Jens Knud Mårup

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
6 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2003: Nat i Folehaven
2002: Sprint i Kjellerup
1999: Nat i Hjermind Kællingehøl
1998: Nat i Blåbjerg
1995: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
1992: Nat i Klosterheden Plantage
7 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

2002: Ultralang i Valdemarskilde
2001: Ultralang i Mattrup Skov
1996: Nat i Hytterkobbel
1996: Lang i Klinteskoven
1996: Mellem i Brøde Skov
1995: Mellem kvalifikation i Bulbjerg og Lild Klit
1994: Mellem kvalifikation i Trelde
Efter år
2023
66
: Knock Out i Hillerød Sydvest

2008
24
: Mellem i Borupskovene Vest
22
: Sprint i Århus Universitetshospital Risskov

2006
14
: Sprint i Frederiksværk
8
: Nat i Valby Hegn

2005
8
: Mellem i Gribskov Esrum
11
: Sprint i Skåde Bakker
12
: Nat i Vestre Plantage

2004
15
: Nat i Ål Plantage
15
: Lang i Rønhøj Oudrup
6
: Mellem i Svinkløv

2003
6
: Sprint i Hillerød
silver
: Nat i Folehaven
6
: Lang i Frijsenborg
14
: Mellem i Rømø

2002
silver
: Sprint i Kjellerup
bronze
: Ultralang i Valdemarskilde

2001
bronze
: Ultralang i Mattrup Skov
8
: Lang i Paradisbakkerne
4
: Mellem i Hjortsballe

2000
9
: Lang i Ulfborg Plantage
10
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
silver
: Nat i Hjermind Kællingehøl
7
: Lang i Brahetrolleborg Øst
18
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
silver
: Nat i Blåbjerg
6
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
9
: Mellem i Rye Sønderskov

1996
bronze
: Nat i Hytterkobbel
bronze
: Lang i Klinteskoven
bronze
: Mellem i Brøde Skov
9
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
18
: Lang i Munkebjerg
silver
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit

1994
8
: Nat i Frederikshåb Plantage
8
: Lang i Ravnsø
8
: Mellem i Trelde
11
: Ultralang i Østersøskovene

1993
10
: Mellem i Jægersborg Hegn

1992
silver
: Nat i Klosterheden Plantage
7
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord

1991
13
: Lang i Tinnet Syd

1990
7
: Nat i Kelstrup
18
: Lang i Hørbylunde

1989
8
: Nat i Hald Ege
11
: Lang i Almindingen
Bedste for distance
Lang

bronze
: 1996 i Klinteskoven

6
: 2003 i Frijsenborg

6
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

7
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

7
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

8
: 2001 i Paradisbakkerne

8
: 1994 i Ravnsø

9
: 2000 i Ulfborg Plantage

11
: 1989 i Almindingen

13
: 1991 i Tinnet Syd

15
: 2004 i Rønhøj Oudrup

18
: 1995 i Munkebjerg

18
: 1990 i Hørbylunde

Mellem

silver
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

bronze
: 1996 i Brøde Skov

4
: 2001 i Hjortsballe

6
: 2004 i Svinkløv

8
: 2005 i Gribskov Esrum

8
: 1994 i Trelde

9
: 1998 i Rye Sønderskov

10
: 2000 i Blåbjerg Øst

10
: 1993 i Jægersborg Hegn

14
: 2003 i Rømø

18
: 1999 i Frerslev Hegn

24
: 2008 i Borupskovene Vest

Sprint

silver
: 2002 i Kjellerup

6
: 2003 i Hillerød

11
: 2005 i Skåde Bakker

14
: 2006 i Frederiksværk

22
: 2008 i Århus Universitetshospital Risskov

Ultralang

bronze
: 2002 i Valdemarskilde

bronze
: 2001 i Mattrup Skov

9
: 1996 i Stenderup Skovene

11
: 1994 i Østersøskovene

Nat

silver
: 2003 i Folehaven

silver
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

silver
: 1998 i Blåbjerg

silver
: 1992 i Klosterheden Plantage

bronze
: 1996 i Hytterkobbel

7
: 1990 i Kelstrup

8
: 2006 i Valby Hegn

8
: 1994 i Frederikshåb Plantage

8
: 1989 i Hald Ege

12
: 2005 i Vestre Plantage

15
: 2004 i Ål Plantage

Stafet

gold
: 2001 i Jomfrubjerget

gold
: 2000 i Stråsø Øst

silver
: 2002 i Gyttegård

silver
: 1999 i Svanninge

silver
: 1991 i Vrads

silver
: 1988 i Nørlund Plantage Nord

bronze
: 2004 i Haunstrup Plantage

bronze
: 2003 i Frijsenborg

bronze
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 1997 i Palsgård

bronze
: 1995 i Langesø

8
: 1993 i Blåbjerg Øst

9
: 1994 i Yding Skovhøj

Knock Out

66
: 2023 i Hillerød Sydvest

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1967
Alder i år
57

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Rasmus Ødum 20 3
Jakob Ødum 27 3
Flemming Jørgensen 40 5
Fleste dueller
Thomas Jensen 45 7
Flemming Jørgensen 40 5
Morten Fenger Grøn 37 11
Flest delte podier
Morten Fenger Grøn 37 11
Carsten Jørgensen 36 8
Thomas Hjerrild 33 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2004
bronze
Haunstrup Plantage
2003
silver
Folehaven
bronze
Frijsenborg
2002
silver
Gyttegård
bronze
Valdemarskilde
2001
bronze
Mattrup Skov
gold
Jomfrubjerget
2000
gold
Stråsø Øst
1999
silver
Hjermind Kællingehøl
silver
Svanninge
1998
silver
Blåbjerg
bronze
Gribskov Esrum
1997
bronze
Palsgård
1996
bronze
Hytterkobbel
bronze
Klinteskoven
bronze
Brøde Skov
1995
bronze
Langesø
silver
Bulbjerg og Lild Klit
1994
1993
1992
silver
Klosterheden Plantage
1991
silver
Vrads
1990
1989
1988
silver
Nørlund Plantage Nord