Thomas Nielsen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
3 gold medals
gold
gold
gold

1996: Lang i Klinteskoven
1993: Mellem i Jægersborg Hegn
1990: Nat i Kelstrup
1 silver medals
silver

1988: Ultralang i Gurresøskovene
3 bronze medals
bronze
bronze
bronze

1993: Lang i Fanø Midt
1991: Ultralang i Kongskildeskovene
1988: Nat i Gribskov Esrum
Efter år
1999
9
: Nat i Hjermind Kællingehøl
7
: Mellem i Frerslev Hegn

1998
4
: Lang i Lorup Valbygård og Valdemarskilde
7
: Mellem i Rye Sønderskov

1997
7
: Lang i Velling Snabegård

1996
6
: Nat i Hytterkobbel
gold
: Lang i Klinteskoven
7
: Mellem i Brøde Skov

1994
7
: Nat i Frederikshåb Plantage
11
: Lang i Ravnsø
10
: Mellem i Trelde
4
: Ultralang i Østersøskovene

1993
4
: Nat i Valborup
bronze
: Lang i Fanø Midt
gold
: Mellem i Jægersborg Hegn
8
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1991
5
: Nat i Jægerspris Nordskov
6
: Lang i Tinnet Syd
bronze
: Ultralang i Kongskildeskovene

1990
gold
: Nat i Kelstrup

1988
bronze
: Nat i Gribskov Esrum
6
: Lang i Blaabjerg
silver
: Ultralang i Gurresøskovene
Bedste for distance
Lang

gold
: 1996 i Klinteskoven

bronze
: 1993 i Fanø Midt

4
: 1998 i Lorup Valbygård og Valdemarskilde

6
: 1991 i Tinnet Syd

6
: 1988 i Blaabjerg

7
: 1997 i Velling Snabegård

11
: 1994 i Ravnsø

Mellem

gold
: 1993 i Jægersborg Hegn

7
: 1999 i Frerslev Hegn

7
: 1998 i Rye Sønderskov

7
: 1996 i Brøde Skov

10
: 1994 i Trelde

Ultralang

silver
: 1988 i Gurresøskovene

bronze
: 1991 i Kongskildeskovene

4
: 1994 i Østersøskovene

8
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

Nat

gold
: 1990 i Kelstrup

bronze
: 1988 i Gribskov Esrum

4
: 1993 i Valborup

5
: 1991 i Jægerspris Nordskov

6
: 1996 i Hytterkobbel

7
: 1994 i Frederikshåb Plantage

9
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

Stafet

gold
: 1999 i Svanninge

gold
: 1998 i Gribskov Esrum

gold
: 1991 i Vrads

gold
: 1987 i Brorfelde

silver
: 1997 i Palsgård

silver
: 1996 i Klinteskoven

silver
: 1994 i Yding Skovhøj

silver
: 1993 i Blåbjerg Øst

silver
: 1990 i Gauerslund og Gårslev

silver
: 1989 i Poulsker Bodilsker

bronze
: 2001 i Jomfrubjerget

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Flemming Jørgensen 25 6
Thomas Hjerrild 26 9
Thomas Jensen 23 5
Fleste dueller
Thomas Hjerrild 26 9
Flemming Jørgensen 25 6
Jens Knud Mårup 25 6
Flest delte podier
Allan Mogensen 25 13
Thomas Hjerrild 26 9
Pablo Jensen 16 7

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2001
bronze
Jomfrubjerget
2000
1999
gold
Svanninge
1998
gold
Gribskov Esrum
1997
silver
Palsgård
1996
gold
Klinteskoven
silver
Klinteskoven
1995
1994
silver
Yding Skovhøj
1993
silver
Blåbjerg Øst
bronze
Fanø Midt
gold
Jægersborg Hegn
1992
1991
gold
Vrads
bronze
Kongskildeskovene
1990
gold
Kelstrup
silver
Gauerslund og Gårslev
1989
silver
Poulsker Bodilsker
1988
bronze
Gribskov Esrum
silver
Gurresøskovene
1987
gold
Brorfelde