Niels Pallisgård

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
7 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

1985: Nat i Gribskov Nord
1981: Nat i Stenderup
1980: Nat i Guldborgland
1979: Nat i Gribskov
1978: Nat i Gråsten
1978: Lang i Rye Sønderskov
1976: Nat i Grib Skov
1 silver medals
silver

1986: Nat i Fussingø
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

1983: Nat i Nordre Purker Fræer
1980: Ultralang i Rye Sønderskov
1977: Nat i Viskum
Efter år
1987
7
: Lang i Rold Skov Øst

1986
silver
: Nat i Fussingø
9
: Lang i Kongskildeskovene

1985
gold
: Nat i Gribskov Nord

1984
5
: Nat i Gyttegård
8
: Lang i Husby Klitplantage

1983
bronze
: Nat i Nordre Purker Fræer

1982
6
: Lang i Bordrup

1981
gold
: Nat i Stenderup
5
: Lang i Linå Vesterskov

1980
bronze
: Ultralang i Rye Sønderskov
gold
: Nat i Guldborgland
4
: Lang i Torbenfeldt

1979
gold
: Nat i Gribskov
17
: Lang i Munkebjerg

1978
gold
: Nat i Gråsten
gold
: Lang i Rye Sønderskov

1977
bronze
: Nat i Viskum

1976
gold
: Nat i Grib Skov

1975
15
: Nat i Hjermind

1974
16
: Nat i Svinkløv
Bedste for distance
Lang

gold
: 1978 i Rye Sønderskov

4
: 1980 i Torbenfeldt

5
: 1981 i Linå Vesterskov

6
: 1982 i Bordrup

7
: 1987 i Rold Skov Øst

8
: 1984 i Husby Klitplantage

9
: 1986 i Kongskildeskovene

17
: 1979 i Munkebjerg

Ultralang

bronze
: 1980 i Rye Sønderskov

Nat

gold
: 1985 i Gribskov Nord

gold
: 1981 i Stenderup

gold
: 1980 i Guldborgland

gold
: 1979 i Gribskov

gold
: 1978 i Gråsten

gold
: 1976 i Grib Skov

silver
: 1986 i Fussingø

bronze
: 1983 i Nordre Purker Fræer

bronze
: 1977 i Viskum

5
: 1984 i Gyttegård

15
: 1975 i Hjermind

16
: 1974 i Svinkløv

Stafet

bronze
: 1987 i Brorfelde

bronze
: 1983 i Åbenrå Syd

bronze
: 1981 i Ganløse Ore

bronze
: 1979 i Palsgård

5
: 1985 i Søstrup Skov

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1953
Alder i år
71

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Preben Sloth 7 1
John Søndergård 6 1
Erik Bobach 14 4
Fleste dueller
Klavs Madsen 20 11
Erik Bobach 14 4
Lars Konradsen 12 3
Flest delte podier
Klavs Madsen 20 11
Erik Bobach 14 4
Kurt Lyndgaard 9 4

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1987
bronze
Brorfelde
1986
silver
Fussingø
1985
gold
Gribskov Nord
1984
1983
bronze
Nordre Purker Fræer
bronze
Åbenrå Syd
1982
1981
gold
Stenderup
bronze
Ganløse Ore
1980
bronze
Rye Sønderskov
gold
Guldborgland
1979
gold
Gribskov
bronze
Palsgård
1978
gold
Gråsten
gold
Rye Sønderskov
1977
bronze
Viskum
1976
gold
Grib Skov