Lars Konradsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
11 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

1987: Lang i Rold Skov Øst
1987: Ultralang i Trelde
1985: Ultralang i Østersøskovene
1984: Ultralang i Fanø
1983: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede
1982: Ultralang i Gribskov øst
1982: Nat i Folehave skov
1982: Lang i Bordrup
1981: Ultralang i Als Nørreskov
1979: Ultralang i Rutsker Rø Plantager
1978: Ultralang i Gelsted
4 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze

1989: Lang i Almindingen
1986: Lang i Kongskildeskovene
1981: Nat i Stenderup
1977: Ultralang i Fjeld skov
Efter år
1989
bronze
: Lang i Almindingen

1987
gold
: Lang i Rold Skov Øst
gold
: Ultralang i Trelde

1986
bronze
: Lang i Kongskildeskovene

1985
gold
: Ultralang i Østersøskovene

1984
gold
: Ultralang i Fanø

1983
gold
: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

1982
gold
: Ultralang i Gribskov øst
gold
: Nat i Folehave skov
gold
: Lang i Bordrup

1981
gold
: Ultralang i Als Nørreskov
bronze
: Nat i Stenderup
silver
: Lang i Linå Vesterskov

1980
silver
: Ultralang i Rye Sønderskov
silver
: Lang i Torbenfeldt

1979
gold
: Ultralang i Rutsker Rø Plantager
8
: Lang i Munkebjerg

1978
gold
: Ultralang i Gelsted
6
: Lang i Rye Sønderskov

1977
bronze
: Ultralang i Fjeld skov
Bedste for distance
Lang

gold
: 1987 i Rold Skov Øst

gold
: 1983 i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

gold
: 1982 i Bordrup

silver
: 1981 i Linå Vesterskov

silver
: 1980 i Torbenfeldt

bronze
: 1989 i Almindingen

bronze
: 1986 i Kongskildeskovene

6
: 1978 i Rye Sønderskov

8
: 1979 i Munkebjerg

Ultralang

gold
: 1987 i Trelde

gold
: 1985 i Østersøskovene

gold
: 1984 i Fanø

gold
: 1982 i Gribskov øst

gold
: 1981 i Als Nørreskov

gold
: 1979 i Rutsker Rø Plantager

gold
: 1978 i Gelsted

silver
: 1980 i Rye Sønderskov

bronze
: 1977 i Fjeld skov

Nat

gold
: 1982 i Folehave skov

bronze
: 1981 i Stenderup

Stafet

silver
: 1985 i Søstrup Skov

silver
: 1981 i Ganløse Ore

bronze
: 1984 i Skjoldenæsholm

bronze
: 1982 i Nørlund Plantage Vest

bronze
: 1980 i Holstenshuus

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1957
Alder i år
67

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Klavs Madsen 20 13
Preben Sloth 11 5
Niels Pallisgård 12 3
Fleste dueller
Klavs Madsen 20 13
Erik Bobach 15 2
Gert Nielsen 15 3
Flest delte podier
Klavs Madsen 20 13
Henrik Albahn 12 9
Jens Hansen 11 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1989
bronze
Almindingen
1988
1987
gold
Rold Skov Øst
gold
Trelde
1986
bronze
Kongskildeskovene
1985
gold
Østersøskovene
1984
bronze
Skjoldenæsholm
gold
Fanø
1983
gold
Svennerup Denderup Vænge og Hesede
1982
gold
Gribskov øst
gold
Folehave skov
gold
Bordrup
bronze
Nørlund Plantage Vest
1981
gold
Als Nørreskov
bronze
Stenderup
silver
Linå Vesterskov
silver
Ganløse Ore
1980
silver
Rye Sønderskov
silver
Torbenfeldt
bronze
Holstenshuus
1979
gold
Rutsker Rø Plantager
1978
gold
Gelsted
1977
bronze
Fjeld skov