Erik Bobach

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 gold medals
gold
gold
gold

1986: Nat i Fussingø
1984: Nat i Gyttegård
1983: Ultralang i Vrads
3 silver medals
silver
silver
silver

1986: Ultralang i Høgildgård
1984: Lang i Husby Klitplantage
1979: Nat i Gribskov
2 bronze medals
bronze
bronze

1987: Nat i Stursbøl Plantage
1982: Nat i Folehave skov
Efter år
1992
30
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord

1991
37
: Lang i Tinnet Syd

1990
20
: Lang i Hørbylunde

1989
6
: Nat i Hald Ege

1988
27
: Lang i Blaabjerg

1987
bronze
: Nat i Stursbøl Plantage
11
: Lang i Rold Skov Øst
10
: Ultralang i Trelde

1986
gold
: Nat i Fussingø
13
: Lang i Kongskildeskovene
silver
: Ultralang i Høgildgård

1984
gold
: Nat i Gyttegård
silver
: Lang i Husby Klitplantage

1983
4
: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede
gold
: Ultralang i Vrads

1982
bronze
: Nat i Folehave skov
5
: Lang i Bordrup

1981
7
: Lang i Linå Vesterskov

1980
8
: Ultralang i Rye Sønderskov
9
: Lang i Torbenfeldt

1979
silver
: Nat i Gribskov
15
: Lang i Munkebjerg
Bedste for distance
Lang

silver
: 1984 i Husby Klitplantage

4
: 1983 i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

5
: 1982 i Bordrup

7
: 1981 i Linå Vesterskov

9
: 1980 i Torbenfeldt

11
: 1987 i Rold Skov Øst

13
: 1986 i Kongskildeskovene

15
: 1979 i Munkebjerg

20
: 1990 i Hørbylunde

27
: 1988 i Blaabjerg

30
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

37
: 1991 i Tinnet Syd

Ultralang

gold
: 1983 i Vrads

silver
: 1986 i Høgildgård

8
: 1980 i Rye Sønderskov

10
: 1987 i Trelde

Nat

gold
: 1986 i Fussingø

gold
: 1984 i Gyttegård

silver
: 1979 i Gribskov

bronze
: 1987 i Stursbøl Plantage

bronze
: 1982 i Folehave skov

6
: 1989 i Hald Ege

Stafet

gold
: 1982 i Nørlund Plantage Vest

bronze
: 1987 i Brorfelde

bronze
: 1983 i Åbenrå Syd

5
: 1985 i Søstrup Skov

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1958
Alder i år
66

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Ivan Christensen 12 2
Niels Pallisgård 14 4
Helge Lang Pedersen 11 0
Fleste dueller
Klavs Madsen 21 6
Ulrik Thrane 16 2
Gert Nielsen 16 0
Flest delte podier
Klavs Madsen 21 6
Niels Pallisgård 14 4
Henrik Albahn 9 3

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1987
bronze
Stursbøl Plantage
bronze
Brorfelde
1986
gold
Fussingø
silver
Høgildgård
1985
1984
gold
Gyttegård
silver
Husby Klitplantage
1983
bronze
Åbenrå Syd
gold
Vrads
1982
bronze
Folehave skov
gold
Nørlund Plantage Vest
1981
1980
1979
silver
Gribskov