Ivan Christensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
4 gold medals
gold
gold
gold
gold

1977: Ultralang i Fjeld skov
1977: Lang i Grib Skov Øst
1976: Lang i Åbenrå Syd
1974: Lang i Rø Plantage
2 silver medals
silver
silver

1979: Lang i Munkebjerg
1975: Lang i Dronninglund Storskov
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

1980: Lang i Torbenfeldt
1976: Ultralang i Hvalsøskovene
1973: Nat i Åstrup Skov og Bjærgeskov
Efter år
1986
8
: Ultralang i Høgildgård

1985
9
: Lang i Gelsted Ørsbjerg Skov

1984
16
: Lang i Husby Klitplantage

1983
11
: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

1982
7
: Lang i Bordrup

1981
6
: Lang i Linå Vesterskov

1980
10
: Ultralang i Rye Sønderskov
bronze
: Lang i Torbenfeldt

1979
silver
: Lang i Munkebjerg

1978
5
: Lang i Rye Sønderskov

1977
gold
: Ultralang i Fjeld skov
gold
: Lang i Grib Skov Øst

1976
bronze
: Ultralang i Hvalsøskovene
gold
: Lang i Åbenrå Syd

1975
silver
: Lang i Dronninglund Storskov

1974
gold
: Lang i Rø Plantage

1973
bronze
: Nat i Åstrup Skov og Bjærgeskov
11
: Lang i Munkebjerg
Bedste for distance
Lang

gold
: 1977 i Grib Skov Øst

gold
: 1976 i Åbenrå Syd

gold
: 1974 i Rø Plantage

silver
: 1979 i Munkebjerg

silver
: 1975 i Dronninglund Storskov

bronze
: 1980 i Torbenfeldt

5
: 1978 i Rye Sønderskov

6
: 1981 i Linå Vesterskov

7
: 1982 i Bordrup

9
: 1985 i Gelsted Ørsbjerg Skov

11
: 1983 i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

11
: 1973 i Munkebjerg

16
: 1984 i Husby Klitplantage

Ultralang

gold
: 1977 i Fjeld skov

bronze
: 1976 i Hvalsøskovene

8
: 1986 i Høgildgård

10
: 1980 i Rye Sønderskov

Nat

bronze
: 1973 i Åstrup Skov og Bjærgeskov

Stafet

gold
: 1982 i Nørlund Plantage Vest

gold
: 1980 i Holstenshuus

gold
: 1979 i Palsgård

silver
: 1978 i Haraldsted Skov

silver
: 1977 i Fanø

silver
: 1975 i Jægerspris Nordskov

bronze
: 1983 i Åbenrå Syd

bronze
: 1976 i Rold Skov

8
: 1985 i Søstrup Skov

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1952
Alder i år
72

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Niels Pallisgård 10 2
Per Oluf Andersen 16 12
Erik Bobach 12 2
Fleste dueller
Klavs Madsen 18 10
Per Oluf Andersen 16 12
Lars Konradsen 13 4
Flest delte podier
Per Oluf Andersen 16 12
Klavs Madsen 18 10
Kurt Lyndgaard 12 8

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1983
bronze
Åbenrå Syd
1982
gold
Nørlund Plantage Vest
1981
1980
bronze
Torbenfeldt
gold
Holstenshuus
1979
silver
Munkebjerg
gold
Palsgård
1978
silver
Haraldsted Skov
1977
gold
Fjeld skov
gold
Grib Skov Øst
silver
Fanø
1976
bronze
Hvalsøskovene
gold
Åbenrå Syd
bronze
Rold Skov
1975
silver
Dronninglund Storskov
silver
Jægerspris Nordskov
1974
gold
Rø Plantage
1973
bronze
Åstrup Skov og Bjærgeskov