Per Oluf Andersen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
2 gold medals
gold
gold

1974: Ultralang i Rold Skov Øst
1973: Lang i Munkebjerg
4 silver medals
silver
silver
silver
silver

1977: Ultralang i Fjeld skov
1977: Lang i Grib Skov Øst
1976: Ultralang i Hvalsøskovene
1973: Nat i Åstrup Skov og Bjærgeskov
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

1976: Lang i Åbenrå Syd
1975: Lang i Dronninglund Storskov
1974: Lang i Rø Plantage
Efter år
1980
11
: Lang i Torbenfeldt

1979
18
: Lang i Munkebjerg

1978
4
: Lang i Rye Sønderskov

1977
silver
: Ultralang i Fjeld skov
silver
: Lang i Grib Skov Øst

1976
silver
: Ultralang i Hvalsøskovene
bronze
: Lang i Åbenrå Syd

1975
bronze
: Lang i Dronninglund Storskov

1974
gold
: Ultralang i Rold Skov Øst
bronze
: Lang i Rø Plantage

1973
gold
: Lang i Munkebjerg
silver
: Nat i Åstrup Skov og Bjærgeskov
Bedste for distance
Lang

gold
: 1973 i Munkebjerg

silver
: 1977 i Grib Skov Øst

bronze
: 1976 i Åbenrå Syd

bronze
: 1975 i Dronninglund Storskov

bronze
: 1974 i Rø Plantage

4
: 1978 i Rye Sønderskov

11
: 1980 i Torbenfeldt

18
: 1979 i Munkebjerg

Ultralang

gold
: 1974 i Rold Skov Øst

silver
: 1977 i Fjeld skov

silver
: 1976 i Hvalsøskovene

Nat

silver
: 1973 i Åstrup Skov og Bjærgeskov

Stafet

gold
: 1978 i Haraldsted Skov

gold
: 1977 i Fanø

gold
: 1975 i Jægerspris Nordskov

gold
: 1974 i Brahetrolleborg

gold
: 1970 i Vrads

silver
: 1979 i Palsgård

silver
: 1976 i Rold Skov

silver
: 1973 i Kærgård Plantage

silver
: 1971 i Rold Skov Vest

silver
: 1969 i Gribskov

silver
: 1967 i Klinteskoven

bronze
: 1968 i Blåbjerg Plantage

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Karsten Jørgensen 5 0
Ivan Christensen 16 12
Keld Johnsen 5 2
Fleste dueller
Ivan Christensen 16 12
Kurt Lyndgaard 13 10
Bent Jensen 11 8
Flest delte podier
Ivan Christensen 16 12
Kurt Lyndgaard 13 10
Bent Jensen 11 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1979
silver
Palsgård
1978
gold
Haraldsted Skov
1977
silver
Fjeld skov
silver
Grib Skov Øst
gold
Fanø
1976
silver
Hvalsøskovene
bronze
Åbenrå Syd
silver
Rold Skov
1975
bronze
Dronninglund Storskov
gold
Jægerspris Nordskov
1974
gold
Rold Skov Øst
bronze
Rø Plantage
gold
Brahetrolleborg
1973
silver
Kærgård Plantage
gold
Munkebjerg
silver
Åstrup Skov og Bjærgeskov
1972
1971
silver
Rold Skov Vest
1970
gold
Vrads
1969
silver
Gribskov
1968
bronze
Blåbjerg Plantage
1967
silver
Klinteskoven