Rasmus Ødum

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 gold medals
gold
gold
gold
gold

2003: Sprint i Hillerød
1995: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
1988: Lang i Blaabjerg
1988: Ultralang i Gurresøskovene
7 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

1995: Mellem kvalifikation i Bulbjerg og Lild Klit
1994: Mellem kvalifikation i Trelde
1990: Nat i Kelstrup
1988: Nat i Gribskov Esrum
1987: Lang i Rold Skov Øst
1987: Ultralang i Trelde
1986: Lang i Kongskildeskovene
Efter år
2003
B1
: Sprint i Hillerød

1999
10
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
15
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
10
: Mellem i Rye Sønderskov

1995
6
: Lang i Munkebjerg
gold
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
7
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
20
: Nat i Frederikshåb Plantage
6
: Lang i Ravnsø
24
: Mellem i Trelde
6
: Ultralang i Østersøskovene

1993
4
: Lang i Fanø Midt
6
: Mellem i Jægersborg Hegn

1992
4
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord
5
: Ultralang i Brahetrolleborg

1991
5
: Lang i Tinnet Syd
4
: Ultralang i Kongskildeskovene

1990
silver
: Nat i Kelstrup
5
: Lang i Hørbylunde

1988
silver
: Nat i Gribskov Esrum
gold
: Lang i Blaabjerg
gold
: Ultralang i Gurresøskovene

1987
silver
: Lang i Rold Skov Øst
silver
: Ultralang i Trelde

1986
silver
: Lang i Kongskildeskovene
Bedste for distance
Lang

gold
: 1988 i Blaabjerg

silver
: 1987 i Rold Skov Øst

silver
: 1986 i Kongskildeskovene

4
: 1993 i Fanø Midt

4
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

5
: 1991 i Tinnet Syd

5
: 1990 i Hørbylunde

6
: 1995 i Munkebjerg

6
: 1994 i Ravnsø

15
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

Mellem

gold
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

6
: 1993 i Jægersborg Hegn

10
: 1999 i Frerslev Hegn

10
: 1998 i Rye Sønderskov

24
: 1994 i Trelde

Sprint

B1
: 2003 i Hillerød

Ultralang

gold
: 1988 i Gurresøskovene

silver
: 1987 i Trelde

4
: 1991 i Kongskildeskovene

5
: 1992 i Brahetrolleborg

6
: 1994 i Østersøskovene

7
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

Nat

silver
: 1990 i Kelstrup

silver
: 1988 i Gribskov Esrum

20
: 1994 i Frederikshåb Plantage

Stafet

gold
: 1988 i Nørlund Plantage Nord

bronze
: 1999 i Svanninge

bronze
: 1990 i Gauerslund og Gårslev

4
: 1985 i Søstrup Skov

5
: 1994 i Yding Skovhøj

6
: 1993 i Blåbjerg Øst

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1965
Alder i år
59

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Thomas Nielsen 19 5
Jens Hansen 16 3
Thomas Hjerrild 18 2
Fleste dueller
Ole Lind 23 0
Flemming Jørgensen 22 2
Peter Hansen 21 0
Flest delte podier
Thomas Nielsen 19 5
Lars Konradsen 4 3
Jens Hansen 16 3

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1999
bronze
Svanninge
1998
1997
1996
1995
gold
Bulbjerg og Lild Klit
1994
1993
1992
1991
1990
silver
Kelstrup
bronze
Gauerslund og Gårslev
1989
1988
silver
Gribskov Esrum
gold
Blaabjerg
gold
Nørlund Plantage Nord
gold
Gurresøskovene
1987
silver
Rold Skov Øst
silver
Trelde
1986
silver
Kongskildeskovene