Pablo Jensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
1 silver medals
silver

1989: Lang i Almindingen
1 bronze medals
bronze

1986: Ultralang i Høgildgård
Efter år
1996
7
: Nat i Hytterkobbel
12
: Lang i Klinteskoven
16
: Mellem i Brøde Skov

1994
17
: Nat i Frederikshåb Plantage
10
: Lang i Ravnsø
Q11
12
: Ultralang i Østersøskovene

1993
9
: Lang i Fanø Midt
6
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1989
silver
: Lang i Almindingen

1988
gold
: Nat i Gribskov Esrum
4
: Lang i Blaabjerg

1987
13
: Lang i Rold Skov Øst

1986
4
: Lang i Kongskildeskovene
bronze
: Ultralang i Høgildgård

1985
5
: Lang i Gelsted Ørsbjerg Skov

1984
12
: Lang i Husby Klitplantage

1983
27
: Lang i Svennerup Denderup Vænge og Hesede
Bedste for distance
Lang

silver
: 1989 i Almindingen

4
: 1988 i Blaabjerg

4
: 1986 i Kongskildeskovene

5
: 1985 i Gelsted Ørsbjerg Skov

9
: 1993 i Fanø Midt

10
: 1994 i Ravnsø

12
: 1996 i Klinteskoven

12
: 1984 i Husby Klitplantage

13
: 1987 i Rold Skov Øst

27
: 1983 i Svennerup Denderup Vænge og Hesede

Mellem

16
: 1996 i Brøde Skov

Ultralang

bronze
: 1986 i Høgildgård

6
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

12
: 1994 i Østersøskovene

Nat

gold
: 1988 i Gribskov Esrum

7
: 1996 i Hytterkobbel

17
: 1994 i Frederikshåb Plantage

Stafet

gold
: 1998 i Gribskov Esrum

silver
: 1997 i Palsgård

silver
: 1996 i Klinteskoven

silver
: 1994 i Yding Skovhøj

silver
: 1989 i Poulsker Bodilsker

silver
: 1987 i Brorfelde

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1962
Alder i år
62

Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Jakob Ødum 10 2
Lars Simonsen 13 1
Jesper David Jensen 12 3
Fleste dueller
Thomas Nielsen 16 7
Ole Lind 16 1
Torben Utzon 15 0
Flest delte podier
Thomas Nielsen 16 7
Thomas Hjerrild 15 7
Allan Mogensen 13 5

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

1998
gold
Gribskov Esrum
1997
silver
Palsgård
1996
silver
Klinteskoven
1995
1994
silver
Yding Skovhøj
1993
1992
1991
1990
1989
silver
Poulsker Bodilsker
silver
Almindingen
1988
gold
Gribskov Esrum
1987
silver
Brorfelde
1986
bronze
Høgildgård