Flemming Nørgård

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
2 gold medals
gold
gold

1970: Lang i Holsteenhus og Svanninge Bakker
1967: Lang i Vrads
5 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver

1973: Lang i Munkebjerg
1971: Nat i Gjern Bakker
1970: Nat i Hovborg Høllundsøgård Plantage
1969: Lang i Mariager Skovene
1969: Nat i Skjoldnæsholm
5 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze
bronze

1975: Nat i Hjermind
1972: Nat i Kirkeby
1972: Lang i Nørlund
1966: Lang i Virklund
1963: Lang i Jægerspris Nordskov
Efter år
1975
bronze
: Nat i Hjermind

1973
silver
: Lang i Munkebjerg

1972
bronze
: Nat i Kirkeby
bronze
: Lang i Nørlund

1971
silver
: Nat i Gjern Bakker

1970
gold
: Lang i Holsteenhus og Svanninge Bakker
silver
: Nat i Hovborg Høllundsøgård Plantage

1969
silver
: Lang i Mariager Skovene
silver
: Nat i Skjoldnæsholm

1967
gold
: Lang i Vrads

1966
bronze
: Lang i Virklund

1963
bronze
: Lang i Jægerspris Nordskov
Bedste for distance
Lang

gold
: 1970 i Holsteenhus og Svanninge Bakker

gold
: 1967 i Vrads

silver
: 1973 i Munkebjerg

silver
: 1969 i Mariager Skovene

bronze
: 1972 i Nørlund

bronze
: 1966 i Virklund

bronze
: 1963 i Jægerspris Nordskov

Nat

silver
: 1971 i Gjern Bakker

silver
: 1970 i Hovborg Høllundsøgård Plantage

silver
: 1969 i Skjoldnæsholm

bronze
: 1975 i Hjermind

bronze
: 1972 i Kirkeby

Stafet

gold
: 1973 i Kærgård Plantage

gold
: 1972 i Tisvilde Hegn

gold
: 1971 i Rold Skov Vest

gold
: 1969 i Gribskov

gold
: 1967 i Klinteskoven

silver
: 1970 i Vrads

silver
: 1965 i Hvidkilde skovene

bronze
: 1966 i Grib Skov

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1944
Alder i år
80

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Fleste dueller
Leif Nørgård 13 12
Lars Jeppesen 10 9
Jørn Esbensen 7 7
Flest delte podier
Leif Nørgård 13 12
Lars Jeppesen 10 9
Jørn Esbensen 7 7

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1975
bronze
Hjermind
1974
1973
gold
Kærgård Plantage
silver
Munkebjerg
1972
gold
Tisvilde Hegn
bronze
Kirkeby
bronze
Nørlund
1971
gold
Rold Skov Vest
silver
Gjern Bakker
1970
gold
Holsteenhus og Svanninge Bakker
silver
Vrads
silver
Hovborg Høllundsøgård Plantage
1969
gold
Gribskov
silver
Mariager Skovene
silver
Skjoldnæsholm
1968
1967
gold
Klinteskoven
1966
bronze
Virklund
bronze
Grib Skov
1965
silver
Hvidkilde skovene
1964
1963
bronze
Jægerspris Nordskov