Allan Mogensen

Årlige placeringer
Loading yearly ranks table...
Rangerede resultater
8 gold medals
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold
gold

2002: Lang i Stenderupskovene
2000: Lang i Ulfborg Plantage
1996: Mellem i Brøde Skov
1993: Lang i Fanø Midt
1992: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord
1991: Ultralang i Kongskildeskovene
1990: Ultralang i Åbenrå Syd
1989: Nat i Hald Ege
7 silver medals
silver
silver
silver
silver
silver
silver
silver

2003: Ultralang i Fanø Midt Syd
2000: Mellem i Blåbjerg Øst
1999: Lang i Brahetrolleborg Øst
1999: Mellem i Frerslev Hegn
1999: Ultralang i Jægerspris
1998: Mellem i Rye Sønderskov
1993: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord
4 bronze medals
bronze
bronze
bronze
bronze

2008: Mellem i Borupskovene Vest
2003: Lang i Frijsenborg
1997: Ultralang i Vrøgum
1990: Nat i Kelstrup
Efter år
2008
bronze
: Mellem i Borupskovene Vest

2003
bronze
: Lang i Frijsenborg
silver
: Ultralang i Fanø Midt Syd

2002
gold
: Lang i Stenderupskovene

2001
4
: Lang i Paradisbakkerne

2000
gold
: Lang i Ulfborg Plantage
silver
: Mellem i Blåbjerg Øst

1999
11
: Nat i Hjermind Kællingehøl
silver
: Lang i Brahetrolleborg Øst
silver
: Mellem i Frerslev Hegn
silver
: Ultralang i Jægerspris

1998
silver
: Mellem i Rye Sønderskov

1997
bronze
: Ultralang i Vrøgum

1996
gold
: Mellem i Brøde Skov

1995
4
: Ultralang i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

1994
4
: Nat i Frederikshåb Plantage
5
: Lang i Ravnsø
Q15

1993
gold
: Lang i Fanø Midt
silver
: Ultralang i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

1992
6
: Nat i Klosterheden Plantage
gold
: Lang i Harager Hegn Gribskov Nord

1991
4
: Lang i Tinnet Syd
gold
: Ultralang i Kongskildeskovene

1990
bronze
: Nat i Kelstrup
4
: Lang i Hørbylunde
gold
: Ultralang i Åbenrå Syd

1989
gold
: Nat i Hald Ege
Bedste for distance
Lang

gold
: 2002 i Stenderupskovene

gold
: 2000 i Ulfborg Plantage

gold
: 1993 i Fanø Midt

gold
: 1992 i Harager Hegn Gribskov Nord

silver
: 1999 i Brahetrolleborg Øst

bronze
: 2003 i Frijsenborg

4
: 2001 i Paradisbakkerne

4
: 1991 i Tinnet Syd

4
: 1990 i Hørbylunde

5
: 1994 i Ravnsø

Mellem

gold
: 1996 i Brøde Skov

silver
: 2000 i Blåbjerg Øst

silver
: 1999 i Frerslev Hegn

silver
: 1998 i Rye Sønderskov

bronze
: 2008 i Borupskovene Vest

Ultralang

gold
: 1991 i Kongskildeskovene

gold
: 1990 i Åbenrå Syd

silver
: 2003 i Fanø Midt Syd

silver
: 1999 i Jægerspris

silver
: 1993 i Linå Vesterskov Silkeborg Nord

bronze
: 1997 i Vrøgum

4
: 1995 i Rønhøj-Oudrup Lundby Hede

Nat

gold
: 1989 i Hald Ege

bronze
: 1990 i Kelstrup

4
: 1994 i Frederikshåb Plantage

6
: 1992 i Klosterheden Plantage

11
: 1999 i Hjermind Kællingehøl

Stafet

gold
: 1999 i Svanninge

gold
: 1998 i Gribskov Esrum

gold
: 1992 i Grønholt Hegn

gold
: 1991 i Vrads

gold
: 1987 i Brorfelde

silver
: 2000 i Stråsø Øst

silver
: 1996 i Klinteskoven

silver
: 1994 i Yding Skovhøj

silver
: 1993 i Blåbjerg Øst

silver
: 1990 i Gauerslund og Gårslev

silver
: 1989 i Poulsker Bodilsker

bronze
: 2001 i Jomfrubjerget

bronze
: 1986 i Kirkeby

Medaljer
Danske mesterskaber:

Bio
Atlet info
Land
Fødselsår
1967
Alder i år
57

Klubber
Modstandere
Løberens navn Antal dueller Delt podieantal
Store modstandere
Carsten Jørgensen 23 6
Thomas Hjerrild 29 14
Rasmus Ødum 17 3
Fleste dueller
Flemming Jørgensen 31 7
Jens Knud Mårup 29 6
Thomas Hjerrild 29 14
Flest delte podier
Thomas Hjerrild 29 14
Thomas Nielsen 25 13
Morten Fenger Grøn 19 9

Tidslinje

Mesterskabsmedaljer over tid

2008
bronze
Borupskovene Vest
2007
2006
2005
2004
2003
bronze
Frijsenborg
silver
Fanø Midt Syd
2002
gold
Stenderupskovene
2001
bronze
Jomfrubjerget
2000
gold
Ulfborg Plantage
silver
Stråsø Øst
silver
Blåbjerg Øst
1999
silver
Brahetrolleborg Øst
gold
Svanninge
silver
Frerslev Hegn
silver
Jægerspris
1998
gold
Gribskov Esrum
silver
Rye Sønderskov
1997
bronze
Vrøgum
1996
silver
Klinteskoven
gold
Brøde Skov
1995
1994
silver
Yding Skovhøj
1993
silver
Blåbjerg Øst
gold
Fanø Midt
silver
Linå Vesterskov Silkeborg Nord
1992
gold
Grønholt Hegn
gold
Harager Hegn Gribskov Nord
1991
gold
Vrads
gold
Kongskildeskovene
1990
bronze
Kelstrup
silver
Gauerslund og Gårslev
gold
Åbenrå Syd
1989
gold
Hald Ege
silver
Poulsker Bodilsker
1988
1987
gold
Brorfelde
1986
bronze
Kirkeby