Klavs Madsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
12 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

1988: Lang i Blaabjerg
1985: Nat i Gribskov Nord
1985: Lang i Gelsted Ørsbjerg Skov
1984: Nat i Gyttegård
1983: Nat i Nordre Purker Fræer
1982: Ultralang i Gribskov øst
1982: Lang i Bordrup
1981: Nat i Stenderup
1980: Nat i Guldborgland
1979: Ultralang i Rutsker Rø Plantager
1978: Ultralang i Gelsted
1978: Lang i Rye Sønderskov
1 bronze medals
bronze

1979: Nat i Gribskov
Efter år
1996
22
: Nat i Hytterkobbel

1993
14
: Lang i Fanø Midt

1991
8
: Lang i Tinnet Syd

1990
14
: Lang i Hørbylunde

1989
9
: Nat i Hald Ege

1988
silver
: Lang i Blaabjerg

1987
6
: Lang i Rold Skov Øst

1986
8
: Lang i Kongskildeskovene

1985
silver
: Nat i Gribskov Nord
silver
: Lang i Gelsted Ørsbjerg Skov

1984
silver
: Nat i Gyttegård
gold
: Lang i Husby Klitplantage

1983
silver
: Nat i Nordre Purker Fræer
5
: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

1982
silver
: Ultralang i Gribskov øst
silver
: Lang i Bordrup

1981
silver
: Nat i Stenderup
gold
: Lang i Linå Vesterskov

1980
gold
: Ultralang i Rye Sønderskov
silver
: Nat i Guldborgland
gold
: Lang i Torbenfeldt

1979
silver
: Ultralang i Rutsker Rø Plantager
bronze
: Nat i Gribskov
gold
: Lang i Munkebjerg

1978
silver
: Ultralang i Gelsted
silver
: Lang i Rye Sønderskov
Bedste for distance
Lang

gold
: 1984 i Husby Klitplantage

gold
: 1981 i Linå Vesterskov

gold
: 1980 i Torbenfeldt

gold
: 1979 i Munkebjerg

silver
: 1988 i Blaabjerg

silver
: 1985 i Gelsted Ørsbjerg Skov

silver
: 1982 i Bordrup

silver
: 1978 i Rye Sønderskov

5
: 1983 i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

6
: 1987 i Rold Skov Øst

8
: 1991 i Tinnet Syd

8
: 1986 i Kongskildeskovene

14
: 1993 i Fanø Midt

14
: 1990 i Hørbylunde

Ultralang

gold
: 1980 i Rye Sønderskov

silver
: 1982 i Gribskov øst

silver
: 1979 i Rutsker Rø Plantager

silver
: 1978 i Gelsted

Nat

silver
: 1985 i Gribskov Nord

silver
: 1984 i Gyttegård

silver
: 1983 i Nordre Purker Fræer

silver
: 1981 i Stenderup

silver
: 1980 i Guldborgland

bronze
: 1979 i Gribskov

9
: 1989 i Hald Ege

22
: 1996 i Hytterkobbel

Stafet

gold
: 1985 i Søstrup Skov

gold
: 1984 i Skjoldenæsholm

gold
: 1983 i Åbenrå Syd

gold
: 1981 i Ganløse Ore

gold
: 1978 i Haraldsted Skov

gold
: 1977 i Fanø

gold
: 1975 i Jægerspris Nordskov

silver
: 1987 i Brorfelde

silver
: 1982 i Nørlund Plantage Vest

silver
: 1980 i Holstenshuus

silver
: 1979 i Palsgård

silver
: 1976 i Rold Skov

12
: 1993 i Blåbjerg Øst

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1957
Alder i år
67

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Niels Pallisgård 20 11
Lars Konradsen 20 13
Ivan Christensen 18 10
Fleste dueller
Erik Bobach 21 6
Lars Konradsen 20 13
Niels Pallisgård 20 11
Flest delte podier
Lars Konradsen 20 13
Niels Pallisgård 20 11
Ivan Christensen 18 10

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1988
silver
Blaabjerg
1987
silver
Brorfelde
1986
1985
silver
Gribskov Nord
silver
Gelsted Ørsbjerg Skov
1984
silver
Gyttegård
gold
Husby Klitplantage
gold
Skjoldenæsholm
1983
silver
Nordre Purker Fræer
gold
Åbenrå Syd
1982
silver
Gribskov øst
silver
Bordrup
silver
Nørlund Plantage Vest
1981
silver
Stenderup
gold
Linå Vesterskov
gold
Ganløse Ore
1980
gold
Rye Sønderskov
silver
Guldborgland
gold
Torbenfeldt
silver
Holstenshuus
1979
silver
Rutsker Rø Plantager
bronze
Gribskov
gold
Munkebjerg
silver
Palsgård
1978
silver
Gelsted
silver
Rye Sønderskov
gold
Haraldsted Skov
1977
gold
Fanø
1976
silver
Rold Skov
1975
gold
Jægerspris Nordskov