Henrik Albahn

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 gold medals
gold

1983: Nat i Nordre Purker Fræer
2 silver medals
silver
silver

1983: Ultralang i Vrads
1982: Nat i Folehave skov
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

1983: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede
1982: Ultralang i Gribskov øst
1981: Lang i Linå Vesterskov
Efter år
2001
20
: Ultralang i Mattrup Skov

2000
14
: Ultralang i Trelde

1999
14
: Lang i Brahetrolleborg Øst
B9
: Mellem i Frerslev Hegn
10
: Ultralang i Jægerspris

1998
25
: Nat i Blåbjerg
30
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
B16
: Mellem i Rye Sønderskov

1983
gold
: Nat i Nordre Purker Fræer
bronze
: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede
silver
: Ultralang i Vrads

1982
bronze
: Ultralang i Gribskov øst
silver
: Nat i Folehave skov
20
: Lang i Bordrup

1981
bronze
: Lang i Linå Vesterskov
Bedste for distance
Lang

bronze
: 1983 i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

bronze
: 1981 i Linå Vesterskov

14
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

20
: 1982 i Bordrup

30
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

Mellem

B9
: 1999 i Frerslev Hegn

B16
: 1998 i Rye Sønderskov

Ultralang

silver
: 1983 i Vrads

bronze
: 1982 i Gribskov øst

10
: 1999 i Jægerspris

14
: 2000 i Trelde

20
: 2001 i Mattrup Skov

Nat

gold
: 1983 i Nordre Purker Fræer

silver
: 1982 i Folehave skov

25
: 1998 i Blåbjerg

Stafet

silver
: 1985 i Søstrup Skov

silver
: 1981 i Ganløse Ore

bronze
: 1984 i Skjoldenæsholm

bronze
: 1982 i Nørlund Plantage Vest

bronze
: 1980 i Holstenshuus

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1960
Alder i år
64

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Patrick McGrail 6 0
John Søndergård 8 3
Niels Pallisgård 6 2
Fleste dueller
Klavs Madsen 13 8
Lars Konradsen 12 9
Lars Madsen 10 5
Flest delte podier
Lars Konradsen 12 9
Klavs Madsen 13 8
Jens Hansen 7 5

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1985
1984
bronze
Skjoldenæsholm
1983
gold
Nordre Purker Fræer
bronze
Svennerup Denderup Vænge og Hesede
silver
Vrads
1982
bronze
Gribskov øst
silver
Folehave skov
bronze
Nørlund Plantage Vest
1981
bronze
Linå Vesterskov
silver
Ganløse Ore
1980
bronze
Holstenshuus