Peter Hansen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2001
21
: Mellem i Hjortsballe

2000
37
: Lang i Ulfborg Plantage
B6
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
14
: Nat i Hjermind Kællingehøl
8
: Lang i Brahetrolleborg Øst
16
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
6
: Nat i Blåbjerg
12
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
11
: Mellem i Rye Sønderskov
bronze
: Ultralang i Hørbylunde

1997
6
: Lang i Velling Snabegård
8
: Mellem i Holstenshuus
6
: Ultralang i Vrøgum

1996
15
: Nat i Hytterkobbel
11
: Mellem i Brøde Skov
silver
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
10
: Lang i Munkebjerg
12
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit
6
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
9
: Nat i Frederikshåb Plantage
9
: Lang i Ravnsø
B2
: Mellem i Trelde
silver
: Ultralang i Østersøskovene

1993
12
: Lang i Fanø Midt
13
: Mellem i Jægersborg Hegn
5
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1992
5
: Nat i Klosterheden Plantage
11
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord
8
: Ultralang i Brahetrolleborg
20
: Ultralang i Brahetrolleborg

1991
39
: Lang i Tinnet Syd

1988
16
: Ultralang i Gurresøskovene

1987
37
: Lang i Rold Skov Øst
Bedste for distance
Lang

6
: 1997 i Velling Snabegård

8
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

9
: 1994 i Ravnsø

10
: 1995 i Munkebjerg

11
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

12
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

12
: 1993 i Fanø Midt

37
: 2000 i Ulfborg Plantage

37
: 1987 i Rold Skov Øst

39
: 1991 i Tinnet Syd

Mellem

B2
: 1994 i Trelde

B6
: 2000 i Blåbjerg Øst

B8
: 1997 i Holstenshuus

B11
: 1998 i Rye Sønderskov

B11
: 1996 i Brøde Skov

B12
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

B13
: 1993 i Jægersborg Hegn

B16
: 1999 i Frerslev Hegn

B21
: 2001 i Hjortsballe

Ultralang

silver
: 1996 i Stenderup Skovene

silver
: 1994 i Østersøskovene

bronze
: 1998 i Hørbylunde

5
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

6
: 1997 i Vrøgum

6
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

8
: 1992 i Brahetrolleborg

16
: 1988 i Gurresøskovene

20
: 1992 i Brahetrolleborg

Nat

5
: 1992 i Klosterheden Plantage

6
: 1998 i Blåbjerg

9
: 1994 i Frederikshåb Plantage

14
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

15
: 1996 i Hytterkobbel

Stafet

5
: 1993 i Blåbjerg Øst

10
: 1994 i Yding Skovhøj

12
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Torben Nørgård 19 1
Jakob Ødum 18 0
Jesper David Jensen 20 0
Fleste dueller
Thomas Jensen 28 0
Jesper Fenger Grøn 26 0
Ole Lind 26 0
Flest delte podier
Flemming Jørgensen 25 1
Chris Terkelsen 13 1
Carsten Jørgensen 22 1

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1998
bronze
Hørbylunde
1997
1996
silver
Stenderup Skovene
1995
1994
silver
Østersøskovene