Kurt Lyndgaard

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 gold medals
gold
gold
gold

1975: Nat i Hjermind
1974: Nat i Svinkløv
1972: Nat i Kirkeby
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

1978: Nat i Gråsten
1977: Nat i Viskum
1975: Ultralang i Ho og Bordrup plantager
1974: Lang i Rø Plantage
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

1977: Lang i Grib Skov Øst
1976: Nat i Grib Skov
1973: Lang i Munkebjerg
Efter år
1980
18
: Lang i Torbenfeldt

1979
24
: Lang i Munkebjerg

1978
silver
: Nat i Gråsten

1977
bronze
: Lang i Grib Skov Øst
silver
: Nat i Viskum

1976
bronze
: Nat i Grib Skov

1975
silver
: Ultralang i Ho og Bordrup plantager
gold
: Nat i Hjermind

1974
silver
: Lang i Rø Plantage
gold
: Nat i Svinkløv

1973
bronze
: Lang i Munkebjerg

1972
gold
: Nat i Kirkeby
Bedste for distance
Lang

silver
: 1974 i Rø Plantage

bronze
: 1977 i Grib Skov Øst

bronze
: 1973 i Munkebjerg

18
: 1980 i Torbenfeldt

24
: 1979 i Munkebjerg

Ultralang

silver
: 1975 i Ho og Bordrup plantager

Nat

gold
: 1975 i Hjermind

gold
: 1974 i Svinkløv

gold
: 1972 i Kirkeby

silver
: 1978 i Gråsten

silver
: 1977 i Viskum

bronze
: 1976 i Grib Skov

Stafet

gold
: 1980 i Holstenshuus

gold
: 1979 i Palsgård

gold
: 1976 i Rold Skov

silver
: 1978 i Haraldsted Skov

silver
: 1977 i Fanø

silver
: 1974 i Brahetrolleborg

bronze
: 1975 i Jægerspris Nordskov

bronze
: 1973 i Kærgård Plantage

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Karsten Jørgensen 5 0
Niels Pallisgård 9 4
Helge Hansen 5 3
Fleste dueller
Per Oluf Andersen 13 10
Bent Jensen 12 9
Ivan Christensen 12 8
Flest delte podier
Per Oluf Andersen 13 10
Bent Jensen 12 9
Ivan Christensen 12 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1980
gold
Holstenshuus
1979
gold
Palsgård
1978
silver
Gråsten
silver
Haraldsted Skov
1977
bronze
Grib Skov Øst
silver
Fanø
silver
Viskum
1976
gold
Rold Skov
bronze
Grib Skov
1975
silver
Ho og Bordrup plantager
bronze
Jægerspris Nordskov
gold
Hjermind
1974
silver
Rø Plantage
silver
Brahetrolleborg
gold
Svinkløv
1973
bronze
Kærgård Plantage
bronze
Munkebjerg
1972
gold
Kirkeby