste for distance
Lang

gold
: 2001 i Paradisbakkerne

gold
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

gold
: 1995 i Munkebjerg

gold
: 1991 i Tinnet Syd

bronze
: 2005 i Brahetrolleborg

bronze
: 2004 i Rønhøj Oudrup

bronze
: 1997 i Velling Snabegård

4
: 1994 i Ravnsø

5
: 2000 i Ulfborg Plantage

5
: 1993 i Fanø Midt

5
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

6
: 1996 i Klinteskoven

8
: 2002 i Stenderupskovene

Mellem

gold
: 2001 i Hjortsballe

gold
: 1997 i Holstenshuus

bronze
: 1996 i Brøde Skov

bronze
: 1993 i Jægersborg Hegn

5
: 1998 i Rye Sønderskov

5
: 1994 i Trelde

6
: 2005 i Gribskov Esrum

7
: 2000 i Blåbjerg Øst

8
: 2013 i Thorsø Bakker

13
: 2004 i Svinkløv

Sprint

gold
: 2004 i Esbjerg Universitetspark

6
: 2006 i Frederiksværk

8
: 2005 i Skåde Bakker

Ultralang

gold
: 2002 i Valdemarskilde

gold
: 1996 i Stenderup Skovene

gold
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

silver
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

silver
: 1992 i Brahetrolleborg

6
: 1991 i Kongskildeskovene

Nat

gold
: 1997 i Grønholt Hegn

gold
: 1996 i Hytterkobbel

gold
: 1994 i Frederikshåb Plantage

4
: 1992 i Klosterheden Plantage

7
: 2005 i Vestre Plantage

8
: 1991 i Jægerspris Nordskov

14
: 2004 i Ål Plantage

Stafet

gold
: 2005 i Holstenshuus

gold
: 2002 i Gyttegård

gold
: 1997 i Palsgård

gold
: 1996 i Klinteskoven

gold
: 1995 i Langesø

silver
: 2001 i Jomfrubjerget

silver
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 2013 i Klinteskoven

bronze
: 1994 i Yding Skovhøj

4
: 1993 i Blåbjerg Øst

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1970
Alder i år
54

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Chris Terkelsen 18 7
Thomas Hjerrild 25 9
Torben Skovlyst 18 6
Fleste dueller
Thomas Jensen 42 9
Flemming Jørgensen 38 10
Jens Knud Mårup 36 8
Flest delte podier
Flemming Jørgensen 38 10
Thomas Hjerrild 25 9
Thomas Jensen 42 9

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2013
bronze
Klinteskoven
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
bronze
Brahetrolleborg
gold
Holstenshuus
2004
gold
Esbjerg Universitetspark
bronze
Rønhøj Oudrup
2003
2002
gold
Gyttegård
gold
Valdemarskilde
2001
gold
Paradisbakkerne
silver
Jomfrubjerget
gold
Hjortsballe
2000
1999
1998
gold
Lorup Valbygård og Valdemarskilde
silver
Gribskov Esrum
1997
gold
Grønholt Hegn
gold
Palsgård
bronze
Velling Snabegård
gold
Holstenshuus
1996
gold
Hytterkobbel
gold
Klinteskoven
bronze
Brøde Skov
gold
Stenderup Skovene
1995
gold
Munkebjerg
gold
Langesø
silver
Rønhøj-Oudrup Lundby Hede
1994
gold
Frederikshåb Plantage
bronze
Yding Skovhøj
1993
bronze
Jægersborg Hegn
gold
Linå Vesterskov Silkeborg Nord
1992
silver
Brahetrolleborg
1991
gold
Tinnet Syd