Jesper David Jensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
Efter år
2009
18
: Lang i Linå Vesterskov

2006
14
: Lang i Borupskovene
17
: Sprint i Frederiksværk

2005
11
: Lang i Brahetrolleborg
9
: Mellem i Gribskov Esrum

2004
10
: Nat i Ål Plantage
12
: Lang i Rønhøj Oudrup
19
: Mellem i Svinkløv

2003
13
: Nat i Folehaven
4
: Lang i Frijsenborg
8
: Mellem i Rømø

2002
25
: Lang i Stenderupskovene

2001
15
: Ultralang i Mattrup Skov
31
: Lang i Paradisbakkerne
6
: Mellem i Hjortsballe

2000
15
: Mellem i Blåbjerg Øst
4
: Ultralang i Trelde

1999
4
: Nat i Hjermind Kællingehøl

1998
bronze
: Nat i Blåbjerg
11
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
6
: Mellem i Rye Sønderskov
5
: Ultralang i Hørbylunde

1997
6
: Mellem i Holstenshuus

1996
10
: Nat i Hytterkobbel
14
: Lang i Klinteskoven
10
: Mellem i Brøde Skov
6
: Ultralang i Stenderup Skovene

1995
8
: Lang i Munkebjerg
4
: Mellem i Bulbjerg og Lild Klit

1994
11
: Nat i Frederikshåb Plantage
17
: Lang i Ravnsø
19
: Mellem i Trelde
9
: Ultralang i Østersøskovene

1993
7
: Lang i Fanø Midt
22
: Mellem i Jægersborg Hegn
13
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord
Bedste for distance
Lang

4
: 2003 i Frijsenborg

7
: 1993 i Fanø Midt

8
: 1995 i Munkebjerg

11
: 2005 i Brahetrolleborg

11
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

12
: 2004 i Rønhøj Oudrup

14
: 2006 i Borupskovene

14
: 1996 i Klinteskoven

17
: 1994 i Ravnsø

18
: 2009 i Linå Vesterskov

25
: 2002 i Stenderupskovene

31
: 2001 i Paradisbakkerne

Mellem

4
: 1995 i Bulbjerg og Lild Klit

6
: 2001 i Hjortsballe

6
: 1998 i Rye Sønderskov

6
: 1997 i Holstenshuus

8
: 2003 i Rømø

9
: 2005 i Gribskov Esrum

10
: 1996 i Brøde Skov

15
: 2000 i Blåbjerg Øst

19
: 2004 i Svinkløv

19
: 1994 i Trelde

22
: 1993 i Jægersborg Hegn

Sprint

17
: 2006 i Frederiksværk

Ultralang

4
: 2000 i Trelde

5
: 1998 i Hørbylunde

6
: 1996 i Stenderup Skovene

9
: 1994 i Østersøskovene

13
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

15
: 2001 i Mattrup Skov

Nat

bronze
: 1998 i Blåbjerg

4
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

10
: 2004 i Ål Plantage

10
: 1996 i Hytterkobbel

11
: 1994 i Frederikshåb Plantage

13
: 2003 i Folehaven

Stafet

gold
: 2005 i Holstenshuus

gold
: 1997 i Palsgård

gold
: 1996 i Klinteskoven

gold
: 1995 i Langesø

silver
: 2001 i Jomfrubjerget

silver
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 2009 i Velling Snabegård

4
: 2015 i St. Hjøllund Nord

6
: 1994 i Yding Skovhøj

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1972
Alder i år
52

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Michael Sørensen 27 1
Claus Hallingdal Bloch 22 3
Jakob Ødum 23 1
Fleste dueller
Thomas Jensen 44 6
Jens Knud Mårup 36 5
Flemming Jørgensen 35 2
Flest delte podier
Morten Fenger Grøn 30 6
Thomas Jensen 44 6
Carsten Jørgensen 34 6

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2009
bronze
Velling Snabegård
2008
2007
2006
2005
gold
Holstenshuus
2004
2003
2002
2001
silver
Jomfrubjerget
2000
1999
1998
bronze
Blåbjerg
silver
Gribskov Esrum
1997
gold
Palsgård
1996
gold
Klinteskoven
1995
gold
Langesø